Diskusije usko vezane uz Ubuntu i srodne distribucije (Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu, LinuxMint...)
Odgovori

Re: Ubuntu 14.04

18 kol 2014, 19:59

Zar se u toku instalacije kada označiš to ne instlairaju samo kodeci? Koliko ja znam, ima još dosta paketa u restricted extras koji se ne instaliraju i kada klikneš na to, kao što su recimo m$ fontovi.

Re: Ubuntu 14.04

18 kol 2014, 20:17

blast beat je napisao/la:Zar se u toku instalacije kada označiš to ne instlairaju samo kodeci? Koliko ja znam, ima još dosta paketa u restricted extras koji se ne instaliraju i kada klikneš na to, kao što su recimo m$ fontovi.


Ne znam za detalje ali mislim da taj paket instalira multimedijski codece i flash, Microsoft fontove treba naknadno instalirati preko ttf-mscorefonts-installer paketa, iako piše da bi trebali biti instalirani sa restricted extras ne budu instalirani i to vjerovatno zbog EULA licence koju treba prihvatiti.

Re: Ubuntu 14.04

18 kol 2014, 22:08

Pa budu instalirani, ja sam i uvek preko restricted extras paketa instalirao, pita me lepo za licencu da li prihvatam, ja je prihvatim i on tera dalje sa instalacijom.

Re: Ubuntu 14.04

18 kol 2014, 22:14

blast beat je napisao/la:Pa budu instalirani, ja sam i uvek preko restricted extras paketa instalirao, pita me lepo za licencu da li prihvatam, ja je prihvatim i on tera dalje sa instalacijom.


Misliš na instalaciju restricted extras na već instalirani OS? Ne na onaj restricted softver što se odabere kada se instalira OS.

Re: Ubuntu 14.04

19 kol 2014, 11:33

Ono pri instalaciji što čekiraš, i restricted extras nisu ista grupa paketa, u ovom drugom ima više stvari.

Re: Ubuntu 14.04

19 kol 2014, 16:30

Sad ste me malo zbunili... Prilikom instalacije ubunta sam označio da hocu i dodatne vlasničke kodeke. Sva multimedija mi radi a i internet normalno radi tj flash, jubito i slično. Javu nemam ali ju nijedna web stranica još nije zatražila. Restricted extras, kada sam pokrenuo instalaciji, me pitao da ce se nešto sistemsko zamijeniti pa sam odustao od instalacije restricted extras... A neznam, sve mi dela... Najbitnije mi je na tom stroju stabilnost jer služi za internet bankarstvo i administriranje web stranica.,znači radna a ne multimedijalna mašina. Moram priznat da se polako i na unity privikavam i učim izvući maximum iz svega toga.

Re: Ubuntu 14.04

04 lis 2014, 20:09

Pitanje za trenutne korisnike Ubuntua 14.04.1

    - koji vam je aktualni kernel?
    - da li dobivate obavijesti kod nadogradnje da će nadogradnja biti djelomična?
    - da li imate općenito problema sa nadogradnjama zadnjih 2-3 dana bez obzira na server s kojeg skidate nadogradnje?

Re: Ubuntu 14.04

04 lis 2014, 20:35

Koristim Xubuntu 14.04.1
kernel: 3.13.0-36-generic #63-Ubuntu SMP Wed Sep 3 21:30:07 UTC 2014 x86_64 x86_64 x86_64 GNU/Linux

Imam frišku instalaciju koja je prošla bez problema. Sustav je ažuriran bez problema. Nikakve obavjesti o djelomičnoj nadogradnji.

Pozz

P.S.
Zaboravih da mi je na staroj instalaciji(32 bitna) probleme nedavno pravio Wine a prije toga također SMPlayer YouTube Browser
Zadnja izmjena: NoMaam; 04 lis 2014, 20:49; ukupno mijenjano 3 put/a.

Re: Ubuntu 14.04

04 lis 2014, 20:47

Bertone je napisao/la:Pitanje za trenutne korisnike Ubuntua 14.04.1

    - koji vam je aktualni kernel?
    - da li dobivate obavijesti kod nadogradnje da će nadogradnja biti djelomična?
    - da li imate općenito problema sa nadogradnjama zadnjih 2-3 dana bez obzira na server s kojeg skidate nadogradnje?


Što ti točno izbaci za partial upgrade? Ponekad partial upgradeove ponudi, pa poslije toga upgradea do kraja, možeš probati i sudo apt-get -f install ako ima što missing pa onda probaj opet update. 14.04.1 mi je sada na drugom laptopu, ali updateao sam ga jučer bez problema, za kernel moram provjeriti.

Re: Ubuntu 14.04

04 lis 2014, 20:56

3.13-0-36-generic
Odgovori