Stranica: 11/18.
Re: Bicikli
Postano: 05 ruj 2013, 21:07
Postao/la bertone
U pravilu bi trebali koristiti dva U-Locka, jednim vežete ramu i zadnji kotač, drugim prednji kotač, e sad, naći pogodnu i čvrstu štangu (ogradu ili što već) za takvo vezanje je malo problem pa je onda najbolje (iako ne baš praktično) riješenje skidanje prednjeg kotača, postavljanje istog uz zadnji između kotača/rame i stupa i onda kroz sve to provući U-Lock.
U protivnom bicikli završi ovako:
.. srećom zole ima doživotnu garanciju na ramu
Inače, idealni stupići za vezivanje bicikla izgledaju ovako:
no to će se to kod nas pojaviti.. nikad.
Re: Bicikli
Postano: 05 ruj 2013, 21:15
Postao/la Cooleech
zole052 je napisao/la:Cooleech je napisao/la:..ili tko može brže..

kulicu ja sam mislio kome je deblji lanac

.. a ja na otključavanje lanca.

Re: Bicikli
Postano: 05 ruj 2013, 21:20
Postao/la zole052
Cooleech je napisao/la:zole052 je napisao/la:Cooleech je napisao/la:..ili tko može brže..

kulicu ja sam mislio kome je deblji lanac

.. a ja na otključavanje lanca.

teroriziraju nas

Re: Bicikli
Postano: 06 ruj 2013, 13:23
Postao/la drone
Zole, volio bih da nije tako i da pretjerujemo. Međutim, ako se voziš po gradu i ostavljaš bicikl na javnim mjestima, što prije uloži u dobar lanac i lokot. I to baš dobar. Guglaj, postoje recenzije. nema veze što je U-lock ako je loš. Ja mislim nabaviti dobar lanac + lokot, a U-lock možda kao sekundarnu zaštitu.
Guglajte, pogledajte pokoji jubito i sve će vam biti jasno. To je stvarnost, nažalost. Vidite da i papanima ispred nosa kradu njihove bicikle
Meni je jedan ukraden i to ne u ZG nego u VŽ (davno, ali i tada je već bila stara Rog specijalka koja nije puno vrijedila). Ne zavaravajte se mislima ako imate bicikl do 2000 kn da to neće nitko ni pogledati. Ok, neke primjerke stvarno neće dirati (vjerujem Shicyju). Žena s takvim ide na posao već godinama u ZG-u, jednom ga je ostavila satima nevezanog na glavnom kolodvoru, ali u tu kategoriju ipak ne spadaju novi od 2k kn jer lopina će ga prodati za 500 kn ili manje ako treba. Ako imaš kršinu (ili nešto što izgleda tako) koju ne može uvaliti ni za 100 kn na Hreliću, onda si miran. I još ako to vežeš nečim dobrim... dobitna kombinacija

Re: Bicikli
Postano: 06 ruj 2013, 13:35
Postao/la zole052
ma znam... ukrasti ce sve i svasta i onu od shicyja, treba lanac ili u-lock da obeshrabri lopova kada ga vidi
nego reci ti meni sta smatras dobrim lancem, onaj moj sto sam linkao je solidan, citao samo pohvale osim jednoga sto mu je brava krepala nakon par tjedana i sav jadan ne zna sada kako da bicikl oslobodi

Re: Bicikli
Postano: 06 ruj 2013, 13:52
Postao/la drone
I ja to gledam, pa ti ne mogu ništa konkretno reći iz iskustva. Ima ih po 800+ kn i par kila, ali trebalo bih naći neki optimum. Definitivno lanac s legurom koju ne može presjeći s onim kliještima za armaturno željezo (i koja nosi ispod jakne) i lokot koji ne može razbiti samo tako, ali još razmišljam koje dužine i kakav lokot.
Re: Bicikli
Postano: 06 ruj 2013, 13:55
Postao/la bertone
ne koriste lopine više kliješta za armaturno željezo već male aku-brusilice tipa dremela (ali malo veće i jače)

Re: Bicikli
Postano: 06 ruj 2013, 14:22
Postao/la Abzeenth
Koriste oni svašta, nažalost
Ako pratite podforum o biciklima na forumu.hr, mogli ste vidjeti snimke nadzornih kamera iz nekoliko zgrada u Zagrebu gdje lik uđe U ZGRADU noseći veliku, neprozirnu Konzumovu vreću - dakle, nešto totalno neupadljivo što nosi svaka druga osoba u gradu - iz koje izvadi alat. I onda đubre još bira koji će bicikl ukrasti od parkiranih u hodniku.

Dakle, trebalo bi se pobrinuti da vaš bicikl ne bude jedan od "izabranih".
Glavni razlog zašto se još uvijek ne vozim biciklom po Zagrebu je upravo taj što nemam adekvatnu zaštitu, a nemam ni novca da si kupim neki pristojan lokot, lanac, što već. (Sporedni razlog je što trebam promijeniti zračnicu, a ne da mi se

).
Re: Bicikli
Postano: 06 ruj 2013, 14:28
Postao/la zole052
djizus... fa fala bogu da ti mogu ukrasti sto zelis ali svejedno grad je pun zavezanih bicikala na sve strane
a koja budala ce doci na rivu ili takvo neko mjesto sa brusilicom pilati katanac medju pustim ljudima kada moze prsetati po nekom kvartu di nema puno ljudi i ukrasti biciklu
a ako i dodje koja je vjerojatnost da bas tvoju ukrade... bira onu koju moze sto brze otpilati i pobjeci a ne da se okomi na 8-12mm debeli u lock ili lanac od ne znam kakvog celika
i onda bi vi kupovali bicikle od 4000+ kn

Re: Bicikli
Postano: 06 ruj 2013, 14:35
Postao/la zole052
Abzeenth je napisao/la:Koriste oni svašta, nažalost
Ako pratite podforum o biciklima na forumu.hr, mogli ste vidjeti snimke nadzornih kamera iz nekoliko zgrada u Zagrebu gdje lik uđe U ZGRADU noseći veliku, neprozirnu Konzumovu vreću - dakle, nešto totalno neupadljivo što nosi svaka druga osoba u gradu - iz koje izvadi alat. I onda đubre još bira koji će bicikl ukrasti od parkiranih u hodniku.

Dakle, trebalo bi se pobrinuti da vaš bicikl ne bude jedan od "izabranih".
Glavni razlog zašto se još uvijek ne vozim biciklom po Zagrebu je upravo taj što nemam adekvatnu zaštitu, a nemam ni novca da si kupim neki pristojan lokot, lanac, što već. (Sporedni razlog je što trebam promijeniti zračnicu, a ne da mi se

).
pa tako u zgradama se uglavnom i kradu bicikli... lijepo pusto odaberes fino uru i biras biciklu kao da si dosao u trgovinu kupiti
