Stranica: 1/1.
Problemčina sa intel grafikom
Postano: 05 lip 2009, 10:28
Postao/la Beler
Daklem compiz mi jednostavno odbija raditi zbog dokumentiranog buga sa Intel grafikom u novom jauntyu. E sad vidjeh da su neki uspjeli riješiti taj problem ali meni se izgleda zainatio. Samo da napomenem da sam isprobao sve metode sa ubuntuforums , izgooglao do bola ali jednostavno odbija raditi.
radi se o Lenovu N200 i GM965/GL960 graf. Ima li itko još kakvu sugestiju?
Re: Problemčina sa intel grafikom
Postano: 23 lip 2009, 14:19
Postao/la microbot
jel moreš doć do konzole
Re: Problemčina sa intel grafikom
Postano: 23 lip 2009, 16:51
Postao/la Archon
Kad sam prvi puta instalirao ubuntu 9.04 (to je bilo cim je izasao) compiz mi nije radio i morao sam malo cackat po sistemu da mi proradi.
Uradio sam ovo:
U terminalu ukucaj:
sudo gedit /usr/bin/compiz
Nadi liniju
T="$T 8086:2a02 " # Intel GM965
i stavi ispred nje #
Mora izgledati ovako:
#T="$T 8086:2a02 " # Intel GM965
Snimi, izadi van i probaj ukljuciti efekte.
------------------------------------------------------------------
Prije kojih mjesec dana sam skinuo ponovno iso sliku 9.04,instalirao sve ispocetka i compiz mi je proradio od prve i radi mi stvarno dobro.
Lap mi je Acer 5715z, graficka kao kod tebe, Ubuntu 9.04 32 bit.