Stranica: 152/483.
Re: čavrljanje 2.0
Postano: 17 vel 2015, 10:00
Postao/la Abzeenth
bertone je napisao/la:Jbt, pa za sve to bih trebao biti hobotnica ili pauk

Da

A u zadnje vrijeme se masovno počeli pojavljivati članci kako je multitasking loš za mozak i da treba to smanjiti, ako već ne potpuno izbaciti...
Kao da se sjećam da se ne-tako-davno u vrlo sličnim člancima možda baš tih istih publikacija navodilo multitasking kao jednu od poželjnih i pozitivnih vještina.
Ah, Internet. Ah, trendovi. Sad se osjećam staro

Re: čavrljanje 2.0
Postano: 17 vel 2015, 10:03
Postao/la bertone
Ma multitasking je nemoguća stvar. Prividno možda možeš istovremeno raditi pet stvari odjednom no pitanje je koliko kvalitetno radiš i jednu od tih pet stvari
Multitasking u smislu da zadaš računalu da nešto samostalno radi u pozadini dok se ti nečim baviš je moguće no onda opet zapravo nisi ti u multitaskingu već računalo/softver/OS

Re: čavrljanje 2.0
Postano: 17 vel 2015, 10:33
Postao/la shrike
ja sam naučio na poslu da je bolje raditi stvari sekvencijalno jer ako kreneš sam raditi stvari paralelno onda češ najvjerojatnije sve sj***
Re: čavrljanje 2.0
Postano: 17 vel 2015, 10:43
Postao/la shicy
radi jednu stvar i radi je dobro
Re: čavrljanje 2.0
Postano: 17 vel 2015, 10:50
Postao/la vision
shicy je napisao/la:radi jednu stvar i radi je dobro
pa što god to značilo

Re: čavrljanje 2.0
Postano: 17 vel 2015, 11:24
Postao/la trzalica
Abzeenth je napisao/la:bertone je napisao/la:Ma zezam se.. zapravo mi se fućka koliko mi RAM-a troši komp dok radi bez laga.. samo me zapravo zanimalo što "normalni" kućni korisnik mora napraviti da potroši recimo 4 GB RAM-a

Instaliraj KDE. Istovremeno drži otvoreno: Firefox s minimalno 30 aktiviranih addona i jedno 10 tabova, Skype, Gimp, LibreOffice, Dolphin, možda i tekst editor za brzinsko pejstanje. I Clementine da ti svira neka glazba u pozadini.
EDIT: Naravno da svi ti programi ne smiju idleati, već npr. u Gimpu moraš obrađivati barem jednu sliku, u LO imati otvoren neki dokument, u Skypeu jedan chat sa freelance klijentom...
Eto, to je moj bazični workflow na 1,5 GB RAM-a. Pogodi šta se dogodi kad probam to sve otvoriti
Bonus bodovi ako pogodiš koliko aplikacija od nabrojanih moram zatvoriti

Hmm, zaje..na je stvar pričati sa nekim preko skypea dok ti istovremeno trešti mjuza iz tog istog kompa

haha
Ja recimo najviše volim odrađivati poslove tako da ih podjelim po prioritetu i onda krenem sa radom jer ako krenem raditi multitasking, koncentracija mi se u potpunosti rasprši. Ne znam, to je više stvar od osobe do osobe ali kada imam baš nešto jako bitno i zahtjevno za obaviti čak mi i muzika smeta (koja je inače sastavni dio mene samoga

)...
Re: čavrljanje 2.0
Postano: 17 vel 2015, 12:40
Postao/la Abzeenth
Ne koristim Skype za pozive, samo tekstualni chat. Prvo zato što mi je internetska veza prespora za video pozive, a nemam ni kameru ni mikrofon, a drugo zato što mi se ne nateže sa strancima i njihovim lošim engleskim

Re: čavrljanje 2.0
Postano: 17 vel 2015, 12:51
Postao/la trzalica
Abzeenth je napisao/la:Ne koristim Skype za pozive, samo tekstualni chat. Prvo zato što mi je internetska veza prespora za video pozive, a nemam ni kameru ni mikrofon, a drugo zato što mi se ne nateže sa strancima i njihovim lošim engleskim

Haha, ovo za engleski - brutalno rečeno!!
Dok sam pročitao
Skype automatski sam protumačio da se sigurno čuješ video ili audio pozivom (chat mi nije pao na pamet

)
Pa koji net imaš onda kada je tako spor (ako nije tajna

)?
Re: čavrljanje 2.0
Postano: 17 vel 2015, 13:02
Postao/la Abzeenth
Nije tajna, malo mi prostalkaj postove i vidjet ćeš da imam Bnet

. Ali svejedno mi je, sve i da imam najbrži, opet nemam audiovizualnu opremu za pozive. A vjerojatno je ta sporost i do samog laptopa, prastar je i nema dosta RAM-a. Iako, kad je moj brat na svom superbrzom novom računalu pokušavao video-poziv preko Skypea, isto je bilo užasno sporo i sve je umiralo, tako da ne znam do čega je to zapravo. A nije me baš ni puno briga
Inače sam se godinama opirala instalaciji Skypea jer mislim da je to užasan primjerak vlasničkog softvera, tek sam ga doslovno prije par dana instalirala zbog jednog posla. I sad se osjećam grozno, kao da sam izdala sve u što vjerujem u vezi open sourcea i Linuxa

Mislim da ću ga obrisat za par dana

Re: čavrljanje 2.0
Postano: 17 vel 2015, 13:18
Postao/la trzalica
Vjerojatno ti je loš PING pa ti Skype ne radi kako bi trebao. Uglavnom, do linije je sigurno (kada ti na bratovom kompu koji je hardverski jači isto ne radi zadovoljavajuće).
A znam, Skype je malo žešće (vlasničko) smeće ali kad ga većina koristi ponekad si jednostavno primoran imati ga instaliranog. Premda, sviđa mi se mogućnost poziva preko novih verzija Firefox-a (tj. bitno je da se izgenerira onaj link i pričati mogu ljudi i sa starijim Firefoxom samo im treba poslati link). Audio veza je malo lošije kvalitete nego Skypeova ali barem ne puca

i lakša je za net.
I da, mazni bratu komp i daj mu za utjehu svoj laptop i problem riješen!
