Stranica: 154/483.
Re: Linux i virusi
Postano: 17 vel 2015, 16:44
Postao/la JH-IM
Max Bunker je napisao/la:Lako meni za to kaj james bond to zna odavno, meni je bitnije otkad ja to znam i može li mi se time ikako naštetiti....
Mislim da dio nekih vojnih sustava ipak je umrežen.. Pa smo čitali valjda o upadima u pentagon...čak mislim i da je jedan mladi hrvat bio pocinitelj... Bilo je i vijesti o hakiranju dijela Norad-a i gubljenju kontrole nad nekim satelitima zbog toga...
Na koga utječe i putem čega će se još vidjeti ali kao Stuxnet i slični vrlo vjerovatno se radi o Windows "virusu".
Senzacionalizam, Pentagonu su upali na web stranice tada kada se spominjao jedan odavdje lik, a hakiranje NORADa

Amerikanci nisu najbistriji narod na svijetu ali nisu ni toliko glupi da bi im NORADova kontrola satelita bila na računalima do kojih netko može doći izvana, sa obzirom da je NORAD glavni američki komandni centar imati "ulaz" izvana u važne sustave bi bilo tragikomično. Nije da nisu Amerikanci imali svojih bisera kao Windowsi u kontrolnim centrima Predator droneova pa kada su pokupili virus prebacili su kontrolu na Linux, ali da su tako glupi nisu sigurno.
Re: Linux i virusi
Postano: 17 vel 2015, 17:21
Postao/la bertone
Opće je poznato da su ameri bedasti i skloni M$ softveru na svojim ratnim strojevima.. jedan od zadnjih primjera je i
Zumwalt-class destroyer koji naravno radi na M$ popularnom softveru čije ime počinje na
"L" (skrolati dolje do opisa Computer network)
Re: čavrljanje 2.0
Postano: 17 vel 2015, 17:24
Postao/la vision
Yeti - dogurao si do 1000 postova
Re: čavrljanje 2.0
Postano: 17 vel 2015, 17:27
Postao/la bertone
vision je napisao/la:Yeti - dogurao si do 1000 postova
Tko je naš dežurni statističar.. tko??

Re: čavrljanje 2.0
Postano: 17 vel 2015, 17:35
Postao/la Yeti
vision je napisao/la:Yeti - dogurao si do 1000 postova
Bome jesam, a ni sam nisam skuzio!

Dugo mi je trebalo...

Re: čavrljanje 2.0
Postano: 17 vel 2015, 17:36
Postao/la bertone
Yeti je napisao/la:Bome jesam, a ni sam nisam skuzio!

Dugo mi je trebalo...

A nema ti sad druge nego da zavrtiš rundu

Re: Linux i virusi
Postano: 17 vel 2015, 17:43
Postao/la JH-IM
bertone je napisao/la:Opće je poznato da su ameri bedasti i skloni M$ softveru na svojim ratnim strojevima.. jedan od zadnjih primjera je i
Zumwalt-class destroyer koji naravno radi na M$ popularnom softveru čije ime počinje na
"L" (skrolati dolje do opisa Computer network)
U slučaju kontrolnog centra Predator droneova su bili skloni Windowsima, zašto nemam pojma.
Re: čavrljanje 2.0
Postano: 17 vel 2015, 17:51
Postao/la Yeti
Cek da dode subota, onda bi mogla biti!

Re: Linux i virusi
Postano: 17 vel 2015, 17:56
Postao/la Max Bunker
Pa i njihovom vojnom industrijom drmaju interesni lobiji tak da se može na svašta naići kad se malo zagrebe ispod površine.
Re: Linux i virusi
Postano: 17 vel 2015, 18:06
Postao/la bertone
Opet ću morati premještati postove (uključujući svoje)
Hoću reći da nemamo mi pojma što vojska radi i do kuda su došli, pogotovo po pitanju umjetne inteligencije.
Sad sam pokušao naći članke (nisam uspio

) od prije cca godinu dana kada su ameri u Afganistanu isprobavali robote iz TALON serije (kojima su dali određenu dozu autonomnosti u odlučivanju) i počele su im se događati čudne stvari. Na primjer jedan dio robota koji su bili prepravljeni za nošenje opreme su odbijali pratiti vojnike i samoinicijativno su mijenjali planiranu trasu kretanja (ne bi slijedili vojnika/vojnike čiju opremu su nosili) ili bi ih deset išlo po cesti/putu, a dva bi nakon nekog vremena sami odlučili da je bolje ići pored ceste/puta.. ili je bilo još bizarnijih slučajeva kad su jednostvano stali i nisu htjeli ići dalje već bi se okrenuli i vratili u bazu.
EDIT: U koju temu da sad prebacim ove zadnje postove koji nemaju veze sa Linuxom i virusima
