Stranica: 2/2.

Re: Koliko je Linux zapravo stabilan?

Postano: 17 pro 2008, 16:50
Postao/la fritz62s
Imam Ubuntu 8.04.1 64bita i generalno sam prezadovoljan. Ima nekoliko mana, ali su sve minorne. Instalirao sam brdo programa, testirao, zadrzao one koje sam hteo. Sistem radi odlichno, stabilno i brzo. Smece koje zaostaje u vidu nepotrebnih paketa i sl, se lako "chisti", treba samo znati.
Takodje sam jako zadovoljan i Mandrivom One 2009 Xfce, koja na ortakovom starom kompu radi prefektno, daleko bolje od isprobanog Xubuntua, Ubuntua.Chak je i daleko vishe user friendly, driveri, kodesci, flash i java se doinstaliraju i rade odlicnho.
Slazem se da su distre kao Gentoo, gde se pri samoj instalaciji sistem kompajlira za datu mashinu, kao i kasnije programi, stabilnije i brze. To meni kao obicnom korisniku ne pravi vidnu razliku, tako da cu uvek naci medju generichkim, neku distribuciju koja mi odgovara. Pritom su skoro sve bolje od Mikroshitove poprilicno skupe varijante. :mrgreen: