Stranica: 159/483.
Re: čavrljanje 2.0
Postano: 23 vel 2015, 18:40
Postao/la bertone
LOL.. to je ipak malo prežestoki casemod za mene

Re: čavrljanje 2.0
Postano: 23 vel 2015, 19:30
Postao/la trzalica
Apsurd
Noćas sam napokon uhvatio vremena raskopati PC, zamijeniti termalne paste, staviti novi vent na CPU hladnjak, sve ispuhati od prašine i sad imam apsurdnu situaciju da su mi najtoplije komponente diskovi
slika
Koju termalnu pastu koristiš?
@bertone
3 brzine, efikasno i jeftino bez vibracija i buke + možeš u ovu rupu uvaliti kakvi stalak za lampu i uključiti za okretanje lijevo i desno što će u tamnijoj sobi izgledati kao svetionik

slika

E ali ovo sam već imao priliku nekoliko puta vidjeti "uživo"

Re: čavrljanje 2.0
Postano: 23 vel 2015, 19:34
Postao/la bertone
Artic MX-2
Re: čavrljanje 2.0
Postano: 23 vel 2015, 20:20
Postao/la trzalica
bertone je napisao/la:Artic MX-2
Stavljaš pastu u obliku križa na procesor ili samo na sredini "kuglicu graška"?

(pošto se inače vode rasprave oko načina nanošenja termalne paste)
Re: čavrljanje 2.0
Postano: 23 vel 2015, 20:30
Postao/la vision
a stavi jako malo u sredinu i sa nečim ravnim razmaži - tj. napravi tanak sloj-ravnomjerno i sastavljaj nazad sve
Re: čavrljanje 2.0
Postano: 23 vel 2015, 20:46
Postao/la Yeti
vision je napisao/la:a stavi jako malo u sredinu i sa nečim ravnim razmaži - tj. napravi tanak sloj-ravnomjerno i sastavljaj nazad sve
+1
Ja stavim na gornjoj strani procesora jednu crtu po cjeloj duzini koliko treba i onda samo razmazem sa karticom od banke ili necim takvim prema dolje. Tako se sve ravnomjerno rasporedi, a onaj visak ako ga ima ostane na kartici.
Re: čavrljanje 2.0
Postano: 23 vel 2015, 22:27
Postao/la Cooleech
Ama, ljudi moji. Čemu minjat pastu? Koliko pojačala radi godinama, a da im se pasta ne minja, pa nikakvih problema. Pastu treba prominit samo kad se miče hladnjak ili ako se stavlja drugi CPU. Sve ostalo je NEPOTREBNO. Ok, osim ako ste stavili neku termalnu pastu iz dućana 3 za 10.

Re: čavrljanje 2.0
Postano: 23 vel 2015, 23:03
Postao/la bertone
trzalica je napisao/la:bertone je napisao/la:Artic MX-2
Stavljaš pastu u obliku križa na procesor ili samo na sredini "kuglicu graška"?

(pošto se inače vode rasprave oko načina nanošenja termalne paste)
Zavisi o kojem se procesoru i hladnjaku radi.
Sinoć sam se bavio Intel C2Q q6600 procesorom kojeg hladim sa Thermaltake Big Typhoonm i Scythe GlideStream 120 PWM ventilatorom. Na njega sam pastu nanio ovako:
.. a razlog tome je arhitektura procesora:
i kontaktna površina hladnjaka:
U drugom PC-u (HP dx7400) u kojem imam Intel C2D e8200 i koji se hladi HP stock hladnjakom, pastu nanosim ovako:
.. opet zbog arhitekture CPU-a:
.. i same kontaktne površine hladnjaka:
Ovo su inače primjeri kako nanosim Artic MX2 jer je ta pasta prilično gusta, odnosno gumenasta i metoda zrna riže nije učinkovita jer se pasta ne može ravnomjerno rasporediti i popuniti cijelu kontaktnu površinu, a razmazivanje paste po procesoru je gotovo nemoguće. Artic MX4 se recimo puno bolje da razmazati no preskupa je za eventualno 2-3 stupnja razlike.
Re: čavrljanje 2.0
Postano: 23 vel 2015, 23:04
Postao/la trzalica
Cooleech je napisao/la:Ama, ljudi moji. Čemu minjat pastu? Koliko pojačala radi godinama, a da im se pasta ne minja, pa nikakvih problema. Pastu treba prominit samo kad se miče hladnjak ili ako se stavlja drugi CPU. Sve ostalo je NEPOTREBNO. Ok, osim ako ste stavili neku termalnu pastu iz dućana 3 za 10.

U mome lampašu nema paste

Na koja si pojačala mislio?
Re: čavrljanje 2.0
Postano: 23 vel 2015, 23:08
Postao/la Cooleech
Dobra stara MOSFET pojačala ili klasična IC pojačala.
