Stranica: 10/37.
Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć
Postano: 25 vel 2009, 09:28
Postao/la Grof
Jedan prijedlog imam
Naime palo mi je na pamet da se za neke bitne radnje (instalacija, rad u određenim GUI programima) naprave screencast-ovi (videi) stave na youtube i omogući da se prikazuju unutar wikija
Ljudi bi tako mogli uživo popratiti instalaciju i neke postupke koji su kompliciraniji. Tipa rad sa gparted-om....instalacijom programa
mišljenje?
(ja ću kasnije bez obzira na stavove složiti neke primjere, pa da vidimo)
Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć
Postano: 25 vel 2009, 09:57
Postao/la DoDo
Grof je napisao/la:Jedan prijedlog imam
Naime palo mi je na pamet da se za neke bitne radnje (instalacija, rad u određenim GUI programima) naprave screencast-ovi (videi) stave na youtube i omogući da se prikazuju unutar wikija
Ljudi bi tako mogli uživo popratiti instalaciju i neke postupke koji su kompliciraniji. Tipa rad sa gparted-om....instalacijom programa
mišljenje?
(ja ću kasnije bez obzira na stavove složiti neke primjere, pa da vidimo)
Super ideja! Tu mi prvo pada na pamet da napravimo video tutorijal o instalaciji npr. Ubuntua i pokažemo ljudima kako da pravilno isparticioniraju disk (tu mislim na ručno particioniranje, a ne ono automatsko ili poluautomatsko koje u nekim slučajevima uništi particijsku tablicu na disku pa onda se više ne može pristupiti niti jednoj particiji

).
Samo ostaje pitanje s kojim programom snimati? Meni se sviđa gtk-recordmydesktop, ali pod ATI karticama ima loš framerate, pa krajnji video trza i negledljliv je (pogotovo na fglrx-u, na radeon driveru već je stvar bolja, ali ne odlična). No u tom slučaju moramo raditi instalaciju u virtualbox, gdje se gubi malo na vjernosti (kako onda pokazati instalaciju fglrx-a, broadcom-a ili nvidija drivera). A ako ćemo snimati pravu instalaciju, onda treba s kamerom snimati monitor računala, a tu se onda dosta gubi na kvaliteti videa (pogotovo ako je kamera lošija)...

Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć
Postano: 25 vel 2009, 10:02
Postao/la iv@n
DoDo je napisao/la:Samo ostaje pitanje s kojim programom snimati?
http://www.linuxzasve.com/clanak/istanb ... racunalu/9
Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć
Postano: 25 vel 2009, 10:03
Postao/la iv@n
Inače, naš youtube kanal je
www.youtube.com/linuxzasve 
Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć
Postano: 25 vel 2009, 10:32
Postao/la DoDo
Lijep program i super recenzija, no čini se da kao backend koristi isti program poput gtk-recordmydesktop-a. Uglavnom, bez compiza, sa rezolucijom postavljenom na 1/4, CPU je otišao na 100%, zagrijao se do 70°C, a miša sam jedva mogao pomaknuti. Uglavnom, program sam zaustavio logiravši se u tty1 pa onda naredbom killall.
Koristim fglrx, a nejdem sad instalirati radeon i s njime isproabavati, makar se mogu kladiti da bi s njim radilo glatko kao što si opisao u recenziji (gtk-recordmydesktop s njim radi glatko, čak i dok je compiz upaljen).
Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć
Postano: 25 vel 2009, 11:20
Postao/la Grof
Probam ja na nvidiji. a instalaciju treba snimati iz virtualbox-a. Ne znam kako drugačije!
BTW, takve stvari mogu napraviti i sa pola iz Windowsa, pa staviti gore... (ne zato jer tamo radi bolje, nego na poslu drugi OS nemam na svojoj produkcijskoj kanti

)
Instalacije je bolje capturirati uz VB-a nego snimati ekran kamerom....
Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć
Postano: 25 vel 2009, 11:45
Postao/la Grof
Evo, extenzija za video na našem wikiju je postavljena, a primjer možete vidjeti
ovdje
Za sada je podešen tzc light mode koji automatski psotavlja parametere za poziciju i veličinu videa na stranici.
sintaksa za YouTube je:
gdje je video-code ovo:
http://www.youtube.com/watch?v=65eXqhjheRI
uživajte!
Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć
Postano: 25 vel 2009, 12:54
Postao/la Archon
Probao sam "Istanbul" ali kod mene radi jako lose.... predpostavljam zbog relativno slabasne graficke.
Zatim sam probao snimit desktop radnje sa "Gtk recordMyDesktop" i radi savrseno na mome laptopu.
Snimao sam full rezoluciju ( 1280x800 ) i s ukljucenim Compizom, nije bilo bas nikakvih problema.
Btw. graficka mi je Intel X3100.
Gtk recordMyDesktop se moze instalirati upisivanjem u Synaptic a najnovija verzija je na ovome sajtu
http://recordmydesktop.sourceforge.net/about.php
Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć
Postano: 25 vel 2009, 13:02
Postao/la Grof
Archon je napisao/la:Probao sam "Istanbul" ali kod mene radi jako lose.... predpostavljam zbog relativno slabasne graficke.
Zatim sam probao snimit desktop radnje sa "Gtk recordMyDesktop" i radi savrseno na mome laptopu.
Snimao sam full rezoluciju ( 1280x800 ) i s ukljucenim Compizom, nije bilo bas nikakvih problema.
Btw. graficka mi je Intel X3100.
Gtk recordMyDesktop se moze instalirati upisivanjem u Synaptic a najnovija verzija je na ovome sajtu
http://recordmydesktop.sourceforge.net/about.php
Da i meni se čini da je ovaj potonji bolji!
Vidim da ova ideja ima odjeka. To mi je drago
bilo bi dobro da sve videe stavljamo na isti (linuxzasve) kanal na YuuTubeu. Stoga svi zainteresirani neka mi u PM pošalju molbu za login i password, pa da mogu tamo uploadati svoje video uratke.
Naravno samo one koji se odnose na Wiki....
Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć
Postano: 25 vel 2009, 13:47
Postao/la tartaglia
Evo moje 3 test snimke, ubuntu 8.04 + istanbul + nvidia
cijeli deskop + compiz
nautilus bez compiza
klajnova boca u Mathematici, sve ću radit samo da ne učim
