Stranica: 1/1.

PyGame

Postano: 01 lip 2013, 18:40
Postao/la demaxfa
Ovako imam debian 7.0 wheezy i na njemu instaliran python 2.6, 2.7 i 3.2 i sad sam si skinuo 2 pdf o prgramiranju python igara sa pygamea sita python-pygame je 1.9.1 deb paket ali on se po defaultu instalira u 2.7 modul direktoriji a treba mi u py 3.2 da bih vježbao primjere jer sljedeći kod mi javlja grešku

Kod: Označi sve

import pygame, sys
from pygame.locals import *

pygame.init()
DISPLAYSURF = pygame.display.set_mode((400, 300))
pygame.display.set_caption('Hello World!')
while True: # main game loop
    for event in pygame.event.get():
        if event.type == QUIT:
             pygame.quit()
             sys.exit()
             pygame.display.update()
Izbaci mi ovu grešku
>>>
Traceback (most recent call last):
File "/home/darko/Sourcevi/Python/blankgame.py", line 1, in <module>
import pygame, sys
ImportError: No module named pygame
>>>
ako napravim symbolik link u dir py 3.2 na game modul u 2.7 onda mi javlja da su neke metode nepostojeće? Zna li tko rješenje ovog?
Koristim idle za ide i pokrene se redovito u py 3.2 modu, a tu verziju koriste pygame pdf primjeri.

Darko

Re: PyGame

Postano: 01 lip 2013, 18:52
Postao/la Medojedni jazavac
Kolko ja znam, jos nije cijeli pygame portan za python3.x. Zakaj bas mora biti py3.2?

Ak radis sam pygame, vjerujem da nemas velike razlike u koristenju py3.x i 2.x

Re: PyGame

Postano: 01 lip 2013, 20:50
Postao/la scheissman
a jesi probao na pocetak skripte ovako ubacit ?

Kod: Označi sve

#!/usr/bin/python3
  

Re: PyGame

Postano: 02 lip 2013, 07:19
Postao/la demaxfa
Pa primjeri iz pdf traže 3.x, kod pokrećem iz python ide-a Izgleda da ima razlika.

Re: PyGame

Postano: 02 lip 2013, 08:14
Postao/la Medojedni jazavac
Does Pygame work with Python 3?

Mostly yes. Only the scrap, _movie, surfarray for Numeric, and threads modules have not been ported. The Pygame alternative, pgreloaded (Pygame Reloaded), also supports Python 3.
Tak da znaci da radi, al nemaju ofisl port. Moras rucno sve instalirat za python3.x.

Koje razlike vidis? Mozda ti se cini. Sumnjivo mi je da bi bile neke gro razlike.

Re: PyGame

Postano: 02 lip 2013, 17:04
Postao/la demaxfa
Pa za sad vježbam primjere pišući kod u file py a onda ga poziva sa pyton *.py za sad radi ako zapnem pitam.