Stranica: 21/34.
Re: Oldtajmeri, auti i slična limarija
Postano: 04 tra 2015, 21:58
Postao/la bertone
svi stari auti prolaze eko test.. ne daj da te lažu
Re: Oldtajmeri, auti i slična limarija
Postano: 04 tra 2015, 22:02
Postao/la Tomislav001
bertone je napisao/la:svi stari auti prolaze eko test.. ne daj da te lažu
Pa stvar je što mi je to rođak pa me zato pustio,al kad ode preko 2500 obrtaja leti mi čađ iz auspuha a benzinac je
vidio sam svojim očima
to može bit dovod zraka,jel?
tj pre malo kisika za gorenje
Re: Oldtajmeri, auti i slična limarija
Postano: 04 tra 2015, 22:21
Postao/la bertone
ako je onaj 1,25 lit japanski motor, onda je motor u banani no to se da riješiti za par sto eura
Re: Oldtajmeri, auti i slična limarija
Postano: 04 tra 2015, 22:23
Postao/la Tomislav001
bertone je napisao/la:ako je onaj 1,25 lit japanski motor, onda je motor u banani no to se da riješiti za par sto eura
1.3 je,njemačka piše u knjinžici
Edit: I troši ulje užas jedan.al ajd promjenio sam sve brtve sad je malo manje al svakih 1000 km moram dosipat par deci
Re: Oldtajmeri, auti i slična limarija
Postano: 04 tra 2015, 22:30
Postao/la bertone
Kupi ispravni polovni motor i zamijeni.. ili napravi generalku.. opet par sto eura.
Svi oni auti s popisa su veća hrđa od ovoga kaj trenutno imaš (za te novce koje imaš.. ak me razumiješ)
Re: Oldtajmeri, auti i slična limarija
Postano: 04 tra 2015, 22:34
Postao/la Tomislav001
bertone je napisao/la:Kupi ispravni polovni motor i zamijeni.. ili napravi generalku.. opet par sto eura.
Svi oni auti s popisa su veća hrđa od ovoga kaj trenutno imaš (za te novce koje imaš.. ak me razumiješ)
I o tom sam razmišljao,polovne mašine su oko 800 kn
Re: Oldtajmeri, auti i slična limarija
Postano: 04 tra 2015, 22:35
Postao/la Tomislav001
Re: Oldtajmeri, auti i slična limarija
Postano: 05 tra 2015, 05:49
Postao/la Fugu
Dobro ti Bertone veli. Isplativije ti je popraviti postojeći auto. Svi nabrojani su sigurno atraktivniji, ali i znatno skuplji za dovesti ih u ispravno stanje. I s puno većim budgetom, teško je naći dobru, nerazvaljenu 20-godišnju pilu s tvog popisa. Situacija je malo bolja ako imaš mehaničarskog talenta jer onda 90% popravaka na vozilima tih godišta možeš napraviti sam. Razumijem i da ti je sadašnji auto dosadio i da si mlad i želiš nešto atraktivnije. Ja sam ranih 90-ih svu zaradu preljevao u aute, kupovao, sređivao, vozio neko vrijeme, pa ajmo dalje, češće uz gubitak, rijeđe uz zaradu. Sada mi to izgleda ludo, ali ne vjerujem da bi me tada netko uspio odgovoriti od toga. Zato ću i shvatiti ako ustraješ u svom naumu. U principu, početnicima bez budgeta se savjetuju jeftini stariji gradski autići tipa Uno, Punto i slični, a i tvoja Fiesta lako ulazi u taj krug. Doduše, često se kvare, ali se brzo i jeftino popravljaju.
Sretno.

Re: Oldtajmeri, auti i slična limarija
Postano: 05 tra 2015, 09:24
Postao/la NoMaam
Kad se sve zbroji, oduzme, pomnoži i podjeli varijanta sa popravkom motora bi mogla biti najbolja. Bar znaš što voziš. Naravno ako limarija koliko, toliko valja.
Upravo za takvu varijantu se i ja spremam jer mi je bolje popraviti motor nego kupiti drugo polovno sranje. Na žalost o novom autu mogu samo sanjati.
Sretno.
Pozz
Re: Oldtajmeri, auti i slična limarija
Postano: 05 tra 2015, 10:24
Postao/la vision
Ne mora da znači, zavisi kako je odrađena generalna - original djelovi su jednako skupi i za stara i nova auta - a nekad ni to više nije to.
Druga stvar: ne uzimaj auto ako imaš taman "knap", uvijek treba ostaviti za probleme koji se pojave poslije kupovine.
Treće: ne dijelim na to da je neki auto za početnike, za ..., to zavisi od osobe koliko se može kontrolisati za volanom - isto će mu vaditi dušu i ne daj Bože napraviti haos, kao sa jakim autom.
Četvrto: Nije mi baš pošteno "uvaliti" nekome auto zreo za generalnu, bez obzira jeli meni neko tako uradio ili nije.
Peto: Dok ovaj radi, skupljaj ako možeš i dobro razmisli - smanji izbor, čitaj iskustva.
