Sada je: 17 ruj 2019, 09:56.
Diskusije usko vezane uz Ubuntu i srodne distribucije (Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu, LinuxMint...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

Maloprije su mi nestala oba panela. Razlog tome je to što sam ja u postavkama panela odznačio opciju da se panel "razvuče" dužinom cijelog desktopa, nakon čega je jednostavno zablokirao cijeli sustav. Čekao sam desetak minuta i ništa se nije promjenilo, tako da sam morao na silu ugasiti računalo.

Kada sam ga upalio nema niti jednog panela, iako u procesima postoji gnome-panel. Pokušao sam par puta ubiti proces ali ne vrijedi ništa, jer se on u Terminalu nanovo pokrene, ali svejedno nema niti jednog panela.

Mislio sam da se može nešto srediti u gconf editoru, tj. da mogu vratiti nazad postavke panela, ali nisam našao ništa.

Mislio sam deinstalirati gnome-panel u synapticu, pa ga ponovno instalirati, ali ne mogu niti to jer u trenutku kada mi se sustav zamrznuo trajala je jedna instalacija, pa kada sam na silu ugasio komp, sve se to zbrkalo, i sad imam pun kufer slomljenih paketa, i svakakvih gluposti. A to ne mogu popraviti niti deinstalirati gnome-panel jer sada ne mogu ni na net na Ubuntuu, neznam zašto. Ovo pišem s windoza.

Svaka pomoć je dobrodošla!
Zadnja izmjena: Hugo; 27 ruj 2010, 16:22; ukupno mijenjano 2 put/a.
One definition of the word mean is "small." Mean people live small, think small, and feel small—the smaller, the meaner.
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 7 puta
Spol: M
Uspio sam se spojiti na net, i kada sam se spojio, popravio sam slomljene pakete, i obrisao gnome-panel, što mi je povuklo još nekoliko važnih paketa, i više se ne mogu uopće logirati na retardirani Ubuntu. Kada upišem lozinku, vrati me na login screen svaki put.

Pa sada i da hoću, ne mogu instalirati ništa jer se ne mogu niti prijaviti na sustav.

Dali postoji način za sređivanje ovog sranja?

Da napomenem, nemam više niti KDE na sustavu jer sam ga neki dan izbrisao zbog manjih problema.
One definition of the word mean is "small." Mean people live small, think small, and feel small—the smaller, the meaner.
stisni ctrl+alt+f1, logiraj se u konzolu i reinstaliraj potrgano.
...."Have you mooed today?"...
..It’s that time of the decade: I’m reinstalling Debian..
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 41 puta
glaskoncILLa je napisao/la:stisni ctrl+alt+f1, logiraj se u konzolu i reinstaliraj potrgano.

Da, ali stvar je u tome što trenutno nisam kod kuće i nemam pristup "žičanom" internetu. U stanu sam i imam samo ovaj Vipov stick. A neznam kako se spojiti preko njega u konzoli.

Dali bih mogao skinuti te stvari na Windowsu, pa srediti offline na Ubuntuu, tipa da ih skinem, pa stavim na USB stick, pa u konzoli cd /media/USB, pa sudo dpgk ime-paketa?
Kako u konzoli mountati NTFS particiju koja nije u fstabu?

Skinuo sam potrebne pakete, koji su mi sada na NTFS particiji, a koju ne mogu mountati jer mi javlja da nije u fstabu.

Podigao sam Ubuntu Live CD, kojim sam mislio prebaciti pakete u /home particiju, ali njoj ne mogu pristupiti s Live CD-a jer je zaštićena ecryptfs-om.

Uglavnom, zanima me kako mountati particiju koja nije u fstabu?
mkdir /mnt/ntfs
sudo mount -t ntfs-3g /dev/sdoznaka_particije /mnt/ntfs
...."Have you mooed today?"...
..It’s that time of the decade: I’m reinstalling Debian..
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 41 puta
glaskoncILLa je napisao/la:mkdir /mnt/ntfs
sudo mount -t ntfs-3g /dev/sdoznaka_particije /mnt/ntfs

Tenkju!

Uspio sam instalirati sve to, i dobio sam natrag desktop, ali opet gnome-panel zeza. Sada mi je pokrenut, ali evo kako to izgleda:

slika

Samo na vrhu zaslona imam to, i ne reagira na desni klik ni na bilo što. Pokušao sam ga restartirati, ali ne vrijedi.

Opet tražim savjete. :)

EDIT: I cijelo vrijeme mi gnome-panel troši 50% procesora.
Uspio sam srediti stvar. Ipak sam našao u gconf editoru postavke, koje sam vratio na default.

U Apps>Panel>Toplevels>top_panel_screen0, sam označio opciju Expand, koja mi je proširila panel, i vratila oba panela. :)

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 1 gost.