Stranica: 2/3.

Re: Lijepo iskustvo sa Ubuntu 9.04

Postano: 12 srp 2009, 20:21
Postao/la ecvis17
Ja sam predhodno vrtio 7, i 8 ubuntu ali samo unutar Wmvare fusiona na macu. I to je bilo slabo upotrebljivo naravno ... probavao sam gluposti ... instaliravati programe ... surfati .. tako da nemogu bas usporediti.
Sada imam na HP laptopu instaliran 9.04 i umjereno sam zadovoljan.
WIreless .mrak ...
Generani rad u OS-u ... super (brzina i iskustvo)
Rebootam ga cirka jednom tjedno ... bez nekog posebnog razloga - radi stabilno cijelo vrijeme (suspend zaklapanjem poklopca radi super ... i brzo se dize natrag iz suspenda) ... ovo mi je bitno za laptop tako da kul.
Imao sam nesto problema sa kompizom (ona trzanja ...) pa je jedno vrijeme bio skroz disablean (kao nema drivera) no nije me to previse zanimalo pa sam pustio bez efekata ... i evo danas sam napravio neki essential update i rebootao i evo natrag compiza ... ovaj put puno manje trza ... ali nije bez greske.

Trackpad je skokovit :) to malo nervira.
neznam kako vratiti menu traku na default pa se moram konektirati na nove wifije tako da u gognome upisujem connection pa onda to pokrene ... no ok bi mi bilo da mogu vidjeti listu konekcija ako neznam napamet kako se zovu.

Skype pozivi mi ne rade :( (64 bitna verzija).
Pokusavao sam umreziti Mac-a i Ubuntu (filesharing) i uspio (doduse nisam na kraju vise bio suguran jeli to uspjelo sambom ili onim afp ili kako vec) no radilo je jedno vrijeme i onda prestalo iz cista mira :?

Tako ... nije bas out of the box ... nije super stabilno ... no bolje je od windowsa (doduse jako sam nezadovoljan programima za grafiku (adobe i slicni programi za foto, vektorsku ... obradu ... obradu texta ... i video - nemaju adekvatnu zamjenu koliko sam ja uspo naci a natrazio sam se), no sam system mi je bolji (naravno osobno-subjetivno).
Sve u svemu ... imam volje ceprkati po tome ... isprobati jos koju distru kad buide vremena ... nije lose.

Re: Lijepo iskustvo sa Ubuntu 9.04

Postano: 12 srp 2009, 20:51
Postao/la Suko
Ako hoćeš Network manager natrag u panel, pokreni ga sa:

Kod: Označi sve

sudo NetworkManager
Pa ćeš se opet moći spajati preko njega.
Iako mi nije jasno, jer bi se on trebao pojaviti kod starta Gnome sučelja.
Možda si ga deinstalirao?

Re: Lijepo iskustvo sa Ubuntu 9.04

Postano: 14 srp 2009, 18:26
Postao/la Gogy
Evo još jedno lijepo iskustvo sa Ubuntu-om. Naime, danas sam svojoj curi instalirao Ubuntu 9.04 na laptop IBM/Lenovo n200 i sve je prošlo u najboljem redu. Grafika dobra, zvuk radi, bluetooth radi, ugrađena web kamera radi... Jedino nisam isprobao fingerprint.

Re: Lijepo iskustvo sa Ubuntu 9.04

Postano: 14 srp 2009, 19:51
Postao/la nicky
Evo i mene ...

Neki dan sam Xp maknula sa lapa i stavila kubuntu 9.04 i sve radi prema očekivanjima - out of the box.

Jedini problem koji imam, a i ne smatram ga previše bitnim - VLC player nema zvuka. Zvuk inače radi u ostalim playerima, zato me i ne tangira previše al ako imate kakve ideje gdje da tražim uzrok, javite.

Pozz od prezadovoljnog korisnika kubuntu-a već dugu godinu i pol. :D

Re: Lijepo iskustvo sa Ubuntu 9.04

Postano: 15 srp 2009, 15:36
Postao/la ecvis17
rijesen problem sa networkmenagerom tako da sam ga potegnuo iz applications foldera natrag na taskbar ;)
sudo komanda nije urodila plodom :(

Re: Lijepo iskustvo sa Ubuntu 9.04

Postano: 16 srp 2009, 18:02
Postao/la cobra
A evo i mene iz mrtvih,sto se tice Ubuntu-a 9.04 jaunty mogu reci da na mom novom laptopu(Dell Vostro Core2 duo)sljaka fenomenalno i mislim da ce mi ostati instaliran na kompu dok ne izadje nova Ubuntu LTS verzija,naprosto sam odusevljen kako 9.04 radi stabilno i brzo.Stvarno mrak,sve radi kako treba.Mada nesto razmisljam kako bi bilo isprobati i LinuxMint7 Gloria,jer koliko se zna za nju uvijek dolazi sa svim pluginovima i kodecima a koristi Ubuntuov respizatorij i vise je user freindly od Ubuntua. kava

Re: Lijepo iskustvo sa Ubuntu 9.04

Postano: 17 srp 2009, 09:05
Postao/la Starter
Ma o linuxima sve najbolje, oduševljen sam s Ubuntu. Smatrao sam da je linux neki teški shit s obzirom da ga jako malo ljudi koristi al iznenadio me :) .. Ubuntu radi fino ali da ću se na njemu zadržati jok. Imat ću ga dok se malo više ne izučim, a onda na neku drugu verziju :mrgreen: Ima jako puno distri za isprobat :P

Re: Lijepo iskustvo sa Ubuntu 9.04

Postano: 18 kol 2009, 18:44
Postao/la kova-ng
ev da i ja podjelim s vama jedno lijepo iskustvo s ubuntu 9.04.
naime, nakon godinu i po rada na linuxu, danas sam prvi put spojio printer na ubuntu. bio sam dost skeptičan u vezi toga jer mi je prvo palo na pamet da ću morat trežit drivere po netu, neka third-party rješenja i čeprkanja po terminalu. kad gle čuda, ja spojim printer (epson stylus-DX4400) na komp, upalim printer, ubuntu ga sam prepozna i printer je spreman za rad. pravo ugodno iznenađenje :D

Re: Lijepo iskustvo sa Ubuntu 9.04

Postano: 18 kol 2009, 19:03
Postao/la shicy
kova-ng je napisao/la:ev da i ja podjelim s vama jedno lijepo iskustvo s ubuntu 9.04.
naime, nakon godinu i po rada na linuxu, danas sam prvi put spojio printer na ubuntu. bio sam dost skeptičan u vezi toga jer mi je prvo palo na pamet da ću morat trežit drivere po netu, neka third-party rješenja i čeprkanja po terminalu. kad gle čuda, ja spojim printer (epson stylus-DX4400) na komp, upalim printer, ubuntu ga sam prepozna i printer je spreman za rad. pravo ugodno iznenađenje :D
e da je meni tako bilo rofl
ja san raznorazličite svece poskida dok nije proradija XD

Re: Lijepo iskustvo sa Ubuntu 9.04

Postano: 18 kol 2009, 20:09
Postao/la Suko
kova-ng je napisao/la:ev da i ja podjelim s vama jedno lijepo iskustvo s ubuntu 9.04.
naime, nakon godinu i po rada na linuxu, danas sam prvi put spojio printer na ubuntu. bio sam dost skeptičan u vezi toga jer mi je prvo palo na pamet da ću morat trežit drivere po netu, neka third-party rješenja i čeprkanja po terminalu. kad gle čuda, ja spojim printer (epson stylus-DX4400) na komp, upalim printer, ubuntu ga sam prepozna i printer je spreman za rad. pravo ugodno iznenađenje :D
A da li ti radi skener?