Stranica: 155/483.

Re: Linux i virusi

Postano: 17 vel 2015, 18:09
Postao/la JH-IM
Max Bunker je napisao/la:Pa i njihovom vojnom industrijom drmaju interesni lobiji tak da se može na svašta naići kad se malo zagrebe ispod površine.
Ispravak, njihova vojna industrija odnosno vojno-industrijski kompleks je lobi sam po sebi puno jači od bilo kakvog Microsofta i sličnih, to su rekli i njihovi predsjednici JFK i Eisenhower.

Re: Linux i virusi

Postano: 17 vel 2015, 18:12
Postao/la vision
bertone je napisao/la:EDIT: U koju temu da sad prebacim ove zadnje postove koji nemaju veze sa Linuxom i virusima szbunjen
Sigurnost općenito u podforum Razno szbunjen

Re: Linux i virusi

Postano: 17 vel 2015, 18:16
Postao/la JH-IM
bertone je napisao/la:Opet ću morati premještati postove (uključujući svoje) pface

Hoću reći da nemamo mi pojma što vojska radi i do kuda su došli, pogotovo po pitanju umjetne inteligencije.
Sad sam pokušao naći članke (nisam uspio :pogled_dolje ) od prije cca godinu dana kada su ameri u Afganistanu isprobavali robote iz TALON serije (kojima su dali određenu dozu autonomnosti u odlučivanju) i počele su im se događati čudne stvari. Na primjer jedan dio robota koji su bili prepravljeni za nošenje opreme su odbijali pratiti vojnike i samoinicijativno su mijenjali planiranu trasu kretanja (ne bi slijedili vojnika/vojnike čiju opremu su nosili) ili bi ih deset išlo po cesti/putu, a dva bi nakon nekog vremena sami odlučili da je bolje ići pored ceste/puta.. ili je bilo još bizarnijih slučajeva kad su jednostvano stali i nisu htjeli ići dalje već bi se okrenuli i vratili u bazu.

EDIT: U koju temu da sad prebacim ove zadnje postove koji nemaju veze sa Linuxom i virusima szbunjen
Daleko je to od prave umjetne inteligencije, pogotovo one self-aware, svojedobno najjačem superračunalu na svijetu, IBMovom Blue Geneu je trebalo 10 sekundi da simulira 1 sekundu rada pola mišjeg mozga, autonomnost neka da ali za pravi AI, pogotovo onaj self-aware, procesorska moć potrebna za njega, pod uvjetom da i znaš je isprogramirati, bi bila golema, to ne bi stalo na nosač zrakoplova a kamoli u robota. Moguće je da su razne svjetske velesile u vojnoj tehnologiji kao USA i Rusija blizu onoga što u Mass Effectu zovu VI ili Virtual Intelligence, donekle autonomno odlučivanje i reakcije ali daleko od "razmišljanja" ili onoga što se zove strong AI.

Re: Linux i virusi

Postano: 17 vel 2015, 18:23
Postao/la bertone
JH-IM je napisao/la:
bertone je napisao/la: .. autonomno odlučivanje i reakcije..
Na to sam i mislio, krivo sam se izrazio :)
.. iako i dalje ostaju neobjašnjeni slučajevi zašto su TALONI odlučili reagirati drugačije od zadanog.

Re: Linux i virusi

Postano: 17 vel 2015, 18:40
Postao/la Max Bunker
Aj kad smo vec u temi UI-a, znate da apokaliptičari često dosta visoko postavljaju umjetnu inteligenciju na popisu stvari i pojava koje bi moglo doprinijeti kraju čovječanstva kakvog danas poznajemo...

Ima da nam frižider otruje hranu
:-)

Re: Linux i virusi

Postano: 17 vel 2015, 18:52
Postao/la JH-IM
Max Bunker je napisao/la:Aj kad smo vec u temi UI-a, znate da apokaliptičari često dosta visoko postavljaju umjetnu inteligenciju na popisu stvari i pojava koje bi moglo doprinijeti kraju čovječanstva kakvog danas poznajemo...

Ima da nam frižider otruje hranu
:-)
Udar meteora ili nuklearni rat su puno izvjesniji kao kraj čovječanstva nego umjetna inteligencija, ali umjetna inteligencija zvuči atraktivnije, udar meteora i nuklearni rat su odavno prežvakani pa treba naći nešto novo da zvuči zlokobno a istovremeno atraktivno za pročitati. Umjetna inteligencija koja bi izbrisala čovječanstvo a sebi osigurala daljnju egzistenciju i razvoj bi morala osigurati puno toga da uspije, od radne snage koja će poslije izgrađivati nove AI strojeve do opskrbe energijom i puno drugih potreba bi morala ispuniti, osnovni preduvjet za tako nešto je pojava mnoštva robota koji mogu obavljati isto ono što mogu obavljati ljudi, imaju autonoman izvor energije koji dugo traje i uključeni su u sve sfere života i mogu poslužiti kao "vojska" i kao radnici.

Re: Linux i virusi

Postano: 17 vel 2015, 18:55
Postao/la Max Bunker
Aj kaj si tak krut...daj malo terminator-matrix štiha :-)

Re: čavrljanje 2.0

Postano: 17 vel 2015, 18:56
Postao/la vision
bertone je napisao/la:Ne vrijedi, sa 11 otvorenih prozora u FF koji istovremeno vrte 720p mi se zaguši veza na net, a došao sam samo do 2,1 GB RAM-a.
Jel ima što žešće?
ovako nešto samo nisam uhvatio kad je bila još bolja situacija - vidim i ura mi je kriva :hihi

Re: Linux i virusi

Postano: 17 vel 2015, 19:05
Postao/la JH-IM
Max Bunker je napisao/la:Aj kaj si tak krut...daj malo terminator-matrix štiha :-)
Razgovarati o Terminatoru i Matrixu bi spadalo u neku temu o filmovima :) Meni je više cilj bio da se ozbiljnije o toj temi priča kada je već spomenuta na ozbiljnijoj temi od filmova, ali tko voli može i o filmovima :)

Re: Linux i virusi

Postano: 17 vel 2015, 19:48
Postao/la Max Bunker
Pa da...ak nastaviš biti tako logičan i argumentiran, posumnjaću u tvoje ljudsko porijeklo... Možda si i ti dio robotske pobune i već odraduješ sabotaže na LZS portalu navodeći korisnike na krivi put....
Ehheehheee ;-)