Stranica: 8/37.

Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć

Postano: 17 sij 2009, 14:45
Postao/la Grof
Pa, ne treba anketa. Svi smo uglavnom da ih se spomen, što je i logično. Pogotovo za početnike, kojima je, baš u početku najbitnije znati za postojanje tih poznatih aplikacija i na Linuxu.

No, po načelu kako je 4ndY spomenuo... Samo link na službene stranice i gotovo ili u napomenu kako je to bitan, ali ne i otvoren software

Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć

Postano: 17 sij 2009, 21:33
Postao/la Suko
Grof je napisao/la:Pa, ne treba anketa. Svi smo uglavnom da ih se spomen, što je i logično. Pogotovo za početnike, kojima je, baš u početku najbitnije znati za postojanje tih poznatih aplikacija i na Linuxu.

No, po načelu kako je 4ndY spomenuo... Samo link na službene stranice i gotovo ili u napomenu kako je to bitan, ali ne i otvoren software
OK. Može tako.

Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć

Postano: 18 sij 2009, 18:10
Postao/la Suko
Kako prevesti "Codec" na hrvatski?
Da li Kodek, ili ostaviti Codec, ili nešto treće ...
( S obzirom da smo Hardware preveli sa hardver)

Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć

Postano: 18 sij 2009, 19:44
Postao/la Grof
Suko je napisao/la:Kako prevesti "Codec" na hrvatski?
Da li Kodek, ili ostaviti Codec, ili nešto treće ...
( S obzirom da smo Hardware preveli sa hardver)
A ne znam...mislim da može kodek

Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć

Postano: 18 sij 2009, 20:51
Postao/la Tux Slave
Grof je napisao/la:
Suko je napisao/la:Kako prevesti "Codec" na hrvatski?
Da li Kodek, ili ostaviti Codec, ili nešto treće ...
( S obzirom da smo Hardware preveli sa hardver)
A ne znam...mislim da može kodek
Ili ovako se to riješi: "Kodek(eng. Codec) je to i to."

Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć

Postano: 18 sij 2009, 21:26
Postao/la Suko
Tux Slave je napisao/la: Ili ovako se to riješi: "Kodek(eng. Codec) je to i to."
Neće tako moći, jer spominjem jedno dvadeset puta u tekstu kodek, pa ne bi baš lijepo izgledalo.
Lijepo ćemo pravu rvacku riječ "kodek" staviti..
Kad već sejvamo, pejstamo, mountamo ....

Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć

Postano: 18 sij 2009, 22:27
Postao/la 4ndY
Ne treba izmišljati toplu vodu:
http://hjp.srce.hr/index.php?show=searc ... f1xhXxA%3D
;)

Kako piše da eng. codec dolazi od compressor/decompressor, onda može kod nas kodek: od kompresor/dekompresor.

Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć

Postano: 18 sij 2009, 22:40
Postao/la Suko
4ndY je napisao/la:Ne treba izmišljati toplu vodu:
http://hjp.srce.hr/index.php?show=searc ... f1xhXxA%3D
;)

Kako piše da eng. codec dolazi od compressor/decompressor, onda može kod nas kodek: od kompresor/dekompresor.
Thanks!
Trebamo ostati u duhu jezika.

Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć

Postano: 29 sij 2009, 22:30
Postao/la fridrik
Pozdrav ekipi!

Napisao sam (zapravo više načičkao slikama) upute za instalaciju Debiana!

kava

Pogledajte! Da nisam kakve bedastoće napisal ...

:D

Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć

Postano: 29 sij 2009, 22:34
Postao/la iv@n
Odlično, ostaje nam još Mandriva... ne bi bilo loše i Slackware ili Arch.