Stranica: 1174/1235.
Re: čavrljanje
Postano: 10 sij 2014, 19:52
Postao/la Vl@do
Na IRC-u opet burno iako nema Shrikea.
Re: čavrljanje
Postano: 10 sij 2014, 19:57
Postao/la shrike
trebam li doć dijeliti pravdu?
Re: čavrljanje
Postano: 11 sij 2014, 11:00
Postao/la calisto053
Cura kopala po starim kutijama i proašla svoj stari eksterni Floppy Drive za laptop (USB 2.0) i 3 diskete. Sve besprijekorno radi (plug-and-play)!
PS: ponude od ozbiljnih kolekcionara primam u PM

Re: čavrljanje
Postano: 11 sij 2014, 11:46
Postao/la Suko
Re: čavrljanje
Postano: 11 sij 2014, 12:04
Postao/la shicy
dobro jutro narode. windowasa nigdi? tako im i treba

Re: čavrljanje
Postano: 11 sij 2014, 12:57
Postao/la shrike
calisto053 je napisao/la:Cura kopala po starim kutijama i proašla svoj stari eksterni Floppy Drive za laptop (USB 2.0) i 3 diskete. Sve besprijekorno radi (plug-and-play)!
PS: ponude od ozbiljnih kolekcionara primam u PM

jesi probao mountati floppye?
Re: čavrljanje
Postano: 11 sij 2014, 14:18
Postao/la calisto053
Nisam nista dodatno probao, Mint je sve sam odradio. Bacio je gresku-dvije kako ne moze mountati, ali sve odlicno radi (to mi je pod normalno - ista stvar mi se dogadja i sa CD-om).
Isao sam malo diskete pregledavati s Gpartedom. Ocekivao sam fat16 ili fat32 sustav, kad ono samo allocated partition i msdos startup.
Ukratko, sve je vrhunski ocuvano i besprijekorno radi. Odlican podsjetnik na prosla vremena i staru tehniku koju (s razlogom!) vise nitko ne koristi...

Re: čavrljanje
Postano: 11 sij 2014, 14:37
Postao/la bertone
ko kaže da se fdd više ne koristi

Re: čavrljanje
Postano: 11 sij 2014, 15:17
Postao/la jurastublic
calisto053 je napisao/la:Isao sam malo diskete pregledavati s Gpartedom. Ocekivao sam fat16 ili fat32 sustav
Flopiji za PC su bili FAT12. I za Atari ST također. Na početku su bili dosta pouzdani, kasnije im je kvaliteta jako pala, praktički smeće, čak i tzv. jače firme.
Re: čavrljanje
Postano: 11 sij 2014, 15:23
Postao/la shrike
Da. ja sam indirektno i prešao na linux zbog katastrofalne pouzdanosti floppy diskova (rešao sam sa floppy na usb stick što je bio direktni razlog prelaska na linux). Floppy nije preživio 3/4 puta put u školu, često čak ni u zaštitnoj kutijici. Teško je objasniti da nisi donio zadaću jer je floppy krepao

:( KAsnije su mi i uređaji krepali a bome i dosta disketa. Ukrakto ,sada imam neke diskete još koje bi volio pogledati imali što na njima (znam da sam dosta svoejdobno formatirao da budu prazne u "stand by" ali sada je to sve nepotrebno) no ipak .. ko znaš to se sve krije na tome
