čavrljanje 2.0

Razne diskusije nevezane za Linux.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Avatar
Fugu
Postovi: 2322
Pridružen/a: 08 ožu 2010, 20:26
Spol: M
OS: CimetMint 18.1
Lokacija: JustPine

Re: čavrljanje 2.0

Post Postao/la Fugu »

iweb je napisao/la:Dobar video CGP Grey-a o toj temi: https://www.youtube.com/watch?v=84aWtseb2-4
:thmb-up Dobar video.

Ja glasam protiv DST-a. :ljut2
Ako se već misli kemijat, uvijek se može prilagoditi radno vrijeme godišnjem dobu, odnosno počneš ranije - završiš ranije, a ne
9-17 pface :nee.
Where there is a gui there's a way.
Avatar
oldman
Postovi: 633
Pridružen/a: 25 stu 2011, 17:12
Spol: M
OS: LMDE 6 -Mint 22.1
Lokacija: vanjski otok

Re: čavrljanje 2.0

Post Postao/la oldman »

Meni je to bilo debilno od samog početka. Rusi i ostali su pametniji od naših. pface
Avatar
Cooleech
Moderator
Postovi: 7027
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Spol: M
OS: Arch Linux KDE
Lokacija: /hrvatska/solin/

Re: čavrljanje 2.0

Post Postao/la Cooleech »

Nitko normalan nije za DST. :pogled_dolje
Sorry, ljudi, to je moje mišljenje. :hihi
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.
I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
teorijavelikogpraska
Postovi: 252
Pridružen/a: 09 pro 2013, 17:28
Spol: M
OS: ubuntu mate/linux mint

Re: čavrljanje 2.0

Post Postao/la teorijavelikogpraska »

Meni je svejedno. Prilagodljiv sam. Ali nešto me ipak zasmetalo u izjavi da pomjeranje sata utjeĉe na poveĉanje broja srĉanih udara. Svaka ĉast znanosti, ali na osnovu kojih relevantnih ĉinjenica se tako nešto može ustvrditi? To je isto kao da ja sad odem u pustinju, uzmem posudu, zagrabim malo pijeska, i kažem, upravo ova zrnca pijeska ċe u slijedećoj pješčanoj oluji biti uzrokom smanjenja proizvodnje datulja U Maroku.
Avatar
redundant
Postovi: 317
Pridružen/a: 02 svi 2011, 23:24
Spol: M
OS: Debian LXQt
Lokacija: Ri

Re: čavrljanje 2.0

Post Postao/la redundant »

Ni mene ne sekira previše, naprotiv, ali u arizoni cirkusa...

https://youtu.be/84aWtseb2-4?t=5m7s
Avatar
shicy
Postovi: 8905
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Spol: M
OS: Slackware

Re: čavrljanje 2.0

Post Postao/la shicy »

teorijavelikogpraska je napisao/la:Ali nešto me ipak zasmetalo u izjavi da pomjeranje sata utjeĉe na poveĉanje broja srĉanih udara. Svaka ĉast znanosti, ali na osnovu kojih relevantnih ĉinjenica se tako nešto može ustvrditi?
slažem se. u najboljem slučaju se može pričati o korelaciji. ali korelacija nije isto što i kauzacija (uzročnost?)
Avatar
shrike
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Kontakt:

Re: čavrljanje 2.0

Post Postao/la shrike »

ne kužim prolbem? probudiš se sat kasnije i skužiš da će te šef silovati bez vazeljina i onda dobiješ srćani udar od sreće.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Suko
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.

Re: čavrljanje 2.0

Post Postao/la Suko »

teorijavelikogpraska je napisao/la:Meni je svejedno. Prilagodljiv sam. Ali nešto me ipak zasmetalo u izjavi da pomjeranje sata utjeĉe na poveĉanje broja srĉanih udara. Svaka ĉast znanosti, ali na osnovu kojih relevantnih ĉinjenica se tako nešto može ustvrditi? To je isto kao da ja sad odem u pustinju, uzmem posudu, zagrabim malo pijeska, i kažem, upravo ova zrnca pijeska ċe u slijedećoj pješčanoj oluji biti uzrokom smanjenja proizvodnje datulja U Maroku.
Ne kuzim sta ti tu nije jasno?
Uzmes tjedan kad se mijenja vrijeme. Izbrojis broj srcanih udara u tom periodu. Ako dobijes da je u tom tjednu bilo npr. 10% vise srcanih udara nego u ostatku godine po slicnim razdobljima onda se moze s nekom vjerojatnoscu zakljuciti da su jedna i druga stvar povezane. (Cak imaju i tu neki statisticki izracuni s nekim p vrijednostima, al to nisam nikad kuzio.)
Uglavnom, ako ti pukne guma devet puta od deset kad prelazis neku dionicu, pretpostavis da nesto ne valja u toj dionici. Ista stvar. :bleh
Avatar
iweb
Site Admin
Postovi: 4641
Pridružen/a: 07 ožu 2009, 17:00
Spol: M
OS: fedora 34

Re: čavrljanje 2.0

Post Postao/la iweb »

Tu se sad postavlja pitanje korelacije ili kauzacije, no već je poznato da nedostatak sna potiče srčane udare, a na dan prebacivanja kazaljke većina ljudi, osim ako nije legla sat vremena ranije, ima makar sad vremena nedostatka sna.
Avatar
vision
Postovi: 1799
Pridružen/a: 15 sij 2014, 09:37
Spol:
OS: Leap 15.1 / Hera 5.1
Lokacija: Zaljev svetaca

Re: čavrljanje 2.0

Post Postao/la vision »

Kazaljke se pomijeraju u 2 sata ujutro, pa ili ćeš čekati ili ćeš zaspati pa se probuditi, pomjeriti kazaljke i onda zaspati (pa nekad i ne tako brzo - kad ti se san razbije, a ideš se pentrat za zidni sat).
Odgovori