Stranica: 3/3.

Re: F17 Mobile broadband stick

Postano: 21 vel 2013, 11:31
Postao/la 4ndY
Ako ga nisi maknuo onda hoće, samo j e naredba sljedeća:

Kod: Označi sve

sudo systemctrl start NetworkManager.service
Mislim da bi ti bilo jednostavnije da ukloniš komponentu NM-a koja je odgovorna za 3G modeme:

Kod: Označi sve

yum remove ModemManager
Time onda možeš pokretati i wvdial i NM bez kolizije.

Btw sad sam skužio da taj ModemManager nismo eliminirali kao možda problematičnu komponentu! I zbilja, bugzilla je puna slučajeva gdje verzija 0.6 više ne radi s nekim stickovima! Bilo bi dobro onda da probaš još taj paket downgradeat i vidjet jel ti 3G radi s NM nakon toga...

Re: F17 Mobile broadband stick

Postano: 21 vel 2013, 12:12
Postao/la Matha
Downgrade-o sam Modem Manager, i sada radi i bez wvdial-a. :D
Super, sada ga samo jos moram isključiti iz update-a
ako se dobro sjećam u /etc/yum.conf stavim exclude = ModemManager*

Re: F17 Mobile broadband stick

Postano: 21 vel 2013, 12:36
Postao/la 4ndY
Matha je napisao/la:Downgrade-o sam Modem Manager, i sada radi i bez wvdial-a. :D
Super, sada ga samo jos moram isključiti iz update-a
ako se dobro sjećam u /etc/yum.conf stavim exclude = ModemManager*
Odlično! Znači problem je riješen. Možeš staviti i "[Riješeno]" u naslov.

Da, samo dodaj exclude=ModemManager* (nisam siguran mogu li ili ne ići razmaci oko "=" pa ih bolje makni).

Re: [Riješeno] F17 Mobile broadband stick

Postano: 21 vel 2013, 15:05
Postao/la Suko
Svaka čast!
Ova borba je bila epična! Baš mi je drago da ste uspjeli.
thumbs

Re: [Riješeno] F17 Mobile broadband stick

Postano: 21 vel 2013, 15:13
Postao/la 4ndY
Sad bi još za epilog bilo dobro prijaviti bug u ModemManageru 0.6 :-P

Drago mi je da Matha nije odustao - to je upornost koja se cijeni ;-)