Stranica: 1180/1235.

Re: čavrljanje

Postano: 20 sij 2014, 23:05
Postao/la max360se
:psuje2 Nvidia i update drivera :ljut :protest :cenzura sbatine :udri
Ne može proći više od par mjeseci a da negdje ne pukne kod updatea, tako je na svim distrama :ljut2

Re: čavrljanje

Postano: 20 sij 2014, 23:51
Postao/la drone
Nikad nisam imao problema s tim.

Re: čavrljanje

Postano: 21 sij 2014, 00:06
Postao/la shrike
to je zato jer nemaš nvidia kartice

Re: čavrljanje

Postano: 21 sij 2014, 00:12
Postao/la PunkBastard
max360se je napisao/la::psuje2 Nvidia i update drivera :ljut :protest :cenzura sbatine :udri
Ne može proći više od par mjeseci a da negdje ne pukne kod updatea, tako je na svim distrama :ljut2
Tako je i na windowsima ne brini i kod nvidije i kod ati-ja. Zato ja jednom instaliram drivere i dok ide, ide, nikakvi update-ovi, ništa.

Re: čavrljanje

Postano: 21 sij 2014, 00:46
Postao/la drone
shrike je napisao/la:to je zato jer nemaš nvidia kartice
Ma nemoj :)
nVidia kartice imam oduvijek. U travnju prošle godine sam (privremeno) prešao na ATI zbog rudarenja. ATI 7850 mi je crkla pa je na servisu i sad je opet u kompu jedna stara nVidia 6800. Drugi komp je samo za rudarenje sa 7950. Nemam trenutno dovoljno love da se u potpunosti riješim ATI-ja s desktopa i da tu 7850 utrpam u posebni komp.

Možda sam ja baš imao sreću da sam nekako zaobišao probleme, ali to mi je jako čudno s obzirom da koristim Arch.

Re: čavrljanje

Postano: 21 sij 2014, 13:39
Postao/la max360se
PunkBastard je napisao/la:
max360se je napisao/la::psuje2 Nvidia i update drivera :ljut :protest :cenzura sbatine :udri
Ne može proći više od par mjeseci a da negdje ne pukne kod updatea, tako je na svim distrama :ljut2
Tako je i na windowsima ne brini i kod nvidije i kod ati-ja. Zato ja jednom instaliram drivere i dok ide, ide, nikakvi update-ovi, ništa.
Da ali na Windowsima obično nema problema sa gledanjem videa. Kad na Linuxu ne napravim update drivera za graficku, a ostatak sustava uredno updateam, nakon relativno kratkog vremena slika videa se lomi kod reprodukcije. Nema veze koji format i koja kvaliteta.

Re: čavrljanje

Postano: 21 sij 2014, 14:15
Postao/la shrike
zato jer ne smiješ raditi update xorga i kernela isto tako. xorg, kernel i video driver su smiješno usko povezani i svo troje moraš držati fiksnim.

Re: čavrljanje

Postano: 21 sij 2014, 14:25
Postao/la max360se
Znam, ali ne znam što će se dogoditi kad odem raditi update kernela, xorga i video drivera nakon dužeg vremena na Gentoo.

Re: čavrljanje

Postano: 21 sij 2014, 14:31
Postao/la Vl@do
max, ostavi se Gentooa (vrati se na Arch). Ne bih volio izgubiti još jednog normalnog suborca.

Re: čavrljanje

Postano: 21 sij 2014, 14:56
Postao/la shrike
max360se je napisao/la:Znam, ali ne znam što će se dogoditi kad odem raditi update kernela, xorga i video drivera nakon dužeg vremena na Gentoo.
Na ovom forum konstantno upozoravamo na opasnosti gentooa. Reci zbogom tome đavlu, toj sotoni uma Pređi na debian radi spasenja svojeg uma i duše!