Nisam se do sada uopće zamarao freebsd derivatima, ali danas vidio da je izašla beta ghostbsd i skinuo, mogu reči da sam jako razočaran, gnome se vuče na 4 GB rama i core i3 sve je usporeno, programi kreširaju, boot time je relativno dugačak, windows vista gepard naspram njega

. Isproban je na dva stroja na laptopu nije bilo šanse osposobiti wireless(dobro to nije direktno vezano uz njega). Nisam bio niti veće sreće kad sam prije cca godinu dana kompajlirao gnome i potrošio tjedan dana na freebsd, završio sam s jednakim dojomom nasreću openbsd sa scrotwm-om radi dobro, mogao bih pokušati takvu nekakvu light verziju freebsd-a, pa usporediti performanse, ali ništa u skorije vrijeme.