Stranica: 2/2.

Re: FreeBSD/PCBSD

Postano: 21 ruj 2011, 16:24
Postao/la fakin
shrike je napisao/la:Svakako se nadam da će bsd postati bitno bolji preko debian kfreeBSD-a, jer me Linux općenito počinje živcirati u zadnje vrijeme sa nekim, ah, stvarima. Cca ovih dana kanim izvesti veće egzibicije oko particija pa ću probat instalirati pcbsd.

probaj čisti freebsd sa LXDE sučeljem.

Re: FreeBSD/PCBSD

Postano: 21 ruj 2011, 17:05
Postao/la Lutherus
bsd + wmii,dwm,ratpoison,stumpwm,scrotwm

Re: FreeBSD/PCBSD

Postano: 21 ruj 2011, 17:35
Postao/la retsam
openbsd i scrotwm, odlična kombinacija, a još jedan razlog za minimalistička sučelja je ljenost jer sama kompajlacija kde-a traje :mrgreen:

Re: FreeBSD/PCBSD

Postano: 21 ruj 2011, 20:55
Postao/la Lutherus
retsum je napisao/la:openbsd i scrotwm, odlična kombinacija, a još jedan razlog za minimalistička sučelja je ljenost jer sama kompajlacija kde-a traje :mrgreen:
bitno da radi a sve te điđe miđe i ajkendiji mi nisu bitni za posao

Re: FreeBSD/PCBSD

Postano: 28 ruj 2011, 15:57
Postao/la retsam
Nisam se do sada uopće zamarao freebsd derivatima, ali danas vidio da je izašla beta ghostbsd i skinuo, mogu reči da sam jako razočaran, gnome se vuče na 4 GB rama i core i3 sve je usporeno, programi kreširaju, boot time je relativno dugačak, windows vista gepard naspram njega :cry: . Isproban je na dva stroja na laptopu nije bilo šanse osposobiti wireless(dobro to nije direktno vezano uz njega). Nisam bio niti veće sreće kad sam prije cca godinu dana kompajlirao gnome i potrošio tjedan dana na freebsd, završio sam s jednakim dojomom nasreću openbsd sa scrotwm-om radi dobro, mogao bih pokušati takvu nekakvu light verziju freebsd-a, pa usporediti performanse, ali ništa u skorije vrijeme.