Koliko je Linux zapravo stabilan?

Razne diskusije o Linuxu, neovisno o distribuciji.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Kako ste zadovoljni sa stabilnošću vašeg sistema?

Prezadovoljan
12
46%
Zadovoljan
13
50%
Nisam zadovoljan
1
4%
 
Ukupno glasova: 26

Avatar
fritz62s
Postovi: 433
Pridružen/a: 26 svi 2008, 13:51
Spol: M
OS: Ubuntu 10.04
Lokacija: Beograd

Re: Koliko je Linux zapravo stabilan?

Post Postao/la fritz62s »

Imam Ubuntu 8.04.1 64bita i generalno sam prezadovoljan. Ima nekoliko mana, ali su sve minorne. Instalirao sam brdo programa, testirao, zadrzao one koje sam hteo. Sistem radi odlichno, stabilno i brzo. Smece koje zaostaje u vidu nepotrebnih paketa i sl, se lako "chisti", treba samo znati.
Takodje sam jako zadovoljan i Mandrivom One 2009 Xfce, koja na ortakovom starom kompu radi prefektno, daleko bolje od isprobanog Xubuntua, Ubuntua.Chak je i daleko vishe user friendly, driveri, kodesci, flash i java se doinstaliraju i rade odlicnho.
Slazem se da su distre kao Gentoo, gde se pri samoj instalaciji sistem kompajlira za datu mashinu, kao i kasnije programi, stabilnije i brze. To meni kao obicnom korisniku ne pravi vidnu razliku, tako da cu uvek naci medju generichkim, neku distribuciju koja mi odgovara. Pritom su skoro sve bolje od Mikroshitove poprilicno skupe varijante. :mrgreen:
Resistance is futile, you will be asimilated!
Il' si Lindža, il' si mindža! :shock: apt-get moo
Registrovani Linux korisnik #465156 / Ubuntu korisnik #20700
Odgovori