ipernar je napisao/la:Tako da možete komotno još jednu mašinu pripisat u skoroj budućnosti... A što se tiče USB-a ja sam tak instalirao ubunutu na netbook i prijateljici je neš grafika poludila na ubunutu, osim toga treba im ostavit samo donji tray, a ne gore i dolje, tak da im je što sličnije windowsima.
Svi kažu da je za klasične win korisnike bolji Mint, al vi se nedate 'prevesti' pa nek vam bude! Vama je Ubuntu ko Sveto Pismo....
Ubuntu je zakon.
Linux for human beings, ili kako sam se prestao bojati debiana, i instalirao Ubuntu.
Ubuntu - USB Start Up Disk Creator. Pokrenem takav stick. Instaliram sve potrebno za normalan rad (codeci, VLC...). Instaliram APTonCD. Njime backupiram pokupljene pakete ostale od instalacije i ostavim ih na sticku kao apt_.iso. Isto tako spremim listu instaliranih programa instaliranih preko Synaptica. Nakon toga mogu instalirati Ubuntu na kompjuter i instalirati sve ono od prije backupirano. Jedino bi još trebao neku automatizaciju, da se sa par klikova panel postavi u donji dio ekrana i neku Windows like temu da se automatski namjesti.
Razmišljao sam u remasteru Ubuntua po uzoru na Mint i Ultimate Edition, ali to zahtjeva više posla i bolje poznavanje funkcioniranja OS-a.
Primjetio sam da Mint prikazuje Murrina teme ispravnije od Ubuntu-a.
Markec je napisao/la:Meni je draži ubuntu nego mint, zato jer se drži orginalnog izlgeda a ne windows izgled. Definitivno se slazem da je mint dobar za početnike pa i mint je bila moja prva linux distra na kojoj sam se duže vrijeme zadržao

kad sam naučio osnove onda sam prešao na ubuntu svidio mi se

i sada nemam namjeru vračati se na mint.
Tako sam i ja razmišljao. Ono, dva panela, egzotika..., pogotovo kada nakon dugo vremena, ponovno pokreneš neku distru.
Prije nego sam ozbiljnije počeo koristiti GNU/Linux, išao sam pogledati što se događa sa Linuxom. Proučavao sam, koju bi distru isprobao. Tako sam se susreo sa Ubuntu 5.04, i rekao si, to obećava. A koliko je Ubuntu popularan ili upotrebljiv, neki od mojih prijatelja i poznanika koji možda i nisu toliko upućeni u kompjutere i OS, sada imaju Ubuntu u dual boot-u sa Windowsima, pruža im osjećaj veće sigurnosti kod surfanja. Možda ih manje smetaju neke sitnice kod GNOME-a i/ili KDE-a, nego mene, jer znam da nešto može biti bolje napravljeno, nego je trenutno, ali oni to možda ne primjećuju i koncetriraju se na samo korištenje aplikacija.