Stranica: 1/1.

[Python] instaliranje modula

Postano: 21 pro 2010, 22:47
Postao/la pootzko
na koji način je najbolje/najspretnije instaliravat python module?

setuptools?
koliko mi se čini to je neki alat za instaliravanje modula koji se ponaša slično kao rubyjev 'gem install xy'?

e sad, na archu se setuptools pokreće sa 'easy_install-2.7 ime_modula'
kad napišem easy_ins(i stisnem tab ovdje), nemam opciju instaliravanja modula generalno već ovaj '2.7' pretpostavljam treba značit da ti moduli nisu za python3. ili su neki od njih ipak dostupni u pythonu3 (u slučaju da su kompatibilni)? ili ih većina još nije sređena za py3k?

ili da ih instaliram ovako?

što je od toga python-way? :D

sry na vjerojatno prenjubovskim pitanjima :D

Re: [Python] instaliranje modula

Postano: 21 pro 2010, 23:46
Postao/la jjj
pootzko je napisao/la: e sad, na archu se setuptools pokreće sa 'easy_install-2.7 ime_modula'
Nema veze s Archom. Najprvo provjeri ne nalazi li se možda paket koji trebaš u AUR-u.
kad napišem easy_ins(i stisnem tab ovdje), nemam opciju instaliravanja modula generalno već ovaj '2.7'
pretpostavljam treba značit da ti moduli nisu za python3. ili su neki od njih ipak dostupni u pythonu3 (u slučaju da su kompatibilni)? ili ih većina još nije sređena za py3k?
Vjerojatno se radi o tome da taj alat ne postoji za Python 3.x. Nagađam, obzirom da ga ne koristim. Što se tiče pojedinih modula, najprvo provjeri dokumentaciju.
ili da ih instaliram ovako?
Možeš i tako. Ako ga nema u repozitorijima, to je vjerojatno najbolji način. Dakako, još bolji način jest da napraviš paket i PKGBUILD dodaš u AUR :)
što je od toga python-way? :D
Obzirom da su setuptools ekstenzija distutilsa, to je skoro the same way. No, easy_install nije bez svojih problema, pa bih ipak preporučio distutils. Uostalom, ako inzistiraš na 3.x (I wonder why?), nemaš izbora.