Stranica: 1/2.

FreeBSD/PCBSD

Postano: 20 ruj 2011, 10:12
Postao/la jasox
Da li itko sa forum koristi Freebsd/PCBSD kao dekstop os ?

Re: FreeBSD/PCBSD

Postano: 20 ruj 2011, 10:21
Postao/la shrike
Ja probao freebsd, ali sam imao masivnih problema (prvi put). Drugi put sam skužio da ne mogu instalirati jer mi je druga particija logička, a ne primarna i nema šanse da to iskonvertiram.

Re: FreeBSD/PCBSD

Postano: 20 ruj 2011, 15:20
Postao/la fakin
instalacija do console cca. 5-10 minuta.

probao.

Re: FreeBSD/PCBSD

Postano: 20 ruj 2011, 15:26
Postao/la retsam
OpenBSD up and running

Re: FreeBSD/PCBSD

Postano: 20 ruj 2011, 15:28
Postao/la glaskoncILLa
instalacija do grafike ako kompjaliras, cca 12 sati. :)

i ne radi nikako sa grafikom, barem ne sa gnomeom sa kojim sam ja probao.

moras biti svjestan jos jednog ogranicenja, a to je flash.

flash ne postoji za *bsde, a pomocu "emulacije" linuxa se moze upogoniti, samo meni to takodjer nije radilo nikako, ali citao sam na jednom forumu da je sa kasnijim verzijama bolje.

Re: FreeBSD/PCBSD

Postano: 20 ruj 2011, 17:15
Postao/la Lutherus
flash ti nije ni važan ni presudan za život :D nemam ga ni na linuxu pa mi niti na bsdu nefali.
retsum je napisao/la:OpenBSD up and running
također.openbsd minimalizam

Re: FreeBSD/PCBSD

Postano: 20 ruj 2011, 19:55
Postao/la fakin
glaskoncILLa je napisao/la:instalacija do grafike ako kompjaliras, cca 12 sati. :)

i ne radi nikako sa grafikom, barem ne sa gnomeom sa kojim sam ja probao.

moras biti svjestan jos jednog ogranicenja, a to je flash.

flash ne postoji za *bsde, a pomocu "emulacije" linuxa se moze upogoniti, samo meni to takodjer nije radilo nikako, ali citao sam na jednom forumu da je sa kasnijim verzijama bolje.
pa ima i paketa za kde, gnome i druge gui-e koji su već kompajlirani za freebsd.

Re: FreeBSD/PCBSD

Postano: 20 ruj 2011, 19:56
Postao/la glaskoncILLa
af kors, bat dec not bsd stajla.. :)

Re: FreeBSD/PCBSD

Postano: 20 ruj 2011, 22:10
Postao/la jasox
glaskoncILLa je napisao/la:instalacija do grafike ako kompjaliras, cca 12 sati. :)

i ne radi nikako sa grafikom, barem ne sa gnomeom sa kojim sam ja probao.

moras biti svjestan jos jednog ogranicenja, a to je flash.

flash ne postoji za *bsde, a pomocu "emulacije" linuxa se moze upogoniti, samo meni to takodjer nije radilo nikako, ali citao sam na jednom forumu da je sa kasnijim verzijama bolje.
Mah lahko je za flash, svakako ce ga html5 zamijeniti uskoro. Ako zelim youtube video pogledat mogu i bez flash youtube.com/html5. Mene brine najvise hardware-ska podrska, imao sam problema sa grafickom na pcbsdu 8, samo sam mogao raditi sa vesa grafickim driverom.

Re: FreeBSD/PCBSD

Postano: 20 ruj 2011, 23:52
Postao/la shrike
Svakako se nadam da će bsd postati bitno bolji preko debian kfreeBSD-a, jer me Linux općenito počinje živcirati u zadnje vrijeme sa nekim, ah, stvarima. Cca ovih dana kanim izvesti veće egzibicije oko particija pa ću probat instalirati pcbsd.