Svjedočanstva
Moderator/ica: Moderatori/ce
- dalibor.klobucaric
- Postovi: 1278
- Pridružen/a: 17 ožu 2008, 09:35
- Spol: M
- OS: ubuntu 16
- Lokacija: Čakovec
- Kontakt:
Re: Svjedočanstva
Znači ja sam prvi alinuxsaški aprotewhatever lik
http://www.linuxzasve.com/forum/viewtop ... =23&t=3733
http://www.linuxzasve.com/forum/viewtop ... =23&t=3733
Because Open Source Matters
--
Sites - Under construction
--
Sites - Under construction
- Suko
- Site Admin
- Postovi: 16079
- Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
- Spol: M
- OS: Mint 17 Cinnamon
- Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Re: Svjedočanstva
Evo vam još jedno svjedočanstvo:
Win XP piratski, toliko zakrčen virusima da internet radi ko da je na starom analognom modemu. Crni desktop i upozorenje da se koriste piratski Windowsi.
Toliko sporo da mi je žao gledati.
Inače komp služi isključivo za surfanje po netu i mailanje.
Ništa više.
Ja stavim Ubuntu 9.10. Izgubim cijeli dan na podešavanje. Efekti, bling bling, sve leti.
Net ide ko munja!
Sve radi bez greške.
Ja sretan, čovjek se zahvaljuje.
Danas došo (nakon jedno mjesec dana)
Kaže on:
'Ej, nije mi baš lego onaj tvoj ...'
(Na kompu se vrte Windowsi. Bolno za vidit)
Kažem ja:
'A što, nešto nije radilo ili što?'
Kaže on:
'Pa da ti pravo kažem, nije mi se baš dalo niti isprobavati.'
Eto, pa vi samo stavljajte Linux ljudima....
Win XP piratski, toliko zakrčen virusima da internet radi ko da je na starom analognom modemu. Crni desktop i upozorenje da se koriste piratski Windowsi.
Toliko sporo da mi je žao gledati.
Inače komp služi isključivo za surfanje po netu i mailanje.
Ništa više.
Ja stavim Ubuntu 9.10. Izgubim cijeli dan na podešavanje. Efekti, bling bling, sve leti.
Net ide ko munja!
Sve radi bez greške.
Ja sretan, čovjek se zahvaljuje.
Danas došo (nakon jedno mjesec dana)
Kaže on:
'Ej, nije mi baš lego onaj tvoj ...'
(Na kompu se vrte Windowsi. Bolno za vidit)
Kažem ja:
'A što, nešto nije radilo ili što?'
Kaže on:
'Pa da ti pravo kažem, nije mi se baš dalo niti isprobavati.'
Eto, pa vi samo stavljajte Linux ljudima....
Re: Svjedočanstva
Pa si mu reko "nego ono nismo jos rjesili onih 300 kn za instalaciju..."Suko je napisao/la: 'Pa da ti pravo kažem, nije mi se baš dalo niti isprobavati.'
Eto, pa vi samo stavljajte Linux ljudima....
Nije valjda da ljudima instaliras os-ove besplatno... ajde linux prijateljima ali ljudima koje oslovljavas sa 'covjek'... a najvjerojatnije i je platio ovome koji mu je windoze stavio...
Ti je doslo da ga klepnes? Meni bi
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
- Suko
- Site Admin
- Postovi: 16079
- Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
- Spol: M
- OS: Mint 17 Cinnamon
- Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Re: Svjedočanstva
Ma to mi je šogor.
Inače, nema šanse da bi ja nekom namjestio Linux a da mi je neki tamo poznanik.
Al, mislim da sam sažeo 95% ovakvih priča....
Inače, nema šanse da bi ja nekom namjestio Linux a da mi je neki tamo poznanik.
Al, mislim da sam sažeo 95% ovakvih priča....
Re: Svjedočanstva
Ma to ti je sve fuckin navika... ono znas kada nekome objasnjavas da mu je nesto lakse ako napravi na drugi nacin ali on ce uporno na svoj iako se duplo mucio...Suko je napisao/la: Al, mislim da sam sažeo 95% ovakvih priča....
Ja nisam nikoga nagovaro na linux, sestra mi je odmah prhvatila kada je vidla a jedan frend je sam pitao live cd i malo se igra pa bude mozda i instaliro...
Samo sve redovito sprdam kada im nesto krepa ili kada pokupe virus
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
- ipernar
- Postovi: 468
- Pridružen/a: 03 pro 2009, 21:32
- Spol: M
- OS: Mint 9/Google Chrome
- Lokacija: /home/Špansko/
- Kontakt:
Re: Svjedočanstva
Strasno je to kolko nekad ulozis truda u covjeka, a on se vrati na Windowse - OS bez duše. Među win korisnicima nisam nikada zamjetio entuzijazam koji vidim ovdje hehe 
"Microsoft asks us to imagine a world with no walls. Well then why would we need Windows?"
- Soul_Sample
- Postovi: 1391
- Pridružen/a: 01 lip 2008, 12:48
- Spol: M
- OS: Manjaro
- Lokacija: Belišće / Zagreb
Re: Svjedočanstva
ima toliko modding sajtova posvećenim windowsima da je ovo što si rekao stereotipiziranje. činjenica je da se mi, dok smo bili na windowsima, a većina nas je bila, jednostavno nismo interesirali za kopanje po svome osu nego smo ga uzimali takvog kakav jest.ipernar je napisao/la:Strasno je to kolko nekad ulozis truda u covjeka, a on se vrati na Windowse - OS bez duše. Među win korisnicima nisam nikada zamjetio entuzijazam koji vidim ovdje hehe
otkako sam na linuxu, kad se nađem u windowsima samo gledam što i kako mogu mijenjat i raskopavati. i da, činjenica je da mi za 90% toga treba dodatni softver, ali nepošteno je reći da su windowsi bez duše, takva je samo većina korisnika.
Subdue the regret. Dust yourself off, proceed.
You'll get it in the next life, where you don't make mistakes.
Do what you can with this one, while you're alive.
You'll get it in the next life, where you don't make mistakes.
Do what you can with this one, while you're alive.
- 4ndY
- Moderator
- Postovi: 4060
- Pridružen/a: 15 svi 2008, 18:05
- Spol: M
- OS: Fedora/KDE
- Lokacija: Hamburg, DE
- Kontakt:
Re: Svjedočanstva
A ono, ne bih se baš složio... Windowsi su u startu limitirani. Ja sam također volio kopati po Windowsima, kastomizirati ih, mijenjati boot slike, tweakati do kud ide... međutim uvijek sam u jednom trenu naišao na zid: bilo to da se nešto jednostavno ne može ili da program koji to može košta $29,99. Najjače mi je što su oni (dobri) paketi za stiliziranje Windowsa redovito bili shareware, zauzimali 50MB RAM-a i još nisu mogli ni približno mijenjati izgled Windowsa kao što sad mogu "out-of-box" mijenjati izgled Linuxa.Soul_Sample je napisao/la: ima toliko modding sajtova posvećenim windowsima da je ovo što si rekao stereotipiziranje. činjenica je da se mi, dok smo bili na windowsima, a većina nas je bila, jednostavno nismo interesirali za kopanje po svome osu nego smo ga uzimali takvog kakav jest.
otkako sam na linuxu, kad se nađem u windowsima samo gledam što i kako mogu mijenjat i raskopavati. i da, činjenica je da mi za 90% toga treba dodatni softver, ali nepošteno je reći da su windowsi bez duše, takva je samo većina korisnika.
On topic:
Ja sam također odustao od instaliranja Linuxa ljudima, sad imam "neinvazivnu" taktiku: napišem što treba na Wiki te pošaljem ljudima link. Ako ne mogu slijediti tekst na wikiju, onda su jednostavno prelijeni i nezainteresirani za Linux - nije vrijedno truda uopće
A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
Re: Svjedočanstva
ja josh redovito instaliram linux onima koji pristanu na to,,,,,,, i kad im stavim linux nit se oni vise vracaju na win nit vise zovu s problemima itd,,,,,, samo povremeno kad nesto zapne da im kazem gdje se nalazi il kak se to radi s tim i tim programom......
hell nedavno sam cak imao jedan komp gdje je zenska bas trazila da joj stavim LINUX, imaju neki linux u skoli na kompovima za informatiku pa ga hoce i kod kuce
...
hell nedavno sam cak imao jedan komp gdje je zenska bas trazila da joj stavim LINUX, imaju neki linux u skoli na kompovima za informatiku pa ga hoce i kod kuce
...
- retsam
- Postovi: 2254
- Pridružen/a: 11 svi 2009, 16:26
- Spol: M
- OS: Arch Linux x86-64 subtle
- Lokacija: /dev/pts/0
Re: Svjedočanstva
Ja to radim tako da ima da ih informiram(prijatelje) o linuxu preporučim im distru i dam live CD da isprobaju - uz napomenu da normalno puno brže radi na disku, e sad ako im se svidi ako se zainteresiraju dam im link na wiki pa nek prouče, a ako im nešto zapne pomognem. Glupo ti je stavljati linuxe ljudima koji neznaju što je to ni kako radi, ni ti zanš hoće li im se svidjeti, pa onda ispadneš idiot jer im sve postaviš namjestiš, a oni drugi dan formatiraju disk i ponovo stave windoof-ove.
Ken Thompson je napisao/la:One of my most productive days was throwing away 1000 lines of code.
Pikacode - Arch configs
Pikacode - dwm config