Problem s browserima

Novi ste u svijetu Linuxa? Imate hrpu početničkih pitanja?

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pravila foruma
PRAVILA ZA NOVE KORISNIKE LINUXA!
Prije otvaranja bilo kakve diskusije svaki novi korisnik u svijetu Linuxa obavezan je učiniti sljedeće korake:
Pročitati ove tekstove iz naše Wikipedije:
- Sve uvodne tekstove Linuxa za početnike (njih 5)
- Sve što trebate znati o radu s diskovima
- Pročitati ovu temu za početnike
- Pokušati pronaći riješenje problema u Enciklopediji znanja

Nakon toga korisnik smije otvoriti temu s naslovom svog problema uz obaveznu naznaku Linux distribucije koju koristi u formi:
[Linux distribucija, broj verzije, grafičko okruženje]: Naslov problema
U prvom postu korisnik obavezno mora odgovoriti na ova pitanja:
- Da li ima instalirane Windowse?
- Što ga je motiviralo na instaliranje i korištenje Linux distribucije?
- Obavezno je potrebno navesti specifikacije hardvera (Ime Laptopa, tip procesora, grafičke i mrežne kartice, količina RAM-a i diska)

Bez učinjenih ovih prvih koraka, na teme se neće odgovarati i one će biti izbrisane s foruma!
Odgovori
Ivan_Grozni
Postovi: 19
Pridružen/a: 16 vel 2014, 20:18
Spol: M
OS: ubuntu 13.10 gnome3

Problem s browserima

Post Postao/la Ivan_Grozni »

E ovako imam jedan problemčić naime kada u google tražilicu upišem nešto što tražim često mi ne želi ništa otvoriti ali kada u url upišem puno češće otvara i pretražuje. Što se tiče pinga dobar mi je multiplayer igra (css) radi bezprijekorno, glazba putem radija, torrenti također a browser šteka li ga šteka.
Od browsera imam chrome i firefox- situacija je podjednaka
OS- ubuntu gnome 13.10
memorije dovoljno
na tabletu i mobu sve radi dobro
Imao sam cgn vezu, ali mi je prebačena na dinamičnu ip te do rutera i kompa sve valja
evo i dok ovo šaljem učitava mi tri dana
Avatar
vision
Postovi: 1799
Pridružen/a: 15 sij 2014, 09:37
Spol:
OS: Leap 15.1 / Hera 5.1
Lokacija: Zaljev svetaca

Re: Problem s browserima

Post Postao/la vision »

chromium, midori, - drugi browseri, da li si sa njima provao?
Avatar
Abzeenth
Site Admin
Postovi: 6502
Pridružen/a: 06 lip 2009, 23:16
OS: Kubuntu & Fedora
Lokacija: Online

Re: Problem s browserima

Post Postao/la Abzeenth »

Ako ti ništa drugo ne pomaže, probaj ovo. Ti, koliko vidim, koristiš Ubuntu, pa možeš onda umjesto su napisati sudo.
Ivan_Grozni
Postovi: 19
Pridružen/a: 16 vel 2014, 20:18
Spol: M
OS: ubuntu 13.10 gnome3

Re: Problem s browserima

Post Postao/la Ivan_Grozni »

Evo što mi napiše kada kucam onu naredbu

Kod: Označi sve

hanna@hanna-G31M-ES2L:~$ sudo -c ifconfig eth0 mtu 1400
usage: sudo [-D level] -h | -K | -k | -V
usage: sudo -v [-AknS] [-D level] [-g groupname|#gid] [-p prompt] [-u user
            name|#uid]
usage: sudo -l[l] [-AknS] [-D level] [-g groupname|#gid] [-p prompt] [-U user
            name] [-u user name|#uid] [-g groupname|#gid] [command]
usage: sudo [-AbEHknPS] [-r role] [-t type] [-C fd] [-D level] [-g
            groupname|#gid] [-p prompt] [-u user name|#uid] [-g groupname|#gid]
            [VAR=value] [-i|-s] [<command>]
usage: sudo -e [-AknS] [-r role] [-t type] [-C fd] [-D level] [-g
            groupname|#gid] [-p prompt] [-u user name|#uid] file ...
hanna@hanna-G31M-ES2L:~$ sudo pomagajte :)
i koristim chromium a probao sam i sa chromom i za firefoxom
Avatar
vision
Postovi: 1799
Pridružen/a: 15 sij 2014, 09:37
Spol:
OS: Leap 15.1 / Hera 5.1
Lokacija: Zaljev svetaca

Re: Problem s browserima

Post Postao/la vision »

Kod: Označi sve

hanna@hanna-G31M-ES2L:~$ sudo -c ifconfig eth0 mtu 1400
naredba ti je loša - tamo piše: ako je stvarno problem do ovoga mtu evo ti par stranica:
http://askubuntu.com/questions/230926/h ... -on-ubuntu
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1887063

otvori browser putem terminala, pretražuj internet, pa pogledaj malo u terminal, piše li što zanimljivo

edit: ovo se i meni dešavalo sa firefox-om na najnovije verzije, prešao sam na chrome, i nikakvih problema nisam imao.
Avatar
Abzeenth
Site Admin
Postovi: 6502
Pridružen/a: 06 lip 2009, 23:16
OS: Kubuntu & Fedora
Lokacija: Online

Re: Problem s browserima

Post Postao/la Abzeenth »

Ivan_Grozni je napisao/la:Evo što mi napiše kada kucam onu naredbu

i koristim chromium a probao sam i sa chromom i za firefoxom
Da, ne treba ti ovo -c. Napiši samo sudo ifconfig..., trebalo bi upaliti.
Ivan_Grozni
Postovi: 19
Pridružen/a: 16 vel 2014, 20:18
Spol: M
OS: ubuntu 13.10 gnome3

Re: Problem s browserima

Post Postao/la Ivan_Grozni »

isprobao sve i googlam malo p ostranim forumima, naime mislim da je problem u nadogradnji sustava jer samja nadograćivao sa 13.04 na 13.10 te sam sada skinuo ubuntu 13.10 i spržio na dvd te ga kao takvoga instalirao i sada sve radi kako treba :)
Avatar
vision
Postovi: 1799
Pridružen/a: 15 sij 2014, 09:37
Spol:
OS: Leap 15.1 / Hera 5.1
Lokacija: Zaljev svetaca

Re: Problem s browserima

Post Postao/la vision »

bitno je da ti sada radi, druga stvar: mogao si dići live sustav i provjeriti kako tamo radi. I kad radiš nadogradnje, najbolje ti je skinuti novi ISO i za čas instalirati, nego da te kao u zasjedu čeka koji bug prilikom nadogradnje. Iako si riješio problem, neznam da li se moderatori slažu da ova tema ostane otvorena jer je naslov dosta dobar za one koji imaju kakav problem sa browserima pa da ovdje nastave?
os7een
Postovi: 220
Pridružen/a: 29 tra 2013, 15:21
Spol: M
OS: Arch Linux - Debian Sid
Lokacija: /dev/urandom

Re: Problem s browserima

Post Postao/la os7een »

Ne znam za ostale preglednike, ali u firefoxu bi možda pomoglo da se isključi ipv6.
Odgovori