Stranica: 10/18.
Re: Bicikli
Postano: 05 ruj 2013, 17:02
Postao/la drone
zole052 je napisao/la:Bertone je napisao/la:
@zole
EDIT: Ona sajla ti neće puno pomoći ako ti se netko namjeri na bic (iz iskustva, na žalost

).. razmisli da si navaviš nešto
ovakvo.
.. i da, oni katadiopteri ubijaju

.
a sajla je za kada odes na kavu,
nece ti u javnosti nitko ukrasti biciklu... opasno je na pustim mjestima i u hodniku zgrade, jednostavno tamo ne pustas biciklu i to je to a ako nemas srece ukrasti ce ti je svugdje i sa U-Lockom

Ovo boldano si potpuno u krivu. Jedino ako ti je bic na 2 m i stalno gledaš u njega. Ja isto imam neku glupost od lokota, ali nikada još nisam išao u trgovinu ili ostavio bic negdje u gradu. Za grad treba nabaviti dobar lokot/lanac jer će lopovski smrad kalkulirati. Jednostavno, prije će ići na bicikle koji su loše zaključani nego na ove s boljim sustavima. A onu sajlu slobodno možeš maknuti da ti ne smeta. To ovi srede za sekundu-dvije. Jedino koristi da ti baš neki klinac ne pokupi bic onako usput iz zezancije i kad se provoza baci negdje u grmlje

Re: Bicikli
Postano: 05 ruj 2013, 17:25
Postao/la bertone
oš anegdotu.. kolege dignu cigu sa ukradenim bicom, privedu ga, obrade (napišu prijavu redovnim putem) i puste ga, cigo izađe iz stanice, sjedne na kolegin bicikl koji je bio parkan 1.5 m od ulaza i odveze se..
Ma kradu bicikle i u po bijela dana i od svugdje.. jbg, možda je kod vas bolje, međutim u zg je katastrofa

Re: Bicikli
Postano: 05 ruj 2013, 20:03
Postao/la zole052
drone je napisao/la:
Ovo boldano si potpuno u krivu. Jedino ako ti je bic na 2 m i stalno gledaš u njega. Ja isto imam neku glupost od lokota, ali nikada još nisam išao u trgovinu ili ostavio bic negdje u gradu. Za grad treba nabaviti dobar lokot/lanac jer će lopovski smrad kalkulirati. Jednostavno, prije će ići na bicikle koji su loše zaključani nego na ove s boljim sustavima. A onu sajlu slobodno možeš maknuti da ti ne smeta. To ovi srede za sekundu-dvije. Jedino koristi da ti baš neki klinac ne pokupi bic onako usput iz zezancije i kad se provoza baci negdje u grmlje

cuj sve je sreca... ja imam prijatelja koji najnormalnije pusta biciklu sa takvom sajlom u gradu kada dodje i na nekoliko sati i nikada nista, sada je nabavio neki lanac ali tanak a bicikla vrijedi preko 3000kn
nece niti lopov nasred grada ici krasti kada ima zavezanih naokolo po gradu i po stubistima di nema nekoga da ga vidi... tako ce jedino netko tko ne zna zaletiti se pa sta bude bude
i vec ga vidim kako nosi ona velika kljesta sa sobom po gradu... mislim nece sa necim sitnim presjec 12mm sajle
ali da znam moze se desiti, trazio sam ja vec za kupiti lanac malo deblji ali nije bilo... baciti cu oko ovih dana
Re: Bicikli
Postano: 05 ruj 2013, 20:24
Postao/la Cooleech
Čitajuć' ovo, počinjem razmišljat o U-locku.

Re: Bicikli
Postano: 05 ruj 2013, 20:29
Postao/la bertone
Vjerojatno je u ST manje tržište rabljenih ili dijelova, kad se stvori kritična masa bicikla i biciklista biti će nažalost kao kod nas.. Isto tako dobar dio ukradenih u ZG završi na jugu (navodno za rentanje turistima, pogotovo po otocima, ali nije provjereno 100% pa uzmite taj info sa rezervom)
Re: Bicikli
Postano: 05 ruj 2013, 20:33
Postao/la zole052
Cooleech je napisao/la:Čitajuć' ovo, počinjem razmišljat o U-locku.

a znam... teroriziraju ljude
ja razmisljam o jednom lancu sto sam vidio... 8mm debljine a puno je zgodniji od U-locka jer nemas ograncenje oko cega ga mozes omotati osim ako je preveliko
U-lock je uzak i recimo da onaj mali nije pre velik ali je mali brate trebas traiziti di ga zakaciti, a onaj veliki je pre velik, cek da ga vidis u zivo
http://www.bicikla.com/index.php?page=s ... &Itemid=63
Re: Bicikli
Postano: 05 ruj 2013, 20:34
Postao/la zole052
Bertone je napisao/la:Vjerojatno je u ST manje tržište rabljenih ili dijelova, kad se stvori kritična masa bicikla i biciklista biti će nažalost kao kod nas.. Isto tako dobar dio ukradenih u ZG završi na jugu (navodno za rentanje turistima, pogotovo po otocima, ali nije provjereno 100% pa uzmite taj info sa rezervom)
ovdje slabo voze bicikle uspored recimo zg-a...
Re: Bicikli
Postano: 05 ruj 2013, 20:38
Postao/la zole052
Cooleech je napisao/la:Čitajuć' ovo, počinjem razmišljat o U-locku.

aj natjecati cemo se sada kome je deblji

Re: Bicikli
Postano: 05 ruj 2013, 20:46
Postao/la Cooleech
..ili tko može brže..

Re: Bicikli
Postano: 05 ruj 2013, 20:59
Postao/la zole052
Cooleech je napisao/la:..ili tko može brže..

kulicu ja sam mislio kome je deblji lanac
