Stranica: 10/37.

Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć

Postano: 25 vel 2009, 09:28
Postao/la Grof
Jedan prijedlog imam

Naime palo mi je na pamet da se za neke bitne radnje (instalacija, rad u određenim GUI programima) naprave screencast-ovi (videi) stave na youtube i omogući da se prikazuju unutar wikija

Ljudi bi tako mogli uživo popratiti instalaciju i neke postupke koji su kompliciraniji. Tipa rad sa gparted-om....instalacijom programa

mišljenje?

(ja ću kasnije bez obzira na stavove složiti neke primjere, pa da vidimo)

Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć

Postano: 25 vel 2009, 09:57
Postao/la DoDo
Grof je napisao/la:Jedan prijedlog imam

Naime palo mi je na pamet da se za neke bitne radnje (instalacija, rad u određenim GUI programima) naprave screencast-ovi (videi) stave na youtube i omogući da se prikazuju unutar wikija

Ljudi bi tako mogli uživo popratiti instalaciju i neke postupke koji su kompliciraniji. Tipa rad sa gparted-om....instalacijom programa

mišljenje?

(ja ću kasnije bez obzira na stavove složiti neke primjere, pa da vidimo)
Super ideja! Tu mi prvo pada na pamet da napravimo video tutorijal o instalaciji npr. Ubuntua i pokažemo ljudima kako da pravilno isparticioniraju disk (tu mislim na ručno particioniranje, a ne ono automatsko ili poluautomatsko koje u nekim slučajevima uništi particijsku tablicu na disku pa onda se više ne može pristupiti niti jednoj particiji :nee ).

Samo ostaje pitanje s kojim programom snimati? Meni se sviđa gtk-recordmydesktop, ali pod ATI karticama ima loš framerate, pa krajnji video trza i negledljliv je (pogotovo na fglrx-u, na radeon driveru već je stvar bolja, ali ne odlična). No u tom slučaju moramo raditi instalaciju u virtualbox, gdje se gubi malo na vjernosti (kako onda pokazati instalaciju fglrx-a, broadcom-a ili nvidija drivera). A ako ćemo snimati pravu instalaciju, onda treba s kamerom snimati monitor računala, a tu se onda dosta gubi na kvaliteti videa (pogotovo ako je kamera lošija)...
:misli :misli

Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć

Postano: 25 vel 2009, 10:02
Postao/la iv@n
DoDo je napisao/la:Samo ostaje pitanje s kojim programom snimati?
http://www.linuxzasve.com/clanak/istanb ... racunalu/9

Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć

Postano: 25 vel 2009, 10:03
Postao/la iv@n
Inače, naš youtube kanal je www.youtube.com/linuxzasve ;)

Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć

Postano: 25 vel 2009, 10:32
Postao/la DoDo
iv@n je napisao/la:
DoDo je napisao/la:Samo ostaje pitanje s kojim programom snimati?
http://www.linuxzasve.com/clanak/istanb ... racunalu/9
Lijep program i super recenzija, no čini se da kao backend koristi isti program poput gtk-recordmydesktop-a. Uglavnom, bez compiza, sa rezolucijom postavljenom na 1/4, CPU je otišao na 100%, zagrijao se do 70°C, a miša sam jedva mogao pomaknuti. Uglavnom, program sam zaustavio logiravši se u tty1 pa onda naredbom killall.

Koristim fglrx, a nejdem sad instalirati radeon i s njime isproabavati, makar se mogu kladiti da bi s njim radilo glatko kao što si opisao u recenziji (gtk-recordmydesktop s njim radi glatko, čak i dok je compiz upaljen).

Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć

Postano: 25 vel 2009, 11:20
Postao/la Grof
Probam ja na nvidiji. a instalaciju treba snimati iz virtualbox-a. Ne znam kako drugačije!

BTW, takve stvari mogu napraviti i sa pola iz Windowsa, pa staviti gore... (ne zato jer tamo radi bolje, nego na poslu drugi OS nemam na svojoj produkcijskoj kanti ;) )

Instalacije je bolje capturirati uz VB-a nego snimati ekran kamerom....

Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć

Postano: 25 vel 2009, 11:45
Postao/la Grof
Evo, extenzija za video na našem wikiju je postavljena, a primjer možete vidjeti ovdje

Za sada je podešen tzc light mode koji automatski psotavlja parametere za poziciju i veličinu videa na stranici.

sintaksa za YouTube je:

Kod: Označi sve

<video id="video-code"/>
gdje je video-code ovo:

http://www.youtube.com/watch?v=65eXqhjheRI

uživajte!

Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć

Postano: 25 vel 2009, 12:54
Postao/la Archon
Probao sam "Istanbul" ali kod mene radi jako lose.... predpostavljam zbog relativno slabasne graficke.
Zatim sam probao snimit desktop radnje sa "Gtk recordMyDesktop" i radi savrseno na mome laptopu.
Snimao sam full rezoluciju ( 1280x800 ) i s ukljucenim Compizom, nije bilo bas nikakvih problema.
Btw. graficka mi je Intel X3100.

Gtk recordMyDesktop se moze instalirati upisivanjem u Synaptic a najnovija verzija je na ovome sajtu http://recordmydesktop.sourceforge.net/about.php

Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć

Postano: 25 vel 2009, 13:02
Postao/la Grof
Archon je napisao/la:Probao sam "Istanbul" ali kod mene radi jako lose.... predpostavljam zbog relativno slabasne graficke.
Zatim sam probao snimit desktop radnje sa "Gtk recordMyDesktop" i radi savrseno na mome laptopu.
Snimao sam full rezoluciju ( 1280x800 ) i s ukljucenim Compizom, nije bilo bas nikakvih problema.
Btw. graficka mi je Intel X3100.

Gtk recordMyDesktop se moze instalirati upisivanjem u Synaptic a najnovija verzija je na ovome sajtu http://recordmydesktop.sourceforge.net/about.php
Da i meni se čini da je ovaj potonji bolji!

Vidim da ova ideja ima odjeka. To mi je drago :)

bilo bi dobro da sve videe stavljamo na isti (linuxzasve) kanal na YuuTubeu. Stoga svi zainteresirani neka mi u PM pošalju molbu za login i password, pa da mogu tamo uploadati svoje video uratke.

Naravno samo one koji se odnose na Wiki....

Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć

Postano: 25 vel 2009, 13:47
Postao/la tartaglia
Evo moje 3 test snimke, ubuntu 8.04 + istanbul + nvidia

cijeli deskop + compiz
nautilus bez compiza
klajnova boca u Mathematici, sve ću radit samo da ne učim rofl