Stranica: 1/1.

Ubuntu 9.10 nasumično se smrzava.

Postano: 04 ožu 2010, 23:22
Postao/la Something Awful
Da ne duljim.

Konfiguracija računala:
AMD Athlon X264 6000+
AsRock am2xli-esata2 matična
3gb ram
ati HD radeon 3850 gpu

Simptomi:
Ubuntu 9.10, clean install. Nasumično smrzavanje, koje se događa bilo pod opterečenjem ili idle, bilo koja aplikacija, uslijed kojeg seje jedina slijedeča akcija hard reset računala. Dakle, sve se zamrzne. S time da može proči i do 2 tjedna između smrzavanja.

Dosad učinjeno: isključivanje compiza, memtest 24 sata - prošao. Nije pomoglo.
Isto računalo pod windowsima XP radi veoma stabilno.
Dodatno : korišteni ati propietary driveri.

Pitanje: Što dalje?

Hvala unaprijed.

Something Awful.

Re: Ubuntu 9.10 nasumično se smrzava.

Postano: 05 ožu 2010, 00:19
Postao/la semiRocket
Nemam neku određenu predpostavku ali možda nekome sine nešto na osnovu slijedećih pitanja:

1. Ti se to dešava samo s Ubuntuom 9.10 ili ti se dešavalo i s drugim distribucijama?
2. Si instalirao i na druge distribucije vlasnički driver od ATIja?
3. Da li ti je radilo stabilno s open source driverima?

Ovo zamrzavanje možda i nije vezano uz grafičku karticu, ali najčešće jest.

Re: Ubuntu 9.10 nasumično se smrzava.

Postano: 05 ožu 2010, 09:30
Postao/la Something Awful
semiRocket je napisao/la: 1. Ti se to dešava samo s Ubuntuom 9.10 ili ti se dešavalo i s drugim distribucijama?
Počelo se događati u 9.04.
semiRocket je napisao/la: 2. Si instalirao i na druge distribucije vlasnički driver od ATIja?
Da, od kada koristim ubuntu uvijek sam koristio vlasnički driver od ATIja.
semiRocket je napisao/la: 3. Da li ti je radilo stabilno s open source driverima?
Nisam probao koristiti open source drivere. Probati ću.

Re: Ubuntu 9.10 nasumično se smrzava.

Postano: 05 ožu 2010, 17:25
Postao/la madone
Pogledaj logove. Nakon rušenja mora biti nešto u njima.
U biti trebao bi izbaciti onu obavjest o rušenju i ponudit prijavu....

Re: Ubuntu 9.10 nasumično se smrzava.

Postano: 05 ožu 2010, 18:32
Postao/la semiRocket
Something Awful je napisao/la: Počelo se događati u 9.04.
Je li moguće da je neki update destabilizirao stvar na Ubuntuu 9.04?
Something Awful je napisao/la: Da, od kada koristim ubuntu uvijek sam koristio vlasnički driver od ATIja. Nisam probao koristiti open source drivere. Probati ću.
Sada teško jer su vlasnički prepisali otvorene. Ali imam bolju ideju, ubaci Live cd Ubuntua 9.04 s kojim ti je kako kažeš radilo stabilno do nekog trenutka i probaj raditi s njim par sati pa vidi da li ti se zamrzava s njim.

Prvo probaj s open source driverima dakle onima koji dolaze s distribucijom (ako radi s njima), pa onda instaliraj vlasničke. To sve u Live modu.

Re: Ubuntu 9.10 nasumično se smrzava.

Postano: 05 ožu 2010, 19:39
Postao/la Something Awful
semiRocket je napisao/la:
Something Awful je napisao/la: Počelo se događati u 9.04.
Je li moguće da je neki update destabilizirao stvar na Ubuntuu 9.04?
Something Awful je napisao/la: Da, od kada koristim ubuntu uvijek sam koristio vlasnički driver od ATIja. Nisam probao koristiti open source drivere. Probati ću.
Sada teško jer su vlasnički prepisali otvorene. Ali imam bolju ideju, ubaci Live cd Ubuntua 9.04 s kojim ti je kako kažeš radilo stabilno do nekog trenutka i probaj raditi s njim par sati pa vidi da li ti se zamrzava s njim.

Prvo probaj s open source driverima dakle onima koji dolaze s distribucijom (ako radi s njima), pa onda instaliraj vlasničke. To sve u Live modu.
Ok, i to ću probati, ionako sam sad sve zasrao- maknuo fglrx pokušavajući instalirati radeonHD drivere, sad se nemogu ni logirati u sistem. Heh.

Re: Ubuntu 9.10 nasumično se smrzava.

Postano: 06 ožu 2010, 00:09
Postao/la jjj
Something Awful je napisao/la: sad se nemogu ni logirati u sistem. Heh.
Što nas dovodi do Linux lekcije #3157:
Pri isprobavanju drajvera za grafičku karticu, preporučljivo je prebaciti init level na 3.