Takodje sam jako zadovoljan i Mandrivom One 2009 Xfce, koja na ortakovom starom kompu radi prefektno, daleko bolje od isprobanog Xubuntua, Ubuntua.Chak je i daleko vishe user friendly, driveri, kodesci, flash i java se doinstaliraju i rade odlicnho.
Slazem se da su distre kao Gentoo, gde se pri samoj instalaciji sistem kompajlira za datu mashinu, kao i kasnije programi, stabilnije i brze. To meni kao obicnom korisniku ne pravi vidnu razliku, tako da cu uvek naci medju generichkim, neku distribuciju koja mi odgovara. Pritom su skoro sve bolje od Mikroshitove poprilicno skupe varijante.