Stranica: 1/1.
Problem s browserima
Postano: 23 vel 2014, 17:22
Postao/la Ivan_Grozni
E ovako imam jedan problemčić naime kada u google tražilicu upišem nešto što tražim često mi ne želi ništa otvoriti ali kada u url upišem puno češće otvara i pretražuje. Što se tiče pinga dobar mi je multiplayer igra (css) radi bezprijekorno, glazba putem radija, torrenti također a browser šteka li ga šteka.
Od browsera imam chrome i firefox- situacija je podjednaka
OS- ubuntu gnome 13.10
memorije dovoljno
na tabletu i mobu sve radi dobro
Imao sam cgn vezu, ali mi je prebačena na dinamičnu ip te do rutera i kompa sve valja
evo i dok ovo šaljem učitava mi tri dana
Re: Problem s browserima
Postano: 23 vel 2014, 21:18
Postao/la vision
chromium, midori, - drugi browseri, da li si sa njima provao?
Re: Problem s browserima
Postano: 23 vel 2014, 22:33
Postao/la Abzeenth
Ako ti ništa drugo ne pomaže, probaj
ovo. Ti, koliko vidim, koristiš Ubuntu, pa možeš onda umjesto su napisati sudo.
Re: Problem s browserima
Postano: 24 vel 2014, 06:00
Postao/la Ivan_Grozni
Evo što mi napiše kada kucam onu naredbu
Kod: Označi sve
hanna@hanna-G31M-ES2L:~$ sudo -c ifconfig eth0 mtu 1400
usage: sudo [-D level] -h | -K | -k | -V
usage: sudo -v [-AknS] [-D level] [-g groupname|#gid] [-p prompt] [-u user
name|#uid]
usage: sudo -l[l] [-AknS] [-D level] [-g groupname|#gid] [-p prompt] [-U user
name] [-u user name|#uid] [-g groupname|#gid] [command]
usage: sudo [-AbEHknPS] [-r role] [-t type] [-C fd] [-D level] [-g
groupname|#gid] [-p prompt] [-u user name|#uid] [-g groupname|#gid]
[VAR=value] [-i|-s] [<command>]
usage: sudo -e [-AknS] [-r role] [-t type] [-C fd] [-D level] [-g
groupname|#gid] [-p prompt] [-u user name|#uid] file ...
hanna@hanna-G31M-ES2L:~$ sudo pomagajte :)
i koristim chromium a probao sam i sa chromom i za firefoxom
Re: Problem s browserima
Postano: 24 vel 2014, 08:34
Postao/la vision
Kod: Označi sve
hanna@hanna-G31M-ES2L:~$ sudo -c ifconfig eth0 mtu 1400
naredba ti je loša - tamo piše:
ako je stvarno problem do ovoga
mtu evo ti par stranica:
http://askubuntu.com/questions/230926/h ... -on-ubuntu
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1887063
otvori browser putem terminala, pretražuj internet, pa pogledaj malo u terminal, piše li što zanimljivo
edit: ovo se i meni dešavalo sa firefox-om na najnovije verzije, prešao sam na chrome, i nikakvih problema nisam imao.
Re: Problem s browserima
Postano: 24 vel 2014, 09:27
Postao/la Abzeenth
Ivan_Grozni je napisao/la:Evo što mi napiše kada kucam onu naredbu
i koristim chromium a probao sam i sa chromom i za firefoxom
Da, ne treba ti ovo -c. Napiši samo sudo ifconfig..., trebalo bi upaliti.
Re: Problem s browserima
Postano: 25 vel 2014, 05:19
Postao/la Ivan_Grozni
isprobao sve i googlam malo p ostranim forumima, naime mislim da je problem u nadogradnji sustava jer samja nadograćivao sa 13.04 na 13.10 te sam sada skinuo ubuntu 13.10 i spržio na dvd te ga kao takvoga instalirao i sada sve radi kako treba

Re: Problem s browserima
Postano: 25 vel 2014, 09:22
Postao/la vision
bitno je da ti sada radi, druga stvar: mogao si dići live sustav i provjeriti kako tamo radi. I kad radiš nadogradnje, najbolje ti je skinuti novi ISO i za čas instalirati, nego da te kao u zasjedu čeka koji bug prilikom nadogradnje. Iako si riješio problem, neznam da li se moderatori slažu da ova tema ostane otvorena jer je naslov dosta dobar za one koji imaju kakav problem sa browserima pa da ovdje nastave?
Re: Problem s browserima
Postano: 25 vel 2014, 18:26
Postao/la os7een
Ne znam za ostale preglednike, ali u firefoxu bi možda pomoglo da se
isključi ipv6.