Stranica: 2/3.

Re: F17 Mobile broadband stick

Postano: 18 vel 2013, 18:55
Postao/la Matha
E hvala ti, jel mi mozes samo reci koje datoteke trebam skinuti od tih?
Sorry nisam bas iskusni linuxaš

Re: F17 Mobile broadband stick

Postano: 18 vel 2013, 19:20
Postao/la 4ndY
Matha je napisao/la:E hvala ti, jel mi mozes samo reci koje datoteke trebam skinuti od tih?
Sorry nisam bas iskusni linuxaš
One koje ćeš uninstalirati s

Kod: Označi sve

yum remove NetworkManager
(pojavit će ti se lista svih uklonjenih paketa)

Ukratko gotovo svi ovi u repozitoriju koji počinju s NetworkManager (osim -devel i -wimax).

Re: F17 Mobile broadband stick

Postano: 18 vel 2013, 21:20
Postao/la Matha
aha, ok hvala. Mislio sam da bi ih skinuo sada dok sam na windowsima i dok imam interenet vezu. probam pa javim rezultate. Hvala jos jednom

Re: F17 Mobile broadband stick

Postano: 19 vel 2013, 16:52
Postao/la Matha
Kako je bilo napisano zbrisao sam NetworkManager, ali ga nikako nisam mogao instalirati. u vecini slucajeva dobivao sam istu poruku kao i kad sam pokusao downgradeati NetworkManager. Poslije par pokusaja odustao sam. Drugi put kad sam palio racunalo dobio sam poruku da je gnome3 prestao raditi, i pojavilo se nekakvo drugacije sucelje.
Poslije toga sam spremio sve podatke na hard i nanovo instalirao fedoru. Nakon instalacije dodao sam "exclude=NetworkManager*" i pusti update. Nakon update stick NE radi.
Kda sam vidio da ne radi pokusavam napraviti vezu pomocu wvdial-a ali poslije "wvdialconf /etc/wvdial.conf" dobivam poruku "Sorry, no modem was detected!"

Stvarno ne znam sto bih vise napravio.

Re: F17 Mobile broadband stick

Postano: 19 vel 2013, 18:32
Postao/la 4ndY
Matha je napisao/la:Kako je bilo napisano zbrisao sam NetworkManager, ali ga nikako nisam mogao instalirati. u vecini slucajeva dobivao sam istu poruku kao i kad sam pokusao downgradeati NetworkManager. Poslije par pokusaja odustao sam. Drugi put kad sam palio racunalo dobio sam poruku da je gnome3 prestao raditi, i pojavilo se nekakvo drugacije sucelje.
Poslije toga sam spremio sve podatke na hard i nanovo instalirao fedoru. Nakon instalacije dodao sam "exclude=NetworkManager*" i pusti update. Nakon update stick NE radi.
Kda sam vidio da ne radi pokusavam napraviti vezu pomocu wvdial-a ali poslije "wvdialconf /etc/wvdial.conf" dobivam poruku "Sorry, no modem was detected!"

Stvarno ne znam sto bih vise napravio.
Uf. Ako je tako sigurno nije u NetworkManageru problem... Nemam dovoljno iskustva s tim stickovima da bih znao o čemu još ovise ako smo kernel i NM izbacili.

Jel tako isto i s drugim distribucijama?

Kad ideš pokretati wvdialconf moraš isključiti NM i imati uštekan stick u kompu:

Kod: Označi sve

systemctl stop NetworkManager.service

Re: F17 Mobile broadband stick

Postano: 19 vel 2013, 19:27
Postao/la Matha
Nema veze, hvala ti na pomoci. Probati cu jos sa wvdial, ako nista pokusati neki drugi stick naci.
Probao sam isti stick na OpenSuse, Xubuntu i Ubuntu, radilo je bez problema.

Re: F17 Mobile broadband stick

Postano: 21 vel 2013, 00:48
Postao/la Matha
Probao sam postaviti vezu sa wvdial-om i nakon određenog vremena uspio sam sve postaviti i konfiguracija izgleda ovako nekako:
[Dialer Matha]
Modem = /dev/ttyUSB0
Baud = 3600000
Init1 = ATZ
Init2 = ATQ0 V1 E1 S0=0 &C1 &D2
Init3 = AT+CGDCONT=1,"IP","web.htgprs"
Area Code =
Phone = *99#
Username = 0
Password = 0
Ask Password = 0
Dial Command = ATDT
Stupid Mode = 1
Compuserve = 0
Force Adress =
Idile Seconds = 0
DialMessage1 =
DialMessage2 =
ISDN = 0
Auto DNS = 1
Nakon toga u terminalu sa "wvdial Matha" pokrenem povezivanje. Nakon toga na sticku počne svijetliti lampica koja svijetli kad je ostvarena veza.

Kada pokrenem firefoxx i upisem nesto u trazilicu, neko vrijeme se "load-a", a nakon toga pokaze poruku da nema veze na internet.
Poslije toga pokusao sam upisati komandu

Kod: Označi sve

curl  http://link_na_neku_stranicu
, ali dobijem poruku: "Couldn't resolve host", isto tu pruku dobijem kada pokusam sa yum install whatever
Pokusao sam sa komandom "ping neki_ip" i paketi se normalno šalju i primaju.

Sad moje pitanje je,
1. Dali se može kako testirati dali je ostvarena veza, pomocu terminala?
2. Dali je moguce da je veza ostvarena ali je browser ne "prepoznaje"?

Re: F17 Mobile broadband stick

Postano: 21 vel 2013, 00:54
Postao/la shicy
1. kucaj u terminal:

Kod: Označi sve

ping -c 2 www.google.com
i to će ti "odbrojavat" ping ;)

Re: F17 Mobile broadband stick

Postano: 21 vel 2013, 01:09
Postao/la 4ndY
Vjerojatno nisi dobio DNS.

Ajd pogledaj što se nalazi u datoteci /etc/resolv.conf? Probaj dodati ovu liniju:

Kod: Označi sve

nameserver 8.8.8.8 
Pingaš li vanjski ip kad si rekao da ti ping prolazi?

1. Veza ti je ostvarena ako prolazi ping prema internetskim IP adresama.
2. Upisi u brower recimo ovu IP adresu 208.117.229.187 (google.com), pa ako je otvori, onda je sigurno problem u DNS-u, ali veza postoji.

Re: F17 Mobile broadband stick

Postano: 21 vel 2013, 10:54
Postao/la Matha
Nakon što sam dodao "nameserver 8.8.8.8" uspio sam se povezati i internet radi. Na pocetku sam upisao 208.117.229.187 ali drugi put sam normalno otvorio firefox i sve je radilo. Čini mi se da je malo sporiji internet, ali nema veze glavno da radi.

Ako se kasnije hocu spojiti preko wireless-a hoce li funkcionirati:

Kod: Označi sve

sudo start NetworkManager.service

za pokretanje NetworkManagera?
Hvala još jednom!