Stranica: 11/16.
Re: Linux Mint: A system based on Debian Testing
Postano: 02 kol 2011, 19:08
Postao/la fakin
uvijek sam koristio debian testing verzije i mogu reći da nije za početnike, jer jedan dio programa se ne može instalirati ili se krše,
tako da ni mint neće biti za početnike.
bude za početnike, ako početnik neće trebati instalirati dodatne programe ili nešto konfigurirati.
Re: Linux Mint: A system based on Debian Testing
Postano: 02 kol 2011, 19:27
Postao/la glaskoncILLa
sto tocno nisi mogao instalirati na testingu?
naime, to je vise-manje nemoguce ako se radi o sluzbenim paketima ( za razliku od unstablea ).
Re: Linux Mint: A system based on Debian Testing
Postano: 03 kol 2011, 00:43
Postao/la zole052
fakin je napisao/la:uvijek sam koristio debian testing verzije i mogu reći da nije za početnike, jer jedan dio programa se ne može instalirati ili se krše,
tako da ni mint neće biti za početnike.
bude za početnike, ako početnik neće trebati instalirati dodatne programe ili nešto konfigurirati.
zato sada ce mint imati svoje repozitorije koje ce updateti samo kada sve stima, vidjeti cemo kako ce funkcionirati...
Re: Linux Mint: A system based on Debian Testing
Postano: 03 kol 2011, 12:00
Postao/la Hugo
fakin je napisao/la:uvijek sam koristio debian testing verzije i mogu reći da nije za početnike, jer jedan dio programa se ne može instalirati ili se krše,
tako da ni mint neće biti za početnike.
bude za početnike, ako početnik neće trebati instalirati dodatne programe ili nešto konfigurirati.
To nimalo nije točno. Testing koristim već neko vrijeme, i nikada nisam imao problema s paketima. Čak sam na staroj instalaciji koristio i Linux Mint Debian repo, i sve je funkcioniralo super.
Unstable je već druga priča, i on je prilično nestabilan. Unstable mi se skršio nakon nekoliko dana, no to je bilo zbog nekog buga s libc6 paketom.

Re: Linux Mint: A system based on Debian Testing
Postano: 03 kol 2011, 12:23
Postao/la vuksamotnjak
kako se sada slažu broadcom i debian

jel nešto krenulo na bolje

Na mintu barem

))
Re: Linux Mint: A system based on Debian Testing
Postano: 03 kol 2011, 12:35
Postao/la Hugo
vuksamotnjak je napisao/la:kako se sada slažu broadcom i debian

jel nešto krenulo na bolje

Na mintu barem

))
Pa moja kartica (BCM4312) radi ok. Jedino što moram nakon instalacije instalirati firmware-b43-lpphy-installer, i to je to. Dok na Mintu, i Ubuntuu radi od prve..

Re: Linux Mint: A system based on Debian Testing
Postano: 03 kol 2011, 14:03
Postao/la shicy
ma Debian Stable je mila majka...sve radi...divotica

Re: Linux Mint: A system based on Debian Testing
Postano: 03 kol 2011, 14:56
Postao/la vuksamotnjak
aaaaaaah a jel ima najava za Debian + GNOME 3

))))
Re: Linux Mint: A system based on Debian Testing
Postano: 03 kol 2011, 15:43
Postao/la sumski
Re: Linux Mint: A system based on Debian Testing
Postano: 03 kol 2011, 17:19
Postao/la vuksamotnjak
za god dana bude u testing

hahaha kak je krenulo mislim

joj dolazim u napast brisati sada fedoru koja se super vrti (osim što se ruši gedit, tu i tam nautlisu, osim što ne radi grafika (driveri vlasnički ne podržavaju shell, osim što dropbox ne štime nešto, pitivi ne želi se pokrenuti, al inaće sve je super

) (sam govori koliko sam ovisan o novom gnome sheluu i njihovom onom kutu gore
