Stranica: 1/3.
Rezolucija problem
Postano: 18 stu 2008, 04:18
Postao/la Mudman
Instalirao sam Pc Linux OS 2007 na laptop Dell Inspiron 1300, grafika je Intel 915 Gms Express Chipset . Ethernet radi, stoga sam pomoću nekog alata downloadao driver za Intel 915, ali neće da ga instalira, javlja se error X-11. Molim za savjet.
Re: Rezolucija problem
Postano: 18 stu 2008, 05:22
Postao/la centar137
A bez toga drivera?
Trebalo bi radit out of the box driverima.
Re: Rezolucija problem
Postano: 18 stu 2008, 08:27
Postao/la Markec
centar137 je napisao/la:A bez toga drivera?
Trebalo bi radit out of the box driverima.
Da mu bolje pojasnim.
Nije potrebno instalirati drivere, ovi koje imas su dobri. Jer intel je otvorio svoje drivere (tj objavio je je dokumentaciju za izradu drivere za svoje grafe) i linux zajednica ih sada može sama praviti, driveri su već u tvojem kerneleu, ako bude neke promjene u driverima, to ćes dobiti putem update-a.
Re: Rezolucija problem
Postano: 18 stu 2008, 15:15
Postao/la Mudman
Grafika nakon instalacije je na razini tek instaliranog xp-a ( mutna slika). Kad idem promijeniti reloluciju, uputi me na skidanje Intel 915 drivera, nakon što odaberem install ispiše se "Could not install 915 resolution package!". U čemu je problem?
Re: Rezolucija problem
Postano: 18 stu 2008, 16:19
Postao/la Gigolo
A jeli je to driver za Linux (koju extenziju ima) ili pokušavaš win driver utrpati u Linux?
Re: Rezolucija problem
Postano: 18 stu 2008, 17:25
Postao/la Mudman
Driver je skinuo Linux automatski preko nekog alata, pa je driver valjda odgovarajući. Nisam vidio ekstenziju.
Re: Rezolucija problem
Postano: 18 stu 2008, 19:56
Postao/la Grof
Odi u terminal i tipkaj ovo
Kod: Označi sve
sudo aptitude install 915resolution
pa vidi hoće li onda raditi...
Re: Rezolucija problem
Postano: 19 stu 2008, 01:27
Postao/la Mudman
Ma jok, doduše nisam siguran u koju tereminal to trebam copy paste. Vidim, ovdje postoje četiri. U jedan od navedenih sam unio i nakon toga me tražio password kojeg nisam mogao unijeti. Nisam mogao uoisati ni broj ni slovo. Ove je za popizdit, al ne vraćam se na Win.
Re: Rezolucija problem
Postano: 19 stu 2008, 02:24
Postao/la centar137
Mudman je napisao/la:Ma jok, doduše nisam siguran u koju tereminal to trebam copy paste. Vidim, ovdje postoje četiri. U jedan od navedenih sam unio i nakon toga me tražio password kojeg nisam mogao unijeti. Nisam mogao uoisati ni broj ni slovo. Ove je za popizdit, al ne vraćam se na Win.
Ako nista drugo, do terminala mozes doc s kombinacijom tipki Ctrl-Alt-F[1-6]
Za login upises "root" i upises njegov password. root je kao gazda na kompjuteru. Ako koristit tutuntu i slicne, onda do roota dolazis tako da se prvo logiras kao obicni korisnik i s komandom 'su' ili 'sudo' (sudo -i).
Kad pises password neces vidit ni zvjezdice ni kruzice ali ce ti ga priznat.
Tek tad pises ovo sto su ti preporucili.
Prvi koraci su najtezi. Od pomoci ti moze bit poneki PDF od tvoje distre ili sto nadjes na netu.
Re: Rezolucija problem
Postano: 19 stu 2008, 08:03
Postao/la Grof
Mudman je napisao/la:Ma jok, doduše nisam siguran u koju tereminal to trebam copy paste. Vidim, ovdje postoje četiri. U jedan od navedenih sam unio i nakon toga me tražio password kojeg nisam mogao unijeti. Nisam mogao uoisati ni broj ni slovo. Ove je za popizdit, al ne vraćam se na Win.
Ne, dobro si radio... samo nisi bio "ustrajan". Naime, kada pišeš lozinku na sudo komandi, on ti na terminalu
NE prikazuje znakove, ali ih
PRIHVAĆA iz sigurnosnih razloga. Zato napravi ponovo kako sam ti rekao i unesi svoju šifru, bez obzira što je ne vidiš na ekranu... i nakon toga stisni ENTER
Bilo koji terminal/konzolu. Svi prihvaćaju komande
