Stranica: 10/48.

Re: Svjedočanstva

Postano: 14 sij 2010, 23:39
Postao/la dalibor.klobucaric
ako jako pušite ovo isuse nebrem verovati..
ja znam da se širi linux iz ruke u ruku praktički naime predaval sam na SF-u i tak se to super i se 5 al jebemu na 3 mašine sam instaliral linux.. a ovaj lik u roko od dva tjedna instalira frendici (koji još nevidjehsmo) i par likova od kojih se par pojavilo i ovdje...
:)
pa ono sad dal ima mast ili je sam mastan
hehehehe...

Ivica.. no hard felings... ali tvoje su priče UberL0L i svaka ti čast ak si ti "figurativno rečeno" fomaški mesija linuksa...
:)

živio ti meni 100 godina i instalirao ti (ako baš moraš mint) na 100 soma mašina

:)

Re: Svjedočanstva

Postano: 14 sij 2010, 23:48
Postao/la zole052
Pa ja smatram mint najboljim mogucim odabirom za pocetnike a i za one koji nisu... odmah je instaliran i nema poslje dodavanja repozitorija, kodeka... sve odmah spremno i radi :)

Re: Svjedočanstva

Postano: 15 sij 2010, 00:33
Postao/la dalibor.klobucaric
vidiš a ja samatram ubuntu..
te jedan od razloga je terminal..
premda su početnici.. terminal je obvezatan..

Re: Svjedočanstva

Postano: 15 sij 2010, 00:40
Postao/la The Acacia Strain
dalibor.klobucaric je napisao/la:terminal je obvezatan..
Amen to that!

Re: Svjedočanstva

Postano: 15 sij 2010, 10:27
Postao/la zole052
dalibor.klobucaric je napisao/la:vidiš a ja samatram ubuntu..
te jedan od razloga je terminal..
premda su početnici.. terminal je obvezatan..
Sta mint nema terminal :)

Ma nije to nego ako mu ides instalirati ubuntu ti treba dosta vremena dok mu sve namjestis a sa mintom je tik-tak gotova instalacja...

A sto se tice terminala... ah, uvijek svi nabrijani oko tog terminala... ja ga nisam nikako volio na pocetku i totalno sam ga zanemarivo osim u rjetkim slucajevima pa svejedno mi je sjeo na kraju i sad mi je drag. Zasto mislite da pocetniku treba odmah pod nos gurati terminal? Ako mu ga ne guras u najgorem slucaju moze postati neznalica ko i ja :)

Re: Svjedočanstva

Postano: 15 sij 2010, 12:03
Postao/la The Acacia Strain
zole052 je napisao/la:
dalibor.klobucaric je napisao/la:vidiš a ja samatram ubuntu..
te jedan od razloga je terminal..
premda su početnici.. terminal je obvezatan..
Zasto mislite da pocetniku treba odmah pod nos gurati terminal? Ako mu ga ne guras u najgorem slucaju moze postati neznalica ko i ja :)
nema samo linux terminal, ima i windows cmd, al budimo realni, koliko danas korisnika windowsa to zapravo koristi? uglavnom power useri i koji znaju što rade s tim.
ja kada sam se susreo sa linuxom (7.04) profesor je odmah rekao da upalimo terminal. prvih par naredbi koje mi je pokazao bilo je "To je to!". nekima možda nije, al većinu radnji lakše obavljam preko terminala..

Re: Svjedočanstva

Postano: 15 sij 2010, 12:41
Postao/la dalibor.klobucaric
Nebih sad započinjao diskusiju sa CLI pro ili con.. ali..
Kako si i sam rekao.. Mint je tak složeni da ti netreba terminal ne?
E pa to je dobro za početnike. Slažem se.. Evo dajem ti za pravo.. Ljudi koristite mint.. U bilo kojoj verzij sve je super... Ipak je to stvar Ukusa i Osobnog ODABIRA ne? Ja samo iznašam svoje mišljenje... Ja bi početnicima preporučio Ubuntu.. I to čak možda verziju 9.04 te odmah dao onaj PDF sa osnovnim terminal naredbama..

Ipak živimo u doba kopi/pejsta ne? Al ako hoćeš nekaj naučiti uči od početka kad je CLI bio standard a ne GUI ko danas... moje osobno mišljenje..

Re: Svjedočanstva

Postano: 15 sij 2010, 17:43
Postao/la pecija
Oooo,pa i ja sam uspješan! S obzirom da sam friški linuxaš,uspija san nagovorit trojicu prijatelja da im instaliram linux. Nećete virovati,ali najviše otpora je pruža onaj koi najbolje poznaje komp i najbolje barata windowsima.Imam još jednog potencijalnog kandidata i samo je pitanje dana instalacije. Da san ima instalacijski cd,bilo bi ih četvorica. Ima par dana da nigdi ne idem bez instal. cd

Re: Svjedočanstva

Postano: 15 sij 2010, 18:05
Postao/la zole052
pecija je napisao/la:... Ima par dana da nigdi ne idem bez instal. cd
Netko sa stikom netko sa cd-om... neka neka :)

Ja u godinu ipo nisam nikoga preobratio osim sestre koja je prezadovoljna... dvojca se neckaju, jedan od njih je uzeo cak live-cd ali jos nista...

Ovdje istrijani zatucani :udri
Ali mene bas briga, samo da se veceras ode negdje na pivo spivo

Re: Svjedočanstva

Postano: 15 sij 2010, 18:10
Postao/la The Acacia Strain
zole052 je napisao/la:
pecija je napisao/la:Ovdje istrijani zatucani :udri
Ali mene bas briga, samo da se veceras ode negdje na pivo spivo
i s prvim i s drugim se slažem :)