Google oglasavanje pitanjce :)

Razne diskusije nevezane za Linux.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Zaključano
Avatar
zole052
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour
Lokacija: Rijeka

Google oglasavanje pitanjce :)

Post Postao/la zole052 »

Ovako, zanimalo bi me ako netko zna kako kupiti oglas da bude na vrhu google stranice?
Nasao sam ono pomocu 'Adwordsa' da stavim oglas medju one sa desne strane ali nikako nemogu naci kako dobiti da mi se oglas prikaze na vrhu, povise svih onih linkova koje je pronaso google!
Pa ako netko mozda zna bi bi mu zahvalan.
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
Sokac
Site Admin
Postovi: 1120
Pridružen/a: 11 pro 2007, 23:33
Spol: M
OS: Archlinux
Lokacija: San Francisco
Kontakt:

Re: Google oglasavanje pitanjce :)

Post Postao/la Sokac »

pretplatiš se na adwords te upišeš oglas, izgled, cijenu po kliku te ključne riječi - pa ako bude unutar pretplate tamo će ti biti također link.
Avatar
zole052
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour
Lokacija: Rijeka

Re: Google oglasavanje pitanjce :)

Post Postao/la zole052 »

Sokac je napisao/la:pretplatiš se na adwords te upišeš oglas, izgled, cijenu po kliku te ključne riječi - pa ako bude unutar pretplate tamo će ti biti također link.
Pa zar cijena po kliku nije fiksna? 6 lipa po kliku u RH.
Ma gledo po google-u i kaze da ona pretplata vrijedi samo za one oglase sa strane, barem sam ja tako shvetio.
Oni oglasi iznad se ne spominju. Ja mislim da bi oni gore oglasi trebali biti skuplji a ne da ide sve u isti kos :misli
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
Sokac
Site Admin
Postovi: 1120
Pridružen/a: 11 pro 2007, 23:33
Spol: M
OS: Archlinux
Lokacija: San Francisco
Kontakt:

Re: Google oglasavanje pitanjce :)

Post Postao/la Sokac »

cijena je ovisna o ključnim riječima te za njih postoji neka minimalna cifra. Svaka veća cifra od te će te dovesti na boljem mjestu od konkurencije. Minimalna cijena je mislim 0,02$ do par desetiaka $ po kliku.
Avatar
zole052
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour
Lokacija: Rijeka

Re: Google oglasavanje pitanjce :)

Post Postao/la zole052 »

Aha, sada mi je vise manje sve sjelo, nego ja nisam naso nikakav cjenik a pisalo je samo da je cjena klika 6 lipa pa me to zbunilo... Malo je lose to objasnjeno na googleovim stranicama :(
Jel znas mozda di bi mogo naci cjenik cijeli?
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
mihael.sanko
Postovi: 26
Pridružen/a: 06 ožu 2009, 21:34
Spol: M
OS: Ubuntu 9.04
Lokacija: Pula, Croatia
Kontakt:

Re: Google oglasavanje pitanjce :)

Post Postao/la mihael.sanko »

ti sebi podesiš mjesečni iznos za trošenje i to je to..
probaj pogledat na http://www.seo.hr/blog
Ako je predobro da bi bilo istinito nije istinito!
http://blog.mihaelsanko.com
http://www.twitter.com/msanko
Max Bunker

Re: Google oglasavanje pitanjce :)

Post Postao/la Max Bunker »

Kako rekoše i kolege, to je cjela nauka i dobro bi ju bilo prije proučiti.
Zna se desiti da se dnevno potroši i do 500 kn a da nema nekog poslovnog efekta od toga, a opet bilo
je i perioda da dan prođe sa 20 kn a povratni efekat odličan...
Avatar
calisto053
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet
Lokacija: ~/kauč

Re: Google oglasavanje pitanjce :)

Post Postao/la calisto053 »

Nikola10 je napisao/la:Bilo bi dobro da prvo prođeš kroz osnove neke, a ne napamet. Odi na Google Partners i tamo položi sva tri ispita da imaš pojma kaj radiš. Pozdrav
Bilo bi još i bolje kad ne bi iz mrtvih dizao teme stare 6 godina... Vjerojatno je i zole odavno zaboravio na sve ovo
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.
jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
Vl@do
Moderator
Postovi: 6220
Pridružen/a: 28 lis 2011, 23:31
Spol: M
OS: Arch KDE Plazma
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Google oglasavanje pitanjce :)

Post Postao/la Vl@do »

pface
Moj pogled na sve to.
Glavna snaga GNU/Linuxa nije besplatnost, nego SLOBODA.
http://wiki.open.hr/wiki/Linux_CLI_naredbe
Avatar
nicky
Site Admin
Postovi: 2074
Pridružen/a: 07 pro 2007, 16:30
Spol: Ž
OS: ubuntu 12.04
Lokacija: Zagreb

Re: Google oglasavanje pitanjce :)

Post Postao/la nicky »

Zaključavam iz razloga koje je Calisto već naveo.
Zaključano