Stranica: 1/3.
Microsoft traži da se Skype ikona makne iz Ubuntu icon seta
Postano: 26 tra 2013, 23:23
Postao/la Lutherus
Microsoft je zatražio da se iz Ubuntu icon seta makne Skype ikona radi krešnja trademarka.
Više informacija na
http://www.omgubuntu.co.uk/2013/04/micr ... rom-system
Re: Microsoft traži da se Skype ikona makne iz Ubuntu icon s
Postano: 26 tra 2013, 23:28
Postao/la max360se
Microsoft has requested that the skype.png be removed from this package.
Investigating it, it seems that we even didn't use that icon on the system. The launcher icon was already presenting the skype icon in the microsoft deb package. So we didn't use that one.
https://bugs.launchpad.net/unity-asset- ... ug/1163504
Re: Microsoft traži da se Skype ikona makne iz Ubuntu icon s
Postano: 27 tra 2013, 00:56
Postao/la 4ndY
Da je Canonical imalo ozbiljan ne bi koristio nikakve ikone vlasničkog softvera u promidžbi...
Re: Microsoft traži da se Skype ikona makne iz Ubuntu icon s
Postano: 28 tra 2013, 11:11
Postao/la iv@n
4ndY je napisao/la:Da je Canonical imalo ozbiljan ne bi koristio nikakve ikone vlasničkog softvera u promidžbi...
Trebalo bi složit kraću vijest o ovome, a ovo gore taman za finish line

Re: Microsoft traži da se Skype ikona makne iz Ubuntu icon s
Postano: 28 tra 2013, 11:17
Postao/la Lutherus
Izazvat ćeš nemire na naslvnici.
Re: Microsoft traži da se Skype ikona makne iz Ubuntu icon s
Postano: 28 tra 2013, 11:37
Postao/la Suko
Skype je realnost i nuznost.
Naravno da ce ga Canonical koristiti za promidzbu! Pola ljudi ne bi niti razmisljalo o Ubuntuu da Skype ne radi na njemu.
Re: Microsoft traži da se Skype ikona makne iz Ubuntu icon s
Postano: 28 tra 2013, 21:34
Postao/la 4ndY
Suko je napisao/la:Skype je realnost i nuznost.
Naravno da ce ga Canonical koristiti za promidzbu! Pola ljudi ne bi niti razmisljalo o Ubuntuu da Skype ne radi na njemu.
Vlasnički softver na slobodnim platformama trojanski je konj koji samo čeka priliku da "spali Troju", no nakon dovoljno ponavljanja iste greške valjda se više neće ponavljati
Reklo bi se: tko se laća mača...

Re: Microsoft traži da se Skype ikona makne iz Ubuntu icon s
Postano: 28 tra 2013, 21:36
Postao/la shicy
4ndy Stallman

Re: Microsoft traži da se Skype ikona makne iz Ubuntu icon s
Postano: 28 tra 2013, 21:46
Postao/la Suko
Ne branim Canonical. Znam sto vlasnicki softver znaci i kakve sve restrikcije mogu doci od njega. Ali Canonical sada ide agresivno na veci udjel na podrucju racunala. I to pod svaku cijenu.
Ako to znaci vlasnicki softver, ne vidim zasto bi se toga ustrucavali. Njihovi ciljevi u ovom trenutku nisu promocija Linuxa i FLOSS-a, vec jednostavno grabljenje najveceg moguceg broja korisnika i sirenje nakon toga.
Njihova je sreca da Skype radi na Linuxu. Da radi jos i MS Office i Fotosop, to bi Canonicalu bio homerun. Prve tri ikone na promotivnim materijalima bi bile MS Office, Fotosop i Skype. Sigurno ne bi bili LibreOffice, Gimp i Pidgin.

Re: Microsoft traži da se Skype ikona makne iz Ubuntu icon s
Postano: 28 tra 2013, 21:53
Postao/la iv@n
Shicy je napisao/la:4ndy Stallman

Jeste, baš ga ide u krajnosti. Ali moram priznati, nakon što sam malo kontemplirao o situaciji Josipović/FLOSS konferencija, prilično sam promijenio mišljenje. Slične stvari se događaju na raznim prosvjedima protiv G(nešto) summita, pa pozovu čelnike svjetskog društvenog foruma da sudjeluju na sastancima, imaju pristup gala večerama i domjencima + sve ostale beneficijee... i stvari se drastično mijenjaju. Rulja je vani, neredi potaknuti agentima prerušenim u huligane, a ovi s prve crte, piju šampanjac s glavešinama. Školski primjer manipulacije i inflitriranja svojih ljudi u anti-pokret.
