Razne diskusije o Linuxu, neovisno o distribuciji.
Odgovori

problem s linuxom

24 lis 2020, 12:11

Imam na starom compu linux mint tricia.
Koristim ga tako sto sam ga povezao sa starijim tv-om i na njemu gledam yt i slično.
A u zadnje vrijeme kad kliknem da se izgasi ovo izbaci
slika

I stoji na ovome neće da se izgasi riješenje je ono izgasiti napajanje na compu.
Mozda sto ima 2gb ram ddr2
Intel dual core E8400 3.0 ghz

Re: problem s linuxom

24 lis 2020, 15:15

Možda si u zadnje vrijeme napravio update i time dobio novu inačicu kernela. Prilikom pokretanja računala kad vidiš Grub menu izaberi advanced options i tu izaberi staru inačicu kernela. Možda je nešto posve drugo.Ovo je prvo što mi pada na pamet.

Re: problem s linuxom

24 lis 2020, 18:01

Probaj ga pokrenuti iz recovery modea, možda će dati korisnije informacije (ali ako boot u stariju verziju kernela ne riješi problem, neće ti biti trivijalan za riješiti)

Re: problem s linuxom

24 lis 2020, 19:26

Nedostaje dio poruke sa početka, možda tmao ima nešto što je čitljivije. kernel panic može biti svašta, ali ove op codove baš ne znam najbolje više.

Re: problem s linuxom

25 lis 2020, 11:48

ovako od kada sam instalirao linux nisam radio upadate i čitajući vaše poruke padne mi na pamet da mu upravo to treba. Jednostavno nije mi izbacivalo a kako sam na njemu koristio yt i kodi nisam previse se optericivao upadetom. Nakon upadate se iskljucio normalno. Ako bude problema javim se.
Za člana gore koje je napisao da nije čitava poruka ..to je čitava. Uđem u recovery mod ako bude problema

Re: problem s linuxom

25 lis 2020, 15:47

linuxbot je napisao/la:Za člana gore koje je napisao da nije čitava poruka ..to je čitava. Uđem u recovery mod ako bude problema


Sigurno nije, počinje sa kernel panic, a iznad toga garantirano ima nešto još.

Re: problem s linuxom

29 lis 2020, 11:41

shrike je napisao/la:
linuxbot je napisao/la:Za člana gore koje je napisao da nije čitava poruka ..to je čitava. Uđem u recovery mod ako bude problema


Sigurno nije, počinje sa kernel panic, a iznad toga garantirano ima nešto još.



slika
:hmm :hmm :hmm
ne znam onda zašto ne izbacuje :sokiran

Re: problem s linuxom

29 lis 2020, 12:00

A da, ti si fotka što je na ekranu, ali prije toga je nešto pokazao još a lako moguće postoji u nekom od logova u /var/log, na primjer dmesg ili kernl.log ili systemd logovima. Tu često ima više informacija o tome što je prethodilo raspadu sustava. Ovako imaš grešku koja kaže "sve je otišlo u bananu, evo ti kodovi za koje moraš biti hw ekspert i kernel maintainer da skužiš".

Re: problem s linuxom

29 lis 2020, 12:28

probam naći te logove tj.znam u windowsima potruditi ću se naći i na linuxu.
pa stavim onda.
Odgovori