Sada je: 18 kol 2019, 20:09.
Diskusije usko vezane uz Ubuntu i srodne distribucije (Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu, LinuxMint...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

Da li je netko uspio instalirati i pokrenuti bumblebee na Ubuntuu?
Imam gore navedenu karticu. Išao sam premo ovom tutorijalu:
http://www.ivegotavirus.com/blog/2012/01/23/installing-bumblebee-3-0-tumbleweed-on-ubuntu/
Sve prođe do kraja, ali kad trebam pokrenuti optirun glxspheres dobijem sljedeći error:
Kod: Označi sve
branko@branko-Aspire:~$ optirun glxspheres
[ERROR]The Bumblebee daemon has not been started yet or the socket path /var/run/bumblebee.socket was incorrect.
[ERROR]Could not connect to bumblebee daemon - is it running?

Da li netko zna u čemu je problem?
Thanks! :)
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Spol: M
Da ne duljim, trebao sam otići u BIOS i promijeniti switch na grafi sa Integrated na Switchable.
Laptop je Acer Aspire 5750 ZG.
Ubuntu malko šteka, ali se SUSE iskazao predobro!
Ovo su upute za OpenSUSE:http://forums.opensuse.org/english/get-technical-help-here/how-faq-forums/unreviewed-how-faq/469419-opensuse-12-1-optimus-laptop.html
Ja sam jedino na SUSE-u trebao deinstalirati noveau drivere da bi mogao pokrenuti vlasničke Nvidia drivere.
Ali, sad radi ko grom!
OpenSUSE FTW!!!
Bastion u Chromeu pomoću Google Native Clienta:
slika
Site Admin
Site Admin
instaliro ja bumblebee na ubunteka i sta reci, radi odlicno... nego jel postoji nacin za ukljuciti nvidiu da radi cijelo vrijeme ili moram uvijek ako zelim neki program pokrenuti sa nvidiom iz terminala pokretati program sa 'optirun'?
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 71 puta
zole052 je napisao/la:instaliro ja bumblebee na ubunteka i sta reci, radi odlicno... nego jel postoji nacin za ukljuciti nvidiu da radi cijelo vrijeme ili moram uvijek ako zelim neki program pokrenuti sa nvidiom iz terminala pokretati program sa 'optirun'?

e da po ovom tutorijalu sam instaliro:
http://pleph.appspot.com/init/posts/view/2687901
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
zole052 je napisao/la:instaliro ja bumblebee na ubunteka i sta reci, radi odlicno... nego jel postoji nacin za ukljuciti nvidiu da radi cijelo vrijeme ili moram uvijek ako zelim neki program pokrenuti sa nvidiom iz terminala pokretati program sa 'optirun'?

kazu u wikiju da nemoze :(

iako rade neki gui ali nije jos stabilan... bumblebee-ui
da ne otvaram novu temu jer imam problem usko vezan s problemom teme, uglavnom pokusao sam instalirati nvidia driver na ubuntu 12.04 (na laptop aspire 5750zg), i kada sam ga rebootao rezolucija mi je 640x480 i ne mogu promijeniti probao sam sa nvidia control panelom i pise "you dont appear to be using the NVIDIA X driver. Please edit your X conf file (just run nvidia-config as root), and restart X server" probao sam sa nvidia-config, restartam X i nista, u deafultnom monitor properties-u mi je ponudjena samo 640x480 rezolucija, kako da vratim na 1366x768 ?
I don't want to be a human. I want to see gamma rays, I want to hear x-rays and I want to smell dark matter. I want to reach out with something other than this prehensile paws and feel the solar wind of a super nova flowing over me.
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
Uredi dpi
konfiguracijska datoteka ti je
Kod: Označi sve
/etc/X11/xorg.conf
Lutherus je napisao/la:Ne postoje linuksi, postoji samo Linux i on je jedan i on je kernel.

Is Linux About Choice? || Pulsir - awesome blogging site :D
iv@n je napisao/la:Divide et impera i kako se kaže na latinskom da je ljudska glupost neuništiva.
Podijelio/la zahvalu: 145 puta
Primio/la zahvalu: 58 puta
Ovo su ti upute za Ubuntu:
https://wiki.ubuntu.com/Bumblebee
Isti laptop. Provjereno više puta i radi bez greške.
Site Admin
Site Admin
Novi Linux ima dual graphic support, experimentalan je, treba to ukljucit kod kompajliranja ;)
Lutherus je napisao/la:Ne postoje linuksi, postoji samo Linux i on je jedan i on je kernel.

Is Linux About Choice? || Pulsir - awesome blogging site :D
iv@n je napisao/la:Divide et impera i kako se kaže na latinskom da je ljudska glupost neuništiva.
Podijelio/la zahvalu: 145 puta
Primio/la zahvalu: 58 puta
Ima ga od 3.2 i još uvijek nisu nijednu liniju koda promjenili rofl a svaki puta kažu da je popravljen rofl i još uvijek neradi rofl ah Arley you stupid stupid man rofl
Lutherus
Lutherus

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.