Stranica: 1/1.
Ne rade Wine programi
Postano: 19 lis 2008, 17:10
Postao/la mia666
E imam pitanje...sta god da instaliram preko wine programa, znaci program od windowsa, ne mogu otvoriti, zasto?!?!
Re: Nokoliko pitanja :)
Postano: 19 lis 2008, 17:26
Postao/la NELE86
Zato sto wine ne podrzava sve programe sa windowsa tj neki ce se moc samo instalirat i nece raditi nakon installa,dok ce drugi raditi manje vise dobro,a u nekim slucajima i bolje nego na windowsu kao sto je slucaj kod mene sa RTS-om Anno1602

.
Ovdje mozes pogledat koje aplikacije/igre ce raditi i koliko dobro
http://appdb.winehq.org/appbrowse.php
Re: Nokoliko pitanja :)
Postano: 19 lis 2008, 17:46
Postao/la mia666
hvala ti...ali ja sam vec instalirala 50 razlicitih programa a niti jedan mi nije radio, mozda nesto nije u redu sa wine-om ili ja krivo instaliram...
Re: Nokoliko pitanja :)
Postano: 19 lis 2008, 17:49
Postao/la mia666
potreban mi je folder lock jer u mojoj kuci svako svakome se petlja u sve i bar na svom kompu hocu imati privatnosti, ali nece mi ga otvoriti... jel postoji neka alternativa za taj program?!?!
Re: Nokoliko pitanja :)
Postano: 19 lis 2008, 20:47
Postao/la Suko
mia666 je napisao/la:potreban mi je folder lock jer u mojoj kuci svako svakome se petlja u sve i bar na svom kompu hocu imati privatnosti, ali nece mi ga otvoriti... jel postoji neka alternativa za taj program?!?!
Što se tiče privatnosti, to bar na Linuxu možeš dobiti.
Promijeni si password da ga drugi ne znaju.
Ako i oni hoće raditi na Linuxu, stvori novog Usera, npr. "Ostali"
A, mape koje hoćeš zaštititi, tj, za one koje samo ti hoćeš vidjeti promijeni sa
Kod: Označi sve
chmod ga-rwx mapa-koju-hoces-zastititi -R
Naravno, uneseš ime umjesto "mapa-koju-hoćeš-zaštiti"
Time ćeš same mape, a i rekursivno sav njihov sadržaj moći vidjeti i izvršavati samo ti, a ne ostali korisnici.
Naravno, root može vidjeti sav sadržaj i tu nema pomoći, ali, pretpostavljam da si ti administrator na svom
kompu.
Pogledaj si i
Re: Ne rade Wine programi
Postano: 20 lis 2008, 07:05
Postao/la Grof
Pozdrav....
Zbog nespretnpg imena teme, morao sam istu podijeliti u dvije i dati im suvisliji naziv...
Molim korisnike da paze kako daju imena svojim temama kako bi bile svima razumljivije.
