Stranica: 19/21.
Re: Virtualno rudarenje
Postano: 24 ožu 2014, 23:32
Postao/la Tomislav001
Re: Virtualno rudarenje
Postano: 25 ožu 2014, 12:42
Postao/la sandro
ovaj miner ->
Eobot -> ima već predefinirane postavke za bilo koji GPU, a možeš rudariti i sa CPU-om.
Ja trenutno rudarim DOGE coin.

Re: Virtualno rudarenje
Postano: 22 vel 2018, 00:26
Postao/la kepica
razgovarao sam danas s kolegom o temi rudarenja.
totalno sam bio neupućen - bio sam uvjeren da se radi o financijskoj prijevari ( ponzijeva shema ) . on je na moju sreću imao dovoljno vremena i strpljenja da mi sve lijepo objasni. na kraju dana - čini mi se da bi kriptovaluta trebala imati mnogo prijatelja ovdje.
1) decentralizirana baza podataka je tehnološki kvantni skok u odnosu na današnje banke i njihove monopole
2) demokratski princip po kojem svaki rudar dobije siću i niko ne guli kožu nikome jest također sociološki kvantni skok u odnosu na kapital managere
3) privatnost i sloboda transakcija jest lijepa mogućnost koju treba pozdraviti
tek sam danas počeo razmišljati o ovoj temi i naveo sam ove tri prednosti kriptovalute koje mi se čine vrijednim podrške od naše zajednice. moram reći i ovaj detalj - do ovih saznanja NE bih mogao doći preko interneta, jer mi gugle nudi TAMNU stranu kriptovalute: izbaci mi stotine linkova koji me nagovaraju da otvorim račun u brokerskim kućama za kriptovalutu i da se kockam s mojim novcem.
rijetko , ili gotovo nikako ne nalazim članke koji bi naglasili DEMOKRATSKU vrijednost kriptovalute , na način kako mi je kolega ( također linux korisnik ) danas predstavio
Re: Virtualno rudarenje
Postano: 22 vel 2018, 07:38
Postao/la kepica
moja generacija pamti srpskog pjesnika branka miljkovića po jednom jedinom stihu:
hoće li će sloboda umeti da peva
kao što su sužnji pevali o njoj ?
ovog stiha sam se sjetio sinoć kad sam pisao i razmišljao o kriptovalutama.
zamišljene su od divnih i pametnih ljudi u pokušaju da se ispravi velika nepravda suvremenog društva - bankarski sustav, ali su lakomost, gramzivost i pokvarenost ljudske vrste pobjedile kao i uvijek do sada u povijesti.
sama povijest nastanka kriptovalute govori o nesebičnosti i altruizmu ljudi koji su razvijali tu ideju - nisu željeli svoje ime isticati pa su se svi potpisivali zajedničkim nikom - Satoshi Nakamoto
loši dečki su pobjedili, bitcoin je postao poligon za lov u mutnom. toliko se forsira njegova nestabilnost da je postao neupotrebljiv za ono što je trebao postati - demokratsko sredstvo plaćanja.
pozivam ovu zajednicu da širi vijest i svijest o smislu i značenju pravedne i demokratske platforme - što zaista jest kriptovaluta.
nadam se da će se jednog dana pojaviti grupa poštenih ekonomista , kao što su bili pošteni i predani informatičari koji su osmislili ovu ideju. takva grupa ljudi mogla bi dovesti do toga da se kriptovalute koriste kako su zamišljene , a ne ovako kako se danas koriste
Re: Virtualno rudarenje
Postano: 22 vel 2018, 10:44
Postao/la branac88
@kepica
Nije ti možda palo na pamet kako rudarenje troši previše resursa za ono što nudi?
Re: Virtualno rudarenje
Postano: 22 vel 2018, 11:33
Postao/la bertone
branac88 je napisao/la:@kepica
Nije ti možda palo na pamet kako rudarenje troši previše resursa za ono što nudi?
... ili da su NVidia i AMD/ATI dobrano "podmazali" aparat kriptovaluta u njegovim počecima znajući da će im se to višestruko vratiti

Re: Virtualno rudarenje
Postano: 22 vel 2018, 12:43
Postao/la kepica
branac88 je napisao/la:@kepica
Nije ti možda palo na pamet kako rudarenje troši previše resursa za ono što nudi?
tko nudi ? što ?
ti si okrenuo pilu naopako !
ako ideš od premise - idem rudariti da zaradim ... onda si promašio osnovnu ideju kriptovalute.
osnovna ideja jest da koristiš resurse koje imaš ( običan CPU ) i rudariš bez želje za zaradom. UGASI kompjuter kad ga ne koristiš. ima nas toliko na kugli zemaljskoj da tvoj CPU može spavati mirno.
ako pročitaš članak o rudarenju koji NEMA veze s idejom i ciljem kriptovalute i narastu ti apetiti, kako to obezveređuje samu ideju ( koja NIKADA nije nudila laku zaradu )
Re: Virtualno rudarenje
Postano: 22 vel 2018, 12:47
Postao/la kepica
bertone je napisao/la:branac88 je napisao/la:@kepica
Nije ti možda palo na pamet kako rudarenje troši previše resursa za ono što nudi?
... ili da su NVidia i AMD/ATI dobrano "podmazali" aparat kriptovaluta u njegovim počecima znajući da će im se to višestruko vratiti

pravo je svake kompanije da agresivnom kampanjom dođe do zarade.
pri tome je sasvim normalno da se koriste lažnim podacima i lažnim obećanjima o zaradi.
tvoja je stvar da obaviš elementarnu matematiku i vidiš imaš li računa kupiti neki GPU samo u cilju rudarenja
Re: Virtualno rudarenje
Postano: 22 vel 2018, 13:43
Postao/la Vl@do
Nisam stručnjak, ali siguran sam da su rudari uvijek bili i biti će najslabije plaćeni, a rade krvavo.
Re: Virtualno rudarenje
Postano: 22 vel 2018, 14:15
Postao/la shrike
kepica je napisao/la:bertone je napisao/la:branac88 je napisao/la:@kepica
Nije ti možda palo na pamet kako rudarenje troši previše resursa za ono što nudi?
... ili da su NVidia i AMD/ATI dobrano "podmazali" aparat kriptovaluta u njegovim počecima znajući da će im se to višestruko vratiti

pravo je svake kompanije da agresivnom kampanjom dođe do zarade.
pri tome je sasvim normalno da se koriste lažnim podacima i lažnim obećanjima o zaradi.
tvoja je stvar da obaviš elementarnu matematiku i vidiš imaš li računa kupiti neki GPU samo u cilju rudarenja
Ovisi što i sa čime rudariš, može i ne mora biti profitabilno.