Mislim da bi se manje trebali koncentrirati na neke recenzije distri i softvera a više na općenitu familijarizaciju sa Linuxom. Tipa članci o 10 najvećih neistina o linuxu, zašto/kako je linux bolji od XXX OS-a ( malo privući ljude u diskusiju, pa makar i flame) , neka se odabere netko tko je nedavno prešao sa nekog drugo OS-a na Linux a da ima minimum literarnog talenta pa neka napravi općeniti članak o dojmovima, stvarima koje su mu se svidjele, koje su ga zbunjivale, što mu je falilo sa windowsa ili kojeg već OS-a
Recimo kod switchera na Mac OS X jedno od univerzalnih pitanja ( i redovno prvo pitanje switchera na Mackorisniku) je gdje se nalazi znak @. Sa linuxom sam davno počeo pa se niti ne sjećam što me je tada bunilo al sam siguran da bi ih se pronašlo hrpa materijala i pitanja na ovom forumu.
Ako je cilj te sekcije promicanje i informiranje o alternativnim OS-ovima ( dakle ne samo recenzije GNU GPL softvera) onda bi se članci trebali bazirati upravo na tome i razbijati predrasude o Linuxu kao nečem prekompliciranom, dosadnom, za geekove itd, te donositi prijesjeci tipa popis deset najboljih aplikacija za ... obradu slike, instant messaghing .).
Dakle stvari koje zanimaju generalnu populaciju a ne ljude koji su sa različitim flawovima linuxa na ti.
Nešto slično se trudimo na MK sa razbijanjem predrasuda o OS X-u i Macintosh računalima općenito bacite pogled pa ćete dobiti na kakav tip članak mislim (razbijanje predrasuda o Linuxu
http://www.hurl.ws/2zrt , esencijalne aplikacije koje bi svaki linux korisnik trebao instalirati nakon friške instalacije sistema
http://www.hurl.ws/2zrr ,
http://www.hurl.ws/2yhm, i neki discussion bait provokativni članak tipa Zašto su Windowsi i Mac OS X bolji od Linuxa -
http://www.hurl.ws/2zrs ) **ako smetaju linkovi maknem ih, tu su samo za ilustraciju). E sad znam da tisak != web ali od svega toga bi se dalo složiti vrlo zgodnih stvari i svi presretni i zadovoljni. Vidi jer raste tiraža zbog zanimljivih članaka naspram suhoparnih "recenzija i testova", čitatelji jer su nešto novo naučili / pročitali zanimljiv tekst i cijela linxu zajednica jer ima sve manje krebila koji šire predrasude
IMHO recenzija Debiana u zadnjem broju je totalno promašena ( ne u smislu samog teksta koji je korektno odrađen) nego u smislu korisnosti nekoga tko čita VIDI i u kojem čuči potencijalnog switchera, i dobio sam dojam da je odrađena samo za boostanje ega i popunjavanje prostora.
E sad ne bih volio da me krivo shvate, samo sam htio prenjeti neka vlastita iskustva i situacije koje smo i sami prolazili u akcijama informiranja ljudi o Mac OS X-u i borbe sa predradusadama o Macovima... ovo nije ni u kom slučaju poziv na flame ili napad na autore u Vidiju ili pobratime linuxaše
