Stranica: 836/1235.

Re: čavrljanje

Postano: 05 svi 2013, 14:45
Postao/la Abzeenth
retsam je napisao/la:...zadnji dio složenice - "teka" - [je] internacionalizam.
Tragedija :sokiran

Re: čavrljanje

Postano: 05 svi 2013, 14:46
Postao/la shrike
Iz toga ispada da je tip totalni idiot. Na svjetlu stranu, dugo nisam čitao cp.tar tj. lastana

Re: čavrljanje

Postano: 05 svi 2013, 14:56
Postao/la hrc
retsam je napisao/la:
Abzeenth je napisao/la: Meni jedino nije jasno što će nam još jedna riječ istog značenja ako već imamo "datoteku".
Vjerujem čisti purizam jer je zadnji dio složenice - "teka" - internacionalizam.
A "dat-" nije? :D


Nego.. odustajem.. ne mogu se snaći među tim izjednačnicima, popravnicima, sažimateljima... sva sreća, pa se može prebaciti na engleski.

Re: čavrljanje

Postano: 05 svi 2013, 14:57
Postao/la shicy
drone je napisao/la:Zbog kreveljenja i preseravanja, eto zašto.
točno to.
shrike je napisao/la:Iz toga ispada da je tip totalni idiot. Na svjetlu stranu, dugo nisam čitao cp.tar tj. lastana
nije tip totalni idiot, ali preser se mora nazvat preserom i amen.

Re: čavrljanje

Postano: 05 svi 2013, 15:29
Postao/la shrike
sori, ali doći na obranu doktorata sa ispunjenim kvadratićima bez ijedne riječi bi bil okoga drugoga izbacilo van iz predavaone. To već prelazi preseravanje i zalazi u žešći idiotluk.

Re: čavrljanje

Postano: 05 svi 2013, 15:35
Postao/la shicy
taj dio sa doktoratom nisam vidio. i tu se potpuno slažem s tobom. teška preseračina.

Re: čavrljanje

Postano: 05 svi 2013, 16:27
Postao/la shrike
Shicy je napisao/la:taj dio sa doktoratom nisam vidio. i tu se potpuno slažem s tobom. teška preseračina.
Takvi likovi me baš živciraju, a među književnicima i članovima HAZU ih ima debelo previše. Zato i imamo kaos od hrvatskog jezika koji ima 8 pravopisa, a koji nitko ne zna. Sjećam se dok sam još bio kao mali, svake godine se neki vrag mijenjao i ono za što smo dobival ijedinice prošle godine, sada bi morali pisati da dobijemo 5. No dobro...

Re: čavrljanje

Postano: 05 svi 2013, 17:21
Postao/la Suko
Nisam znao da je jučer bio Star Wars day.
Pa svima koji ga slave sa zakašnjenjem čestitam!
"May the Fourth be with you!"

Re: čavrljanje

Postano: 05 svi 2013, 18:43
Postao/la Staromodan
Shrike, znam kako ti je bilo (pravopis).

Re: čavrljanje

Postano: 05 svi 2013, 20:40
Postao/la Lutherus
Suko je napisao/la:Nisam znao da je jučer bio Star Wars day.
Pa svima koji ga slave sa zakašnjenjem čestitam!
"May the Fourth be with you!"
Ma nije problem. Danas je ionako Revenge of the 5th! :D