Linux Mint 18.2 64 bit- Samba

Diskusije usko vezane uz Ubuntu i srodne distribucije (Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu, LinuxMint...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

Odgovori
studiom
Postovi: 143
Pridružen/a: 17 lis 2013, 09:47
Spol: M
OS: Linux Mint 14

Linux Mint 18.2 64 bit- Samba

Post Postao/la studiom »

Da nemamo nekoga u grupi ko ima instaliran Linux Mint 18.2 64bit i System-configure-samba verzija: 1.2.63-0ubuntu6 ?

Nakon instalacije i pokušaja podizanja iste - samo se uruši?? pface
Avatar
bertone
Site Admin
Postovi: 11554
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Spol: M
OS: LMDE 6

Re: Linux Mint 18.2 64 bit- Samba

Post Postao/la bertone »

Imao sam do nekidan LM 18.2 ali mi se rušio Cinnamon ili Nemo svaki treći dan pa sam ga maknuo. Što se tiče Sambe, nakon xy pokušaja da radi kako treba prije par godina sam odustao od nje tako da ti konkretno po tom pitanju ne mogu pomoći...

... ali, imaš Dedu&Medu koji je "obožava" Sambu :-D i o njoj je napisao masu članaka (a i nema njegove recenzije Linux distribucije da je ne spomene) pa ti evo materijal za čitanje: https://cse.google.com/cse?cx=partner-p ... gsc.page=1
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: LMDE 6
Slika: [url=https://i.postimg.cc/fs6gNqZt/Slika-zas ... -58-57.png[/url]

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
studiom
Postovi: 143
Pridružen/a: 17 lis 2013, 09:47
Spol: M
OS: Linux Mint 14

Re: Linux Mint 18.2 64 bit- Samba

Post Postao/la studiom »

Čime onda da napravim mrežu od 4-5 računara - svi su pod Lunux-om?
barbaivo
Postovi: 159
Pridružen/a: 21 lip 2016, 18:37
Spol: M
OS: mint 13 64bit xfce

Re: Linux Mint 18.2 64 bit- Samba

Post Postao/la barbaivo »

Da bi ti samba uopće funkcionirala prvo moraš zadati lozinku:

Kod: Označi sve

sudo smbpasswd -a tvojekorisničkoime 
Sad upišeš lozinku(tvoju rut!) 2 puta.Ribut i sad možeš pristupati ostalim računalima(tako napraviš na svakome).Postoji još stvari,ali za sad ovo ti je osnovno.
Odgovori