Stranica: 824/1235.

Re: čavrljanje

Postano: 30 tra 2013, 10:52
Postao/la Lutherus
Kaj kaže wiki
Alija Sirotanović (Serbian, in Cyrillic: Алија Сиротановић; born 1914 in Trtorići, died 13 May 1990) was a Yugoslav miner, Hero of Socialist Labour and perhaps the most famous of all Yugoslav udarniks. He was held up by the Communist Party of Yugoslavia to be a model of a hard-worker in the former Yugoslavia.
dakle rudar.

a također kaže i
He was pictured on the 20,000-Yugoslav dinar banknote, but was often wrongly claimed to be pictured on the 10-dinar banknote. Despite the obvious similarities, the 10-dinar banknote and its 1000-old-dinar predecessor with the same design are older (1955) and showed Arif Heralić, a metal worker working on a blast furnace in Zenica. The newer 20,000-dinar banknote was brought out on May Day in 1987.
dakle ljevaoničar.

Re: čavrljanje

Postano: 30 tra 2013, 10:57
Postao/la Suko
Nije Alija bio na toj novcanici.
http://blog.dnevnik.hr/print/id/1622406 ... inara.html
EDIT:Luth je bio brzi

Re: čavrljanje

Postano: 30 tra 2013, 11:03
Postao/la dupin
Sada je sve jasno! Hvala! ;)

Re: čavrljanje

Postano: 30 tra 2013, 15:38
Postao/la shrike
ja imam doma iz NDH 100 kn, i neke novčanice od 1000 i 10000 dinara (ali nema na njima rudara).

Re: čavrljanje

Postano: 30 tra 2013, 17:33
Postao/la Vl@do
Jesi na ovo mislio?

slika

slika

Re: čavrljanje

Postano: 30 tra 2013, 17:36
Postao/la bertone
Znam da ima tema za LMDE ali samo ovdje onak usput .. 32 bitni Mate radi dobro, dobro dobroooooooooooooooo............... ::bravo

.. i nema više "bip"-a

Re: čavrljanje

Postano: 30 tra 2013, 17:43
Postao/la Vl@do
Ma windowsi su zakon, pogotovo oni potpuno legalni. Sedmica profesional. Sjeo sam nakratko i uključio stroj od dvije jezgre, 4 Gige RAM-a i monitorom duplo većim od mog malog laptopa.
Katastrofa. Trebao sam skenirati ovo gore jer je skener tamo uključen i to iza stola sa zadnje strane naravno. Sada vidim da bi bilo lakše i brže otići kupiti novi skener i uključiti ga u moj laptop.
Kod uključivanja, konfigurira neki update, pa setings nešto pa učitava 50.000 nečega, pa ekran dobrodošlice stoji par minuta, pa dok prepozna novi hardver, pa tako u nedogled. I na kraju ništa brže ne podiže firefox. Mislio sam tamo završiti posao ali nisam izdržao. Predajem se. Svaka čast na strpljenju ako ste samo uspjeli pročitati ovo.

Re: čavrljanje

Postano: 30 tra 2013, 18:49
Postao/la Suko
Strava! :o
Pripazite se ove aplikacije!
http://www.theverge.com/2013/4/30/42860 ... -robocalls

Re: čavrljanje

Postano: 30 tra 2013, 19:09
Postao/la PunkBastard
Bertone je napisao/la:Znam da ima tema za LMDE ali samo ovdje onak usput .. 32 bitni Mate radi dobro, dobro dobroooooooooooooooo............... ::bravo

.. i nema više "bip"-a
Jel ti sumnjaš u nešto što ima ime "Debian" u sebi ?? sbatine

Re: čavrljanje

Postano: 30 tra 2013, 20:07
Postao/la bertone
Ideš .. kaj su svi agresivni i osjetljivi ovih dana rofl