Stranica: 21/48.

Re: Svjedočanstva

Postano: 30 tra 2010, 22:11
Postao/la glaskoncILLa
m-way materijal. :D

Re: Svjedočanstva

Postano: 30 tra 2010, 22:25
Postao/la 4ndY
ipernar je napisao/la:Neko vrijeme sam prestao brojit ekipu koju sam bacil na Linux, ali jucer sam imao jednu instalaciju i danas sam toj istoj frendici podesio Huawei E1752 broadband modem. igrom slučaja radio sam tutorial za taj na youtube, pa je konfiguracija bila mačji kašalj.

Više ni ne brojim te instalacije, ovo pišem samo da znate da rat ide dalje!
ipernar, bi li ti možda, obogaćen svim ovim iskustvom, bio voljan u stvaranju nekog troubleshootinga na HOW-u.

Ideja je sljedeća:
1) staviti na hrpu sve češće probleme s kojima se susreću korisnici Linuxa (prilikom instalacije ili za vrijeme upoznavanja);
2) sistematizirati sve to i napraviti hijerarhiju;
3) napraviti Wizard koji bi omogućio lako pronalaženje rješenja tih problema nakon odgovaranja na par pitanja;

Već duže planiram takvo što, samo što bih trebao pomoć, pogotovo oko prve točke baš od ljudi koji su prošli XYZ instalacija i susreli se sa svim mogućim i nemogućim :roll:

Što misliš?

Re: Svjedočanstva

Postano: 01 svi 2010, 12:37
Postao/la ipernar
Ako si za idemo :)

Re: Svjedočanstva

Postano: 01 svi 2010, 12:51
Postao/la vuksamotnjak
i ja imam nekog iskustva s instalacijama xD svaki tijedan instaliravam izponova sve xD
Polako mi se moram priznati već i neda, al et uporan sam ja :D

Re: Svjedočanstva

Postano: 01 svi 2010, 18:04
Postao/la Soul_Sample
vuksamotnjak je napisao/la:i ja imam nekog iskustva s instalacijama xD svaki tijedan instaliravam izponova sve xD
Polako mi se moram priznati već i neda, al et uporan sam ja :D
to je kletva linuxa. kao na windowsima treba stalno reinstall jer se nešt strga ili ih dotuku virusi. mislim da u životu nisam reinstalirao OS tako često kao što ga reinstaliram otkako sam na linuxu. treba isprobati ovo, pa nova distra, pa ovo pa ono. nikad miran. instaliraš windowse i tamo nema novosti po 10 godina, barem si miran što se tog tiče :D

Re: Svjedočanstva

Postano: 01 svi 2010, 18:13
Postao/la glaskoncILLa
Soul_Sample je napisao/la: to je kletva linuxa. kao na windowsima treba stalno reinstall jer se nešt strga ili ih dotuku virusi. mislim da u životu nisam reinstalirao OS tako često kao što ga reinstaliram otkako sam na linuxu. treba isprobati ovo, pa nova distra, pa ovo pa ono. nikad miran.
dvije rijeci; debian testing. :)

Re: Svjedočanstva

Postano: 01 svi 2010, 20:21
Postao/la zole052
Soul_Sample je napisao/la: to je kletva linuxa. kao na windowsima treba stalno reinstall jer se nešt strga ili ih dotuku virusi. mislim da u životu nisam reinstalirao OS tako često kao što ga reinstaliram otkako sam na linuxu. treba isprobati ovo, pa nova distra, pa ovo pa ono. nikad miran. instaliraš windowse i tamo nema novosti po 10 godina, barem si miran što se tog tiče :D
Ja isto tako i onda zapeo na ubuntuu gdje sve radi bez po muke... oni koji se vole igrati sa os-om umjesto sa programima neka uzivaju, barem imaju izbora :)

Re: Svjedočanstva

Postano: 02 svi 2010, 09:57
Postao/la ipernar
Ma ja sam svoj 4 puta reinstalirao dok nije napravljeno da sve štima kak spada... :D

Re: Svjedočanstva

Postano: 02 svi 2010, 18:32
Postao/la 4ndY
Što onda, pokrećemo radnu akciju? :mrgreen:

Evo, ovdje su detaljna uputstva da ne offtopičarimo na ovoj temi. :roll:

Re: Svjedočanstva

Postano: 06 svi 2010, 15:53
Postao/la ipernar
Frend je došao kod mene doma da spava na par dana, i ja mu velim da ak se hoće spajat na lokalnu mrežu itd... da mora na linux...

I samo sam mu zgrabil laptop njegov, dal mu svoj netbook i bacam ga sad na Linux :D