Re: Koliko je Linux zapravo stabilan?
Postano: 17 pro 2008, 16:50
Imam Ubuntu 8.04.1 64bita i generalno sam prezadovoljan. Ima nekoliko mana, ali su sve minorne. Instalirao sam brdo programa, testirao, zadrzao one koje sam hteo. Sistem radi odlichno, stabilno i brzo. Smece koje zaostaje u vidu nepotrebnih paketa i sl, se lako "chisti", treba samo znati.
Takodje sam jako zadovoljan i Mandrivom One 2009 Xfce, koja na ortakovom starom kompu radi prefektno, daleko bolje od isprobanog Xubuntua, Ubuntua.Chak je i daleko vishe user friendly, driveri, kodesci, flash i java se doinstaliraju i rade odlicnho.
Slazem se da su distre kao Gentoo, gde se pri samoj instalaciji sistem kompajlira za datu mashinu, kao i kasnije programi, stabilnije i brze. To meni kao obicnom korisniku ne pravi vidnu razliku, tako da cu uvek naci medju generichkim, neku distribuciju koja mi odgovara. Pritom su skoro sve bolje od Mikroshitove poprilicno skupe varijante.
Takodje sam jako zadovoljan i Mandrivom One 2009 Xfce, koja na ortakovom starom kompu radi prefektno, daleko bolje od isprobanog Xubuntua, Ubuntua.Chak je i daleko vishe user friendly, driveri, kodesci, flash i java se doinstaliraju i rade odlicnho.
Slazem se da su distre kao Gentoo, gde se pri samoj instalaciji sistem kompajlira za datu mashinu, kao i kasnije programi, stabilnije i brze. To meni kao obicnom korisniku ne pravi vidnu razliku, tako da cu uvek naci medju generichkim, neku distribuciju koja mi odgovara. Pritom su skoro sve bolje od Mikroshitove poprilicno skupe varijante.