Stranica: 19/37.

Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć

Postano: 10 ruj 2009, 22:37
Postao/la kvaju
evo ako može jedan prijedlog
onda se te komande (CLI) pišu obavezno u ovakvom formatu:
i onda je ispod nacrtan okvir, i u njemu neki tekst. uglavnom kako do toga okvira, evo ja sam sasvim slučajno došao do njega, ni sam neznam odakle tu.
U tekstovima se mogu koristiti i bullet i numerirane liste kao u ovom primjeru:
i ispod ima lista
Bullet:

* Prva stavka
* Druga stavka
* treća...
kako tamo doći do te liste?
hvala

Evo konkretno primjera nakaradno ispisanog vodiča (moga naravno)
http://wiki.open.hr/index.php/Ne_rade_3D_efekti

Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć

Postano: 12 ruj 2009, 11:34
Postao/la Suko
Pa dobar ti je tekst. ;)
Ali, naznači da se upute odnose na Ubuntu. (samo stavi podnaslov Ubuntu, pa će netko slijedeći staviti podnaslov za neku drugu distru)
Inače numerirane liste napraviš ako dodaš # ispred svake stavke, a obične bullete dobiješ ako dodaš * ispred.
Nadam se da će biti još tekstova. ;)

Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć

Postano: 17 ruj 2009, 13:16
Postao/la shicy

Kod: Označi sve

 4. I na kraju, instalirajte Picasa i GoogleEarth:

sudo apt-get install picassa googleearth
primjećena greška --> sve je u redu samo što nije picassa nego picasa ;)
malo cjepidlačenja, ali mene je satralo dok nisan vidija u synapticu što je posrijedi ;)

Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć

Postano: 17 ruj 2009, 18:28
Postao/la Suko
Shicy je napisao/la:

Kod: Označi sve

 4. I na kraju, instalirajte Picasa i GoogleEarth:

sudo apt-get install picassa googleearth
primjećena greška --> sve je u redu samo što nije picassa nego picasa ;)
malo cjepidlačenja, ali mene je satralo dok nisan vidija u synapticu što je posrijedi ;)
Hvala što si prijavio grešku! ;)
:thumbs

Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć

Postano: 17 ruj 2009, 18:53
Postao/la shicy
nema frke, uvijek ću prijavit grešku ako naletim na nju ;)

Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć

Postano: 02 lis 2009, 12:54
Postao/la 4ndY
Pozivam one voljne testiranja i isprobavanja novog da isprobaju novi skin za naš Wiki.

Novi skin (još) nije zadan (defaultan), stoga ga je potrebno ručno odabrati nakon prijave, u postavkama (moje postavke > izgled >HrOpenWiki ).

Najznačanija prednost u odnosu na običan monobook skin je što ovaj bolje izgleda na različitim rezolucijama (na widescreenu se ne "razvodni" jer ima max-width, a na malim ekranima netbooka se maksimalno skupi i iskoristi sav dostupan prostor isključivo za sadržaj).

Bočni izbornik (sidebar) je izbačen, a dio linkova s njega je preseljeno na dno wikija (footer). Sve u cilju da bi se izbjeglo trošenje prostora na malim ekranima (veličine do 1024). Tražilica je na vrhu (na banneru).

"Zeleni" naslov se mijenja ovisno o imenskom prostoru (za sada su tu Wiki, Suradnik, Rječnik, Projekt...).

Za typesetting se koristi BlueprintCSS tako da bi izgled i raspored fontova trebao biti u svim preglednicima i na svim OS-ovima podjednak.

Od poznatih nepravilnosti:
* novi skin se razleti u IE6 (ali nemam namjeru to popravljati već ću staviti obavijest da se za IE6 koristi monobook), svi ostali browser (Chromium, Opera, Firefox) se ponašaju kako se i očekuje, dok IE7/8 ima tu i tamo neki sitan problemčić :mrgreen:
* među samim elementima u sadržaju postoje regresije koje ću popraviti ubrzo (razmak i granice kod tablica, slika paragrafa itd.)

Molim vas da isprobate dotični i kažete svoje mišljenje, prijedloge, kritike i prijavite greške te regresije u odnosu na stari. 8-)

p.s. Vjerojatno vas ima puno boljih od mene u crtanju i grafičkoj obradi pa pozivam takve, da ako žele, naprave bolji banner ili grafičke naslove :? :D

Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć

Postano: 02 lis 2009, 13:00
Postao/la iv@n
Hint: pogledaj kako izgleda u Google Chromeu

Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć

Postano: 02 lis 2009, 13:02
Postao/la 4ndY
iv@n je napisao/la:Hint: pogledaj kako izgleda u Google Chromeu
Nemam Chrome pri ruci, ali u Chromiumu radi sasvim ok. Može točna verzija? I koju rezoluciju koristiš?

Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć

Postano: 02 lis 2009, 13:34
Postao/la iv@n
WinXP/Chrome 3.0.195.24

1680x1050

slika

Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć

Postano: 02 lis 2009, 13:48
Postao/la 4ndY
iv@n je napisao/la:WinXP/Chrome 3.0.195.24

1680x1050
Ajd probaj sad, dodao sam clear: both;