Sada je: 16 srp 2019, 01:51.
Diskusije usko vezane uz Ubuntu i srodne distribucije (Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu, LinuxMint...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

U zadnje vrijeme ne mogu nikako promijeniti temu kursora. Koju god temu da odaberem, svejedno mi se ne mijenja defaultna tema kursora:

slika

U postavkama je označena ta tema koju sam ja odabrao, ali ona nije primjenjena. Zapravo, tema kursora se promjeni samo unutar browsera kada kursor stavim iznad nekog linka:

slika

Mislio sam izbrisati tu defaultnu temu (DMZ-cursor-theme), ali ona mi povlači još nekoliko stvari kao što su gnome-desktop, i još neke stvari.

Ovaj problem je na Ubuntuu 10.04.

Problem je nastao kada sam instalirao neku temu za kursor, koja mi je radila, i kada sam htio ponovno promijeniti temu, nisam mogao, pa sam izbrisao tu novoinstaliranu temu, što mi je prebacilo temu na ovu sadašnju. Nadam se da razumijete.. :mrgreen:
Zadnja izmjena: Hugo; 30 lis 2010, 22:50; ukupno mijenjano 1 put/a.
One definition of the word mean is "small." Mean people live small, think small, and feel small—the smaller, the meaner.
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 7 puta
Spol: M
da pogodim - Compiz?
I won't pull out, I just came
I want all of the blame
Podijelio/la zahvalu: 2 puta
Primio/la zahvalu: 9 puta
Pretraži postavke za miša u gconf-editoru
Podijelio/la zahvalu: 3 puta
Primio/la zahvalu: 20 puta
Soul_Sample je napisao/la:da pogodim - Compiz?

Šta s njim? Nemam nikakvih opcija za kursor u njemu, niti sam ga što podešavao u zadnje vrijeme..
One definition of the word mean is "small." Mean people live small, think small, and feel small—the smaller, the meaner.
Ipak je Compiz.. :D

Kada prebacim na metacity sve je ok. Ali kako da ovo riješim pod compizom?
Hugo je napisao/la:Ipak je Compiz.. :D

ja sam to riješio tako da sam u /usr/share/icons/default u index.theme fajlu naveo koju kurzor temu želim koristit. default je DMZ-White dok ovo tvoje više izgleda ko DMZ-Black.

provjeri u index.theme kurzorske teme kako se zove i onda to napiši u default/index.theme (ako ne postoji, kreiraš)
I want all of the blame
Soul_Sample je napisao/la:
Hugo je napisao/la:Ipak je Compiz.. :D

ja sam to riješio tako da sam u /usr/share/icons/default u index.theme fajlu naveo koju kurzor temu želim koristit. default je DMZ-White dok ovo tvoje više izgleda ko DMZ-Black.

provjeri u index.theme kurzorske teme kako se zove i onda to napiši u default/index.theme (ako ne postoji, kreiraš)

Jesam i opet ništa. Čak sam nakon toga ručno obrisao mapu DMZ-Black u /usr/share/icons i svejedno i dalje imam DMZ-Black.
Evo uspio sam. Potrebno je u Terminalu upisati:

Kod: Označi sve
sudo update-alternatives --config x-cursor-theme

i odabrati željenu temu. Nakon toga se samo odjaviti i ponovno prijaviti. :)
Hugo je napisao/la:Evo uspio sam. Potrebno je u Terminalu upisati:

sudo update-alternatives --config x-cursor-theme

i odabrati željenu temu. Nakon toga se samo odjaviti i ponovno prijaviti. :)

meni ta naredba nije nikad izbacila ništa više osim "No alternatives found for x-cursor-theme"
I want all of the blame
Soul_Sample je napisao/la:meni ta naredba nije nikad izbacila ništa više osim "No alternatives found for x-cursor-theme"

Meni izbaci 26 opcija, iako u postavkama izgleda imam samo 5. :) Pitaj Boga zašto.

mario@ubuntu:~$ sudo update-alternatives --config x-cursor-theme
[sudo] password for mario:
There are 26 choices for the alternative x-cursor-theme (providing /usr/share/icons/default/index.theme).

Selection    Path                                             Priority   Status
------------------------------------------------------------
  0            /etc/X11/cursors/crystalblue.theme                50        auto mode
  1            /etc/X11/cursors/core.theme                       30        manual mode
  2            /etc/X11/cursors/crystalblue.theme                50        manual mode
  3            /etc/X11/cursors/crystalblue_classic.theme        50        manual mode
  4            /etc/X11/cursors/crystalblue_nonanim.theme        50        manual mode
  5            /etc/X11/cursors/crystalblueleft.theme            50        manual mode
  6            /etc/X11/cursors/crystalblueleft_classic.theme    50        manual mode
  7            /etc/X11/cursors/crystalblueleft_nonanim.theme    50        manual mode
  8            /etc/X11/cursors/crystalgray.theme                50        manual mode
  9            /etc/X11/cursors/crystalgray_nonanim.theme        50        manual mode
  10           /etc/X11/cursors/crystalgrayleft.theme            50        manual mode
  11           /etc/X11/cursors/crystalgrayleft_nonanim.theme    50        manual mode
  12           /etc/X11/cursors/crystalgreen.theme               50        manual mode
  13           /etc/X11/cursors/crystalgreen_classic.theme       50        manual mode
  14           /etc/X11/cursors/crystalgreen_nonanim.theme       50        manual mode
  15           /etc/X11/cursors/crystalgreenleft.theme           50        manual mode
  16           /etc/X11/cursors/crystalgreenleft_classic.theme   50        manual mode
  17           /etc/X11/cursors/crystalgreenleft_nonanim.theme   50        manual mode
  18           /etc/X11/cursors/crystalwhite.theme               50        manual mode
  19           /etc/X11/cursors/crystalwhite_nonanim.theme       50        manual mode
  20           /etc/X11/cursors/crystalwhiteleft.theme           50        manual mode
  21           /etc/X11/cursors/crystalwhiteleft_nonanim.theme   50        manual mode
  22           /etc/X11/cursors/handhelds.theme                  20        manual mode
  23           /etc/X11/cursors/moblin.theme                     50        manual mode
* 24           /etc/X11/cursors/oxy-white.theme                  50        manual mode
  25           /etc/X11/cursors/redglass.theme                   20        manual mode
  26           /etc/X11/cursors/whiteglass.theme                 20        manual mode

Press enter to keep the current choice[*], or type selection number:

I nema DMZ.. :D

Ali glavno je da mi funkcionira.

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.