[RIJEŠENO] Neusklađenost vremena
Moderator/ica: Moderatori/ce
- Proz0r
- Postovi: 92
- Pridružen/a: 25 svi 2010, 21:10
- Spol: M
- OS: Debian 5 + Win 7 (oba 64)
- Lokacija: Zagreb, Republika Hrvatska
[RIJEŠENO] Neusklađenost vremena
Kada god postavim dual-boot Windowsa i neke distribucije Linuxa, ako postavim dobro vrijeme na toj distri, na Windowsima mi bude pomaknuto 2 sata unatrag. Vratim normalno i sve bude ok, onda dignem Linux, rebootam i dignem sedmicu i opet isto. Mislim da je to zbog toga sto distribucija (ne navodim ime jer se dogadja kod vise distribucija) postavi GMT vrijeme u BIOS a zatim u samom OS-u ga "pozuri" za 1h zbog CEST zone i jos 1h za ljetno vrijeme. Moze li se ovo nekako srediti? Nije veliki problem ali je malo iritantno...
Zadnja izmjena: Proz0r, dana/u 15 kol 2010, 12:05, ukupno mijenjano 2 puta.
- 4ndY
- Moderator
- Postovi: 4060
- Pridružen/a: 15 svi 2008, 18:05
- Spol: M
- OS: Fedora/KDE
- Lokacija: Hamburg, DE
- Kontakt:
Re: Neusklađenost vremena
Kad podešavaš sat u Linuxu, makni kvačicu s "System clock uses UTC" (npr. u Fedori ti je to pod Administration > Date/Time Properties > Time Zone). Isto ti piše i na Wikiju kod instalacijeProz0r je napisao/la:Kada god postavim dual-boot Windowsa i neke distribucije Linuxa, ako postavim dobro vrijeme na toj distri, na Windowsima mi bude pomaknuto 2 sata unatrag. Vratim normalno i sve bude ok, onda dignem Linux, rebootam i dignem sedmicu i opet isto. Mislim da je to zbog toga sto distribucija (ne navodim ime jer se dogadja kod vise distribucija) postavi GMT vrijeme u BIOS a zatim u samom OS-u ga "pozuri" za 1h zbog CEST zone i jos 1h za ljetno vrijeme. Moze li se ovo nekako srediti? Nije veliki problem ali je malo iritantno...
A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
- Proz0r
- Postovi: 92
- Pridružen/a: 25 svi 2010, 21:10
- Spol: M
- OS: Debian 5 + Win 7 (oba 64)
- Lokacija: Zagreb, Republika Hrvatska
Re: Neusklađenost vremena
Da ne otvaram novu temu, postat cu tu. Moram iskompajlirati novi kernel u Gentoo sustavu, ali mi daje poruku Clock skew detected. Ne znam zasto jer je vrijeme dobro postavljeno.
Re: Neusklađenost vremena
Pozdrav,
Zasto ne podesis ntp na toj instalaciji ?
D.
Zasto ne podesis ntp na toj instalaciji ?
D.
When you're a kid and you wanna go "Weee !", but you ain't got drugs yet ... You hold out for your life, hold on to your little GONADS ... and STRIFE.
Re: Neusklađenost vremena
Sto se ovoga tice, izdaj komandu:Proz0r je napisao/la:Da ne otvaram novu temu, postat cu tu. Moram iskompajlirati novi kernel u Gentoo sustavu, ali mi daje poruku Clock skew detected. Ne znam zasto jer je vrijeme dobro postavljeno.
pa tek onda nastavi s regularnim postupkom kompiliranja kernela.make clean
D.
When you're a kid and you wanna go "Weee !", but you ain't got drugs yet ... You hold out for your life, hold on to your little GONADS ... and STRIFE.
- Proz0r
- Postovi: 92
- Pridružen/a: 25 svi 2010, 21:10
- Spol: M
- OS: Debian 5 + Win 7 (oba 64)
- Lokacija: Zagreb, Republika Hrvatska
Re: Neusklađenost vremena
Hvala, postavio sam NTP i pokrenuo make clean, ali mi pokazuje istu poruku. Uspio sam uhvatiti da pise i ovo:
Kod: Označi sve
make: Warning: File '.vmlinux.o.cmd' has modification time 4.3e+03 s in the futureRe: Neusklađenost vremena
Naravno, make clean komandu si izdao nakon sto si uspjesno postavio sistemsko vrijeme ?
Ajde izdaj komande (postaj output ovdje):
Ajde izdaj komande (postaj output ovdje):
ils -la /etc/localtime
date
When you're a kid and you wanna go "Weee !", but you ain't got drugs yet ... You hold out for your life, hold on to your little GONADS ... and STRIFE.
- Proz0r
- Postovi: 92
- Pridružen/a: 25 svi 2010, 21:10
- Spol: M
- OS: Debian 5 + Win 7 (oba 64)
- Lokacija: Zagreb, Republika Hrvatska
Re: Neusklađenost vremena
Problem se rijesio, nemam pojma kako, jutros upalim kompjuter i date je naravno kao i inace u redu, ali make ne detektira probleme. Uopce ne kuzim na koju foru.
Make clean sam izdao na postavljeno vrijeme, nisam ga mijenjao jer je bilo dobro.
Hvala na pomoci! 
Make clean sam izdao na postavljeno vrijeme, nisam ga mijenjao jer je bilo dobro.
Kod: Označi sve
# ls -la /etc/localtime
-rw-r--r-- 1 root root 1931 Aug 12 22:18 /etc/localtime
# date
Sun Aug 15 13:05:06LiveCD svaki put fula 2 sata...
Svaki put kad pokrenem bilo koju distribuciju na LiveCDu on kasni 2 sata... Znam promijeniti i to je lagano, ali živcira kad to radi... Eto mala primjedba developerima.