Netbook acer aspire one d260-manji problemi.
Postano: 06 ruj 2010, 15:23
Ovako: kupio sam Acer Aspire One D260 netbook. Par dana nakon kupnje sam maknuo windowse i instalirao Linux Mint 9, obični, znači ne nekakav netbook remix ili slično.
Računalo radi bez večih problema kao što bi bii zamrzavanje restart itd,(a uz to čini mi se i da pod linuxom baterija traje dulje) ali ima nekoliko manjih problema koje bih htio riješiti, a ti su:
1. Touchpad. Nakon instalacije Mint-a je radio pomalo trzavo, a večinu problema sam riješio stavljanjem kernela 2.6.34-02063401 -generic. Jedini problem koji je ostao jest taj da uvijek moram otvoriti terminal i upisati komandu "synclient RBCornerButton=0" da ugasim virtualni desni gumb(taknem li donji desni rub klizne površine touchpada dobijem right click menu isto kao da stisnem desni gumb ispod touchpada sve dok ne izdam tu komandu)
Pitanje: Kako da napravim ili iskonfiguriram synclient da nemoram više svaki put upisivati komandu.
2. Osvijetljenje ekrana: Kako da natjeram Mint da zapamti osvijetljenje ekrana? To isto moram svaki put namiještati.
Hvala unaprijed.
Računalo radi bez večih problema kao što bi bii zamrzavanje restart itd,(a uz to čini mi se i da pod linuxom baterija traje dulje) ali ima nekoliko manjih problema koje bih htio riješiti, a ti su:
1. Touchpad. Nakon instalacije Mint-a je radio pomalo trzavo, a večinu problema sam riješio stavljanjem kernela 2.6.34-02063401 -generic. Jedini problem koji je ostao jest taj da uvijek moram otvoriti terminal i upisati komandu "synclient RBCornerButton=0" da ugasim virtualni desni gumb(taknem li donji desni rub klizne površine touchpada dobijem right click menu isto kao da stisnem desni gumb ispod touchpada sve dok ne izdam tu komandu)
Pitanje: Kako da napravim ili iskonfiguriram synclient da nemoram više svaki put upisivati komandu.
2. Osvijetljenje ekrana: Kako da natjeram Mint da zapamti osvijetljenje ekrana? To isto moram svaki put namiještati.
Hvala unaprijed.