Imam ubuntu gnome 14.04.2 i nešto sam prčkao oko usb sticka (formatirao ga ma igrao se) i desilo mi se to da na idućem paljenju kompa mi prije login ekrana izbaci nešto (ne znam točno što ali ovako nekako) da ne može nač usb mass storage drive i da pritisnem S za nastavak ili M za čekanje ... i tako svaki puta kada palim komp. Mislim da sam USB-u zadao neku particiju ili nešto sl koju sam u međuvremenu obrisao ali iskreno pojma nemam probao sam googlat ali nema nigdje neko adekvatno riješenje. Pa ako netko zna kao to riješiti zahvaljujem mu se u naprijed
[Riješeno] Boot problem
Moderator/ica: Moderatori/ce
-
Ivan_Grozni
- Postovi: 19
- Pridružen/a: 16 vel 2014, 20:18
- Spol: M
- OS: ubuntu 13.10 gnome3
[Riješeno] Boot problem
Pozz svima!
Imam ubuntu gnome 14.04.2 i nešto sam prčkao oko usb sticka (formatirao ga ma igrao se) i desilo mi se to da na idućem paljenju kompa mi prije login ekrana izbaci nešto (ne znam točno što ali ovako nekako) da ne može nač usb mass storage drive i da pritisnem S za nastavak ili M za čekanje ... i tako svaki puta kada palim komp. Mislim da sam USB-u zadao neku particiju ili nešto sl koju sam u međuvremenu obrisao ali iskreno pojma nemam probao sam googlat ali nema nigdje neko adekvatno riješenje. Pa ako netko zna kao to riješiti zahvaljujem mu se u naprijed
Imam ubuntu gnome 14.04.2 i nešto sam prčkao oko usb sticka (formatirao ga ma igrao se) i desilo mi se to da na idućem paljenju kompa mi prije login ekrana izbaci nešto (ne znam točno što ali ovako nekako) da ne može nač usb mass storage drive i da pritisnem S za nastavak ili M za čekanje ... i tako svaki puta kada palim komp. Mislim da sam USB-u zadao neku particiju ili nešto sl koju sam u međuvremenu obrisao ali iskreno pojma nemam probao sam googlat ali nema nigdje neko adekvatno riješenje. Pa ako netko zna kao to riješiti zahvaljujem mu se u naprijed
Zadnja izmjena: Ivan_Grozni, dana/u 05 ožu 2015, 15:11, ukupno mijenjano 1 put.
Re: Boot problem
A OS ti je instaliran na USB
ili si iz Ubuntua (koji je na HDD-u) napravio dodatnu particiju na USB-u??
Re: Boot problem
Ako sam dobro shvatio, stick je ostao ukompu kod reboota ili tako nešto. Ako je to onda
i za usporedbu
kao root naravno.
Zalijepi oba outputa ovdje pa će netko valjda skužiti o čemu se radi. Može se dogoditi da skužimo da je problem negdje drugdje.
Kod: Označi sve
cat /etc/fstabKod: Označi sve
blkidZalijepi oba outputa ovdje pa će netko valjda skužiti o čemu se radi. Može se dogoditi da skužimo da je problem negdje drugdje.
Nema veće religije od istine!
Re: Boot problem
I ti voliš ove "rebus" pitanja i problemedupin je napisao/la:Može se dogoditi da skužimo da je problem negdje drugdje.
Re: Boot problem
što se dogodi kada klikneš s ili m? I što se dogodi kada je usb u kompu i što ako nije? Meni djeluje koa da si pregazio boot jer si isto tako nešto prčkao i po root particiji, a ne samo USB-u ali toga nisi bio svjestan.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Re: Boot problem
Nagađam što bi moglo biti, je se meni dogodilo nešto slično ovih dana. Pri svakom bootu dobio bih poruku da čeka 90 sec da se obavi neki posao vezan za uuid. Usporedbom fstaba i blkida došlo se do toga da je bio pogrešan uuid za swap. Zato ga je pri bootu toliko tražio. Promjenio sam uuid u fstabu i sad je sve 5. 
Nema veće religije od istine!
-
Max Bunker
Re: Boot problem
@ivane
Za svaki slučaj pregledaj ti svoj hdd alatom od proizvođača tog diska..
Meni su takve poruke kod boota dolazile na mintu i disk je uskoro krepal, znači veze nije imalo sa usb stikovima .
Nekazem da je tako kod tebe ali nekosta te nista da pregledas hdd...
Za svaki slučaj pregledaj ti svoj hdd alatom od proizvođača tog diska..
Meni su takve poruke kod boota dolazile na mintu i disk je uskoro krepal, znači veze nije imalo sa usb stikovima .
Nekazem da je tako kod tebe ali nekosta te nista da pregledas hdd...
-
Ivan_Grozni
- Postovi: 19
- Pridružen/a: 16 vel 2014, 20:18
- Spol: M
- OS: ubuntu 13.10 gnome3
Re: Boot problem
Kod: Označi sve
hanna@hanna-G31M-ES2L:~$ cat /etc/fstab
# /etc/fstab: static file system information.
#
# Use 'blkid' to print the universally unique identifier for a
# device; this may be used with UUID= as a more robust way to name devices
# that works even if disks are added and removed. See fstab(5).
#
# <file system> <mount point> <type> <options> <dump> <pass>
# / was on /dev/sda6 during installation
UUID=b9917ed0-0382-4fdc-afc6-f3b85ed0376d / ext4 errors=remount-ro 0 1
# /home was on /dev/sda5 during installation
UUID=7fe0c7e3-b2c8-4591-8797-12be277f6545 /home ext4 defaults 0 2
# swap was on /dev/sda1 during installation
UUID=4675261f-ade8-4ae2-90de-43a3685f8636 none swap sw 0 0
/dev/disk/by-id/usb-GENERIC_USB_Mass_Storage-0:0 /mnt/usb-GENERIC_USB_Mass_Storage-0:0 auto nosuid,nodev,nofail,x-gvfs-show 0 0
hanna@hanna-G31M-ES2L:~$ blkid
hanna@hanna-G31M-ES2L:~$ blkidEdit by nicky:
Ispis stavljen u code tag
- Cooleech
- Moderator
- Postovi: 7027
- Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
- Spol: M
- OS: Arch Linux KDE
- Lokacija: /hrvatska/solin/
Re: Boot problem
Evo tvoj problem. Ukloni ovo i sve 5.Ivan_Grozni je napisao/la:/dev/disk/by-id/usb-GENERIC_USB_Mass_Storage-0:0 /mnt/usb-GENERIC_USB_Mass_Storage-0:0 auto nosuid,nodev,nofail,x-gvfs-show 0 0
Ako ne znaš kako, evo provaj ovako:
Kod: Označi sve
sudo sed -i 's/\/dev\/disk\/by-id\/usb-GENERIC_USB_Mass_Storage-0:0 \/mnt\/usb-GENERIC_USB_Mass_Storage-0:0 auto nosuid,nodev,nofail,x-gvfs-show 0 0//' /etc/fstabI've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.
Re: Boot problem
Ne daje nikakav ispis kad nisi root, iako sam ti to napisao u prethodnom postu. Ajmo reći da se nismo razumili, jer sam mogao jasnije reći što mislim. UkucašIvan_Grozni je napisao/la:
Kod blkid ne daje ništa.
Kod: Označi sve
sudo -ia zatim
Kod: Označi sve
blkidNema veće religije od istine!