Trebao bih omogućiti dijeljenje foldera i datoteka između 2 kompa.
Komp 1: Desktop, Win XP home SP3
Komp 2: Laptop, Linux Mint 11
Komp 1 je spojen žicom u router, koji je spojen na kabelski modem.
Komp 2 se spaja na router preko wifi-ja i ima vezu na net.
dhcp je uključen u routeru.
Problemi: instalirana Samba, podešena,(vjerojatno ja tu nešto krivo radim,zato i pitam) file sharing uključen u windozama, ali čim odem na network u Mintu javi grešku "failed to retrieve share list from server."
Ali, ako shaream neki folder na windows kompu, i u linux terminalu upišem
Kod: Označi sve
"nautilus smb://x.x.x.x"probao sam da stavim statičke ip adrese za svako računalo, ali idalje imam iste probleme. Ja više neznam što da dalje radim, pa bih bio zahvalan ako mi pomognete.